Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Dainiaus Labučio (ELTA nuotr.)
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Pasibaigus kolektyvinio darbo ginčų komisijos posėdžiui, profsąjungų atstovai ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius vylėsi, kad sutarimas bus pasiektas ir įgyvendintas.
Finansų viceministras Darius Sadeckas taip pat akcentavo, jog Vyriausybė svarstys įvairius finansinius šaltinius, kad mokytojų reikalavimai būtų patenkinti.
A. Monkevičius sako esantis įsitikinęs, kad ginčų komisijos posėdžio rezultatas – geras.
„Rezultatas geras, tačiau pirmadienį turi būti priimti finansiniai sprendimai Vyriausybėje“, – pasibaigus posėdžiui kalbėjo ministras.
A. Monkevičius teigė esąs optimistiškai nusiteikęs ir dėl susitarimo ateities. Pasak jo, susitarimas bus įgyvendintas.
„Mano siekis yra pasiekti susitarimą, aš to sieksiu ir aš tikiu, kad pasieksiu“, – pareiškė ministras.
Profsąjungų reikalavimas išlieka tas pats - kolektyvinės sutarties pasirašymas
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas teigė, kad pagrindinis profsąjungos reikalavimas išlieka tas pats – kolektyvinės sutarties pasirašymas.
„Mūsų reikalavimai kaip buvo, taip ir yra, pagrindinis reikalavimas yra kolektyvinės sutarties pasirašymas. Visos nuostatos, kurios buvo projekte, jos ir liko... Nei viena nuostata neišbraukta taikymo komisijos posėdyje. Mūsų tikslas, kad ta sutartis būtų pasirašyta ir vykdoma“, – teigė E. Milešinas.
LŠMPS pirmininkas yra įsitikinęs, kad įspėjamasis streikas, surengtas ketvirtadienį, buvo rimtas signalas, leidęs toliau judėti siekiamo rezultato link.
„Manau, kad vakar mūsų vykdytas įspėjamasis streikas buvo gana rimtas signalas“, – džiaugėsi mokytojų atstovas.
Pasak profsąjungos pirmininko, netrukus paaiškės ir tai, ar bus skelbiamas streikas.
„Kaip ir numatyta šiandien pagal mūsų visas procedūras, komisija dirba iki gruodžio 4 dienos, tai vėliausiai gruodžio 4 d. bus pasakyta ar tikrasis streikas bus, ar ne“, – kalbėjo E. Milešinas.
Vyriausybė ieško finansinių šaltinių
Finansų viceministras Darius Sadeckas susirinkusius žurnalistus tikino, kad jau pirmadienį turėtų būti daugiau informacijos, apie galimybes tenkinti švietimo bendruomenės keliamus reikalavimus.
„Lauksime iš ministerijos patikslintų skaičių, vertinsime galimybes ir pirmadienį, kai bus svarstomas patobulintas valstybės biudžeto projektas, turėsime galutinį sprendimą dėl realių valstybės galimybių tenkinti tuos susitarimus“, - kalbėjo D. Sadeckas.
Paklaustas, ar pats mato galimybes, kad Vyriausybė gebėtų surasti švietimo bendruomenės reikalaujamą sumą, viceministras pabrėžė, jog dedamos visos pastangos, kad lūkesčiai būtų įgyvendinti.
„Šiuo metu dėliojame galutinį variantą, darbas vyksta ir savaitgalį... Taigi sprendimų yra ieškoma ir Vyriausybėje tie įsipareigojimai vertinami labai rimtai. Ieškome sprendimų, kad galėtume tenkinti tuos įsipareigojimus, apie kuriuos šiandien kalbėjome“, – sakė D. Sadeckas.
Jo teigimu, Vyriausybei ieškant reikalingų lėšų nesvarstoma tik apie vieną finansinį šaltinį - kalbama apie labai įvairius finansavimo išteklius.
„Tie šaltiniai yra patys įvairiausi. Peržiūrėjome tiek išlaidas, tiek pajamų planus. Tai tų šaltinių yra pačių įvairiausių – tai kompleksas šaltinių“, – apibendrino viceministras.
Penktadienį į posėdį susirinko kolektyvinio darbo ginčo komisija, nagrinėjanti 4 švietimo profesinių sąjungų reikalavimus, dėl kurių nesutarus profsąjungos turės teisę skelbti tikrąjį streiką. Reikalavimus iškėlė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“. Jos reikalauja, kad būtų vykdomi šių metų vasarą parengto 2017 m. Lietuvos švietimo ir mokslo kolektyvinės sutarties pakeitimo projekto sutarimai dėl mokytojų atlyginimų.
Komisiją sudarė profesinių sąjungų, Finansų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų atstovai.
Praėjusią savaitę švietimo profesinės sąjungos atmetė siūlymą persvarstyti minėtos sutarties pakeitimo projektą. Profsąjungos pasisakė liekančios prie vasarą vadovaujantis Vyriausybės viešojo sektoriaus darbuotojų finansavimo strategijos projektu parengto varianto.
Norint įgyvendinti sutarimų su profesinėmis sąjungomis nuostatas, 2020 m. iš valstybės biudžeto iš viso reikėtų 117 mln. Eur.
ELTA