Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Vilniaus miesto taryba svarstė diskusijų keliantį klausimą, atleisti savivaldybės administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę iš pareigų. Nepasitikėjimą miesto administracijos direktore pareiškė sostinės meras Remigijus Šimašius. Nepaisant kontraversiškos situacijos, kai meras ir gyrė, ir kritikavo A. Vaitkunskienę, Taryba vieno balso skirtumu nusprendė nepritarti R. Šimašiaus prašymui.
Miesto meras posėdžio pradžioje padėkojo visai miesto savivaldybės administracijai už Vilniaus problemų sprendimą. Šįkart R. Šimašius nebeišskyrė A. Vaitkunskienės nuopelnų.
Meras aiškino esąs nepatenkintas administracijos darbo rezultatais ir pabrėžė nesklandumus projektų valdymo srityje, blogą laiko organizavimą, nesugebėjimą įgyvendinti išsikeltų uždavinių bei perteklinių biurokratinių darinių sukūrimą. Anot R. Šimašiaus, nesugebėta išlaikyti komandos, o savivaldybės įmonių kontrolė kėsinosi paralyžiuoti miesto savivaldos veiklą.
R. Šimašius pabrėžė, kad daugybė išvardintų blogų savybių neleidžia miestui judėti į priekį. Tačiau, mero nuomone, A. Vaitkunskienė galėtų pretenduoti į kitas aukštas pareigas.
R. Šimašiaus tvirtinimu, A. Vaitkunskienė nebeturi politinio pasitikėjimo. R. Šimašius pabrėžė, kad pasitikėjimo atleidžiama administracijos direktorė neteko, kai pradėjo dirbti dėl posto išsaugojimo, bet ne dėl Vilniaus gerovės.
Atsakydama į R. Šimašiaus kritiką A. Vaitkunskienė pabrėžė suvaldytus Vilniaus miesto finansus, augantį biudžetą, sumažėjusią Vilniaus miesto skolą, įgyvendintą nekilnojamojo turto valdymo strategiją ir sėkmingas derybas su Finansų ministerija dėl gyventojų pajamų mokesčio kompensacijos Vilniaus miestui. Savo kalbą A. Vaitkunskienė apibendrino cituodama R. Šimašiaus jai siųstas žinutes, raginančias pasitraukti iš pareigų.
Tai, kad yra siekiama atleisti administracijos direktorę A.Vaitkunskienę miesto savivaldybės vadovybės buvo pareikšta dar perieš pusantros savaitės. Kalbėta, kad ją pakeisti turėtų 27-erių miesto mero patarėjas Povilas Poderskis.
Miesto meras iš pradžių nepaaiškino sprendimo atleisti A. Vaitkunskienę iš administracijos direktorės pareigų. R. Šimašius savo inicijuojamus pokyčius administracijoje grindė tik abstrakčiu poreikiu orientuotis į kito pobūdžio darbus. Be to, iškart po pareiškimo atleisti administracijos direktorę meras negailėjo jai pagyrų suvaldant miesto finansus bei siūlė užimti aukštus postus savivaldybės įmonėse.
Tačiau antradienį R. Šimašius išsakė visai kitas A. Vaitkunskienės atleidimo priežastis bei iš esmės pakeitė iki tol teigiamą administracijos direktorės darbo vertinimą. Meras A. Vaitkunskienę kaltino prasta projektų vadyba, destruktyviu požiūriu į komandinį darbą ir tuo, kad ši prarado politinį pasitikėjimą.
Antradienį A. Vaitkunskienė laidoje „Info komentarai su Indre Makaraityte“ sakė, kad mero sprendimas yra politinis ir tikriausiai susijęs su įtakos grupių spaudimu.
Prieštaravimą atleisti A. Vaitkunskienę buvo išsakę ir R. Šimašiaus bendrapartiečiai liberalai. Vidmantas Martikonis pasirodžius sprendimui atleisti Vilniaus miesto administracijos direktorę pabrėžė, kad dėl šio sprendimo liberalų frakcijoje nebuvo tartasi. Toks vienašališkas mero sprendimas, anot V. Martikonio, gali priversti kai kuriuos liberalus trauktis į opoziciją.
Pastarosiomis savaitėmis R.Šimašius atsidūrė permainų sūkuryje. Spalio pradžioje Liberalų sąjūdis iš valdžios pašalino konservatorius ir iš vicemero posto atleido Valdą Benkunską. Vietoj jo vicemere tapo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narė Edita Tamošiūnaitė. Praėjusios savaitės penktadienį R. Šimašius atsistatydino iš Liberalų sąjūdžio mero pareigų. Dieną prieš tai Liberalų sąjūdžio pirmininko komandą paliko europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo narys Vitalijus Gailius bei Marcijonas Urmonas. Pasitraukę politikai savo apsisprendimą grindė Lietuvos liberalų sąjūdžiui reikalingų greitų ir ryžtingų permainų būtinumu.
ELTA