Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.ltŠaltinis: Plungės rajono savivaldybės inf.
Penktadienis
Trijų dienų šventė startavo penktadienio rytą, plungiškius ir miesto svečius kviesdama į rimtą renginį – ekonomikos forumą „Plungė 2023: investivcijos į tvarią ir inovatyvią pramonę“.
Penktadienio vakarą nuskambėjo pirmieji įspūdingi Plungės miesto šventės koncertai, padovanoję daug muzikos, šviesų ir, žinoma, pačių geriausių emocijų, leidę didžiuotis savo miestu ir jo kultūros kūrėjais.
Sveikindamas į pirmąjį koncertą susirinkusius plungiškius Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kalbėjo: „Atėjus čia, į kunigaikščių Oginskių dvaro žirgyno salę, mus pasitiko ūkanos — tartum asociacijos su ta gilia gražia istorija, kurią mena šie pastatai. Tai mūsų bočių kodas, jų mintys, idėjos, gyvenimai.
Šiandien miesto šventę pradėjom IQ forumu, kalbėdami apie tai, kad reikia žinoti savo istoriją, vertinti tas iniciatyvas ir inovacijas, kurias čia, Plungėje ir Rietave, puoselėjo kunigaikščiai Oginskiai, turėti atspirties tašką ir judėti į priekį.
Šventė puiki, programa nuostabi. Už tai esu dėkingas Plungės kultūros centro direktoriui Romui Matuliui, Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjai Vidai Saukalienei bei visiems kolektyvams.
Švęsim garsiai! Toks mūsų devizas. Švęsim iškilmingai. Visą savaitgalį būkim aktyvūs, parodykim, kaip mylim savo miestą, kokie esam šaunūs ir svetingi. Nes Plungė — miestas, kuris turi aukštą kultūrą, puikius, darbščius žmones.
Ši šventė — mūsų atspirties taškas, mūsų galimybė visai Žemaitijai, Lietuvai ir Pasauliui parodyti, koks nuostabus, jaukus, o kartu ir modernus miestas yra Plungė.“
Į žirgyno salę susirinkusią publiką žavėjo lazerių ir šviesos šou, koncertas, kurį dovanojo Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras ir kolektyvas „Giunter Percussion“. Vėliau veiksmas persikėlė prie kunigaikščio Oginskio rūmų, kur puikius kūrinius dovanojo progresyvusis NIKO — Naujų idėjų kamerinis orkestras ir charizmatiškasis jo vadovas Gediminas Gelgotas.
Šeštadienis
Šeštadienį patys pirmieji į šventę sugužėjo tautodailininkai, amatininkai ir kaimo bendruomenių atstovai. Pastarieji, įsikūrę Laisvės alėjoje, šoko ir dainavo, kvietė užsukti į jų palapines, vaišino pačių spaustais sūriais ar kepta duona, eksponavo savo kūrybą ir t. t.
Tuo pat metu kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose vyko iškilmingas Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ne tik Savivaldybės tarybos nariai, bet ir gausus būrys svečių.
Šiemet savo vizitu Plungę pagerbė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Robertas Šarknickas, sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas, Plungės garbės piliečiai, įstaigų, įmonių vadovai ir kt.
Ta proga Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kasmet rengia pranešimą apie tai, kas nuveikta nuo vienos Miesto šventės iki kitos, pristato suplanuotus darbus ir ateities vizijas.
Iškilmingame Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo ir į Plungės miesto šventę atvykusios užsienio delegacijos – bičiuliai iš penkių miestų, su kuriais Plungę sieja gražūs bendradarbystės ryšiai.
Tai – Lenkijos Golub-Dobžyno miesto atstovai, partneriai iš Latvijos Tukumo miesto, iš Čekijos Bruntalio miesto, Vokietijos Mendeno miesto ir Sakartvelo Kvarelio miesto.
Visi bičiuliai – pasiilgti, tačiau ypatingai laukta lenkų – mat partnerystės 20-mečio proga su Golub-Dobžynu sumanyta pasirašyti atnaujintą bendradarbiavimo sutartį. Parašus po ja padėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Golub-Dobžyno meras Franciszek Gutowski. Svečias iš Lenkijos juokavo, kad apie stiprų miestų ir jų vadovų ryšį byloja ne tik pasirašyta sutartis, bet ir tai, kad jiedu su Audriumi Klišoniu ta proga visai netikėtai pasipuošė vienodais kaklaraiščiais.
Beje, Golub-Dobžyno delegacija, sudalyvavusi visuose Plungės miesto šventės renginiuose, sekmadienį dalyvavo ir šv. Mišiose Plungės bažnyčioje. Vienas iš delegacijos narių – Golub-Dobžyno meno mokyklos direktorius Rafal Gumiela – mūsų bažnyčios vargonais sugrojo keletą kūrinių.
To paties posėdžio metu meras Audrius Klišonis ir Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė sveikino ir premijomis apdovanojo tris kultūros ir meno srityje labiausiai nusipelniusius kūrėjus.
Už ilgametę veiklą ir atsidavimą jai įvertinti Žlibinų kultūros centro kapelos „Riviena“ vadovas, liaudies instrumentų meistras Alfredas Lučinskas, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkas, poeto Vytauto Mačernio atminimo puoselėtojas Bronius Kleinauskas ir Plungės kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ vadovė Dalia Stasikėlienė.
Šeštadienį nuo pietų Plungėje karaliavo pučiamųjų orkestrai – XVIII pučiamųjų orkestrų festivalio dalyviai.
Plungės kultūros centras šį festivalį organizuoja daugiau nei tris dešimtmečius. Jis yra vienas išskirtiniausių, didžiausių ir būdingiausių Plungės kraštui renginių. Tai didžiulis mūsų krašto kultūrinio identiteto meno projektas, su kuriuo būtent ir tapatinamės mes, plungiškiai. Juk būtent iš orkestrų festivalio išaugo ir pati Plungės miesto šventė.
Šiemet, nepaisant šiek tiek meninio neapibrėžtumo įnešusio lietaus, Pučiamųjų orkestrų festivalis Plungėje suskambėjo jau XVIII kartą, sukvietęs per 400 pučiamųjų orkestrų muzikantų, per 100 šokėjų, dar šalia jungėsi 140 simfoninių orkestrų muzikantų ir per 80 kitų žanrų šokėjų. Festivalis dovanojo profesionalių, mėgėjų meno, jaunimo orkestrų solinius, jungtinius koncertus, eisenas, kūrybines dirbtuves, bendrai atliekamus masinius kūrinius, aikštės choreografines kompozicijas ir drąsius meninius sprendimus orkestrų muziką sujungiant su kitais žanrais, vizualiniais sprendimais, išskirtinės aplinkos, architektūros, gamtos kūriniais.
Šiemet Plungės kultūros centras festivalį kūrė kartu su nerealiausiais orkestrais, kurie įrodė, kad muzika, kūrybiškumas ir optimizmas nugali net stichiją, kurie tiesiog permerkti lietaus grojo taip, kad siūbavo minios žmonių, o šokėjos savo energija ištaškė visas balas.
Tai: Lietuvos kariuomenės Karinių jūros pajėgų orkestras, Panevėžio r. Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“, Panevėžio r. Šilagalio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Šiaulių pučiamųjų orkestras, Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras, Platelių meno mokyklos pučiamųjų orkestras, Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestras, Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, tarptautinis perkusijų ansamblis „Giunter Percussion“, Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, Gargždų, Šiaulių, Tauragės, Mažeikių, Plungės, Panevėžio, Kauno, Panevėžio r. Naujamiesčio ir Šilagalio šokių kolektyvai.
Šeštadienį praūžė ir vienas įspūdingiausių, daugiausiai žmonių sutraukiančių Plungės miesto šventės renginių — teatralizuota eisena J. Tumo-Vaižganto gatve. Jos dalyviai žengė puošnūs, skanduodami, šokdami ir dainuodami, spalvingi savo atributika, triukšmingi transporto priemonėmis.
Įdėjusieji daugiausiai išmonės ir širdies nusipelnė apdovanojimų. Šauniausius eisenos dalyvius sveikino ir prizus jiems teikė Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir vicemeras Žydrūnas Purauskis.
Muzikaliausi eisenos dalyviai — Plungės technologijų ir verslo mokykla, geriausi — asociacija „Plungės kraštas“, originaliausi — lopšelis‐darželis „Raudonkepuraitė“, bendruomeniškiausi — Alsėdžių miestelis, spalvingiausi — UAB „Litspringas“. Na, o specialusis prizas — metro aukščio šakotis — atiteko Plateliams, kurie šiemet yra Lietuvos mažoji kultūros sostinė!
Šeštadienio vakarą užbaigė koncertas, išjudinęs tūkstančius žmonių, – į sceną lipo Merūnas Vitulskis, „Žemaitukai“, Vaidas Baumila, „G & G Sindikatas“, DJ Paul Carlos.
Sekmadienis
Nepaisant to, kad šeštadienio renginiai baigėsi gerokai po vidurnakčio, sekmadienį plungiškiai vėl rinkosi švęsti – visi buvo kviečiami į trečiąkart organizuojamą Bendruomenių pikniką, kuris vyko žirgyno salėje. Čia gerą nuotaiką užkūrė, šokiui ir bendrai dainai kvietė Plungės rajono kultūros ir ugdymo įstaigų kolektyvai: folkloro ansamblis „Gondinga“, kamerinis choras, šokių ansamblis „Žirginėliai“, kapela „Rokunda“, liaudiškos muzikos kapela, vokalinis ansamblis, choras „Tėvynės ilgesys“, šokių studija „Hera“, vokalinis ansamblis „Hello“, Plungės kultūros centro, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos ir Platelių meno mokyklos orkestrai ir choreografinės grupės, vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapela ir Prūsalių moterų vokalinis ansamblis „Serbentėlės“, populiarieji atlikėjai Rokas ir Laurynas.
Na, o šventę vainikavo daina „Mūsų dienos kaip šventė“, kurią diriguojant maestro Alfonsui Vildžiūnui linguodami traukė visi – ir dalyviai, ir publika.