PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Lapkričio 26 d. 14:11

Plenere „Pajusk rudenį Botanikos sode“ dalyvavo daugiau nei 130 Kauno moksleivių

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


21421

Pasibaigė tradicinis tapybos, fotografijos, žemės meno, skulptūros projektas - pleneras „Pajausk rudenį Botanikos sode 2017“, kuriame dalyvavo moksleiviai iš 22 Kauno mokyklų. Plenere dalyvavo ir iš Kazlų Rūdos atvykę moksleiviai.

Pleneru siekta skatinti mokinių domėjimąsi tapyba, fotografija ir žemės menu, mylėti savo miesto gamtą, pamatyti ir atskleisti botanikos sodo paslaptis. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode vykusiame baigiamajame plenero renginyje specialistai, vertinę moksleivių kūrinius, džiaugėsi jaunųjų kūrėjų išradingumu bei gebėjimu atskleisti supančios gamtos grožį.

Įvertinusi idėją, kompoziciją, tapybos įgūdžius realizuojant kūrybinį sumanymą, komisija išskyrė Kauno tautinės kultūros centro tautodailės studijos „Langas“, Kauno Juozo Urbšio katalikiškos mokyklos, Kauno Juozo Grušo meno, Kauno Kazio Griniaus, „Vyturio“ gimnazijų auklėtinių darbus.

„Į plenerus moksleivius suburiame jau dešimt metų. Iki šiol kvietėme juos kurti prie Kauno pilies, į Pažaislį, taip pat lankėmės ir Kauno rajone, Raseinių krašte - Maironio gimtinėje. Šįkart edukacinis pleneras vyko gražioje VDU Botanikos sodo aplinkoje“, - sakė renginio iniciatorė, dailininkė, architektė, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos dailės mokytoja metodininkė Dalytė Mockienė.

Anot jos, plenero populiarumas auga, taip pat auga, tobulėja, dažnai į plenerus sugrįžta jaunieji kūrėjai, vertinantys edukacines meno, dailės pamokas gamtoje. „Labai smagu, kad pavyksta šį projektą tęsti, organizuoti, ir miesto valdžia projektą finansuoja“, - džiaugėsi D. Mockienė.

Darbus vertinusi tapytoja Irena Mikuličiūtė pabrėžė, kad tokių plenerų organizavimas - labai skatintina veikla. „Puiku, kad moksleiviai suburiami ir dalyvauja kūrybos procese. Džiaugiuosi, kad pleneras vyko VDU Botanikos sode - labai gražioje aplinkoje.

Darbų aptarimui pasirinkta itin vykusi erdvė - autentiška Aukštosios Fredos dvaro aplinka. Malonu buvo matyti ir vertinti darbus, kuriuose moksleiviai sugebėjo atskleisti botanikos sodo dvasią“, - sakė I. Mikuličiūtė, kuri kartu su tapytoju Raimondu Šimkevičiumi ir dailininke D. Mockiene vertino moksleivių darbus.

Anot miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Alvydos Panfilaitės, labai svarbu, kad moksleiviai natūralioje aplinkoje pastebėtų žavinčius dalykus ir gebėtų juos perteikti. „Tokia veikla skatina moksleivių kūrybiškumą ir, be abejo, bendravimą“, - sakė A. Panfilaitė.

ELTA