PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2022 m. Kovo 3 d. 11:58

Plaukų šalinimas namuose

Vilnius

freepic.com nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


207182

Nėra nieko blogo turėti šiek tiek kūno plaukų, tačiau ieškantiems paprasčiausių ir patogiausių būdų juos pašalinti namuose, yra daugybė pasirinkimų. Nusiskusti pažastis ir kojas duše gali būti paprasta, nors plaukai gali greitai ataugti, priklausomai nuo jų augimo greičio.

Ir nors pasirinkus depiliavimą vašku ar cukrumi, rezultatai gali būti teigiami, pats procesas gali būti sudėtingas – todėl žmonės vis dažniau renkasi namuose naudojamus lazerinius plaukų šalinimo įrenginius. Kadangi lazeriai suteikia efektyvesnį šalinimą, jie sumažina dirginimo ar iškilimų, kurie gali būti susiję su skutimosi ar depiliacijos vašku, galimybę. Be to, kitaip nei skutimas ar vaškavimas, plaukų šalinimas lazeriu yra ilgalaikis sprendimas.

Nors namuose naudojami lazeriniai prietaisai gali duoti labai gerų rezultatų, ekspertai pataria, kad vartotojai neturėtų tikėtis, kad šis šalinimo būdas per naktį leis atsikratyti visų kūno plaukų. Visiškas plaukų šalinimas yra iššūkis. Kai kurie namuose naudojami prietaisai gali būti sukurti specialiai kūnui ar veidui. Priemones veidui reikia naudoti itin tiksliai, o ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tam, kad būtų išvengta tam tikrų sričių, pavyzdžiui, aplink antakius ir akių sritis.

Plaukų šalinimo namuose procedūra

Nors namuose naudojamuose lazeriniuose įrenginiuose galima rasti įvairių plaukų šalinimo technologijų, dauguma gydymo būdų naudoja IIŠ (intensyvią impulsinę šviesą), kad išspinduliuotų kelių bangų ilgių šviesą, o šiluma sunaikintų plaukų folikulus. Šviesos energija paverčiama šiluma, kuri visam laikui pažeidžia ir sunaikina plaukų folikulus.

Be šviesos pagrindu veikiančių IIŠ prietaisų, kitose plaukų šalinimo srityse naudojama lazerinė technologija (žinoma kaip diodiniai lazeriai), kuri naudoja vieną šviesos bangos ilgį (skirtingai nei IIŠ, kuri naudoja daug bangų ilgių), kad būtų nukreipta į plauko folikulo pigmentą ir selektyviai jį sugertų, kuo labiau sumažinant aplinkinės odos sužalojimą. Kadangi šalinimas lazeriu veikia nukreipdamas šviesą į plauko folikulo pigmentą, tamsūs plaukai dažniausiai geriausiai reaguoja į plaukų šalinimą lazeriu.

Procedūros saugumas

Tiek IIŠ, tiek diodiniai lazeriniai įrenginiai remiasi plaukų folikulo pigmento prigimtimi, kad sumažintų arba visiškai pašalintų jį iš jūsų odos, tačiau diodiniai lazeriai paprastai yra tikslesni, todėl jie yra saugesni daugeliui odos tipų ir atspalvių. Svarbu būti atsargiems bandant bet kokį plaukų šalinimo lazeriu prietaisą namuose. Tie, kurių plaukai šviesesni arba tamsesnė oda, turėtų atidžiai apsvarstyti savo pasirinkimo priemones. Rekomenduojama pirmiausia išbandyti prietaisus mažiau pastebimose vietose, pavyzdžiui, rankose ar kojose, kad įsitikinti, ar nėra deginimo ar hiperpigmentacijos, prieš pradedant gydyti veidą ar iškilesnes kūno vietas.

Odoje esant daugiau pigmento, prietaisas gali netinkamai nutaikyti lazerį, todėl gali pakisti odos spalva. Plaukų šalinimo lazeriu prietaisai namuose nėra optimalūs tiems, kurie turi jautrią odą arba tamsesnę odos spalvą, nes padidėja galimas sudirginimo, hiperpigmentacijos ar randų pavojus. Asmenims, turintiems jautrią odą ir tamsesnius odos tipus, ypač svarbu užtikrinti, kad pasirinktas prietaisas būtų tinkamas ir prieš naudojimą visada turėtų būti pasitarta su sertifikuotu dermatologu.

Remiamas turinys