PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Liepos 26 d. 15:12

Planuojantiems atostogas: kaip išsirinkti viešbutį?

Vilnius

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


92868

Įvairiais metų laikais planuojant atostogas, kryptis, į kurias bus norima nuvykti ir organizuojant kelionę savarankiškai, daugelis žmonių susiduria su svarstymais, kokį viešbutį išsirinkti.

Visi viešbučiai yra klasifikuojami pagal konkrečioje šalyje nustatytus standartus ir kriterijus. Įprastai yra išskiriamos penkios kategorijos viešbučių, kurių kiekviena žymima žvaigždutės simboliu, nuo 1 iki 5. Kiek žvaigždučių turi viešbutis, priklauso nuo jo modernumo, aptarnavimo lygio, įrengimo, siūlomų pramogų, teikiamų paslaugų, virtuvėje dirbančių šefų ir kitų aspektų. Vieni viešbučiai yra pritaikyti tik suaugusiems, čia nepamatysite nei vieno vaiko, o kiti – priešingai, yra pritaikyti šeimoms, turinčioms mažų vaikų ir galintys pasiūlyti įvairias pramogas jauniesiems viešbučio gyventojams. Kokio viešbučio jums reikia, priklauso tik nuo asmeninių poreikių bei norų. Niekam ne paslaptis, jog daugiausiai žvaigždučių turinčių viešbučių kaina yra didžiausia, todėl norint pajusti karališko lygio aptarnavimą, valgyti tik aukščiausios kokybės maistą ir mėgautis kitais tokio viešbučio privalumais, teks plačiai atverti piniginę. Neturint pakankamo santaupų kiekio, tačiau esant dideliam norui pailsėti aukščiausios klasės viešbutyje, galima kreiptis į finansavimą suteikiantį banką - visa informacija šiame tinklapyje. Tačiau kaip įvertinti viešbučių kokybę, jeigu anksčiau nesate susidūrę su skirtingų kategorijų privalumais bei trūkumais? Apie tai – tolimesnėje teksto dalyje.

Viešbučiai yra vertinami pagal daugiau nei 250 kriterijų. Žemiausios kategorijos viešbučiai, turintys tik vieną žvaigždutę, kiekvienoje šalyje gali skirtis. Tačiau neverta tikėtis gyvenamosios vietos miesto centre, maitinimo ar pramogų. Tokie viešbučiai dažniausiai keliautojams siūlo stogą virš galvos, lovą, o ar tai tenkina poilsiautojus – kiekvieno asmeninis reikalas. Jeigu jums nesvarbu, ar kambaryje miegosite su kitais turistais, kurioje vietoje viešbutis įsikūręs – tai bus pats pigiausias ir paprasčiausias nakvynės variantas. Tuo tarpu dviejų žvaigždučių viešbučiai įprastai siūlo ne tik nakvynę, bet ir pusryčius. Tiesa, kurie negalės pasigirti patiekalų įvairove, o jeigu domina vaikiškas meniu, dažniausiai tokio nerasite. Ekonominės klasės viešbučius dažniausiai renkasi jauni žmonės, kurie viešbutyje neleidžia laiko, jiems svarbu turėti, kur pasidėti daiktus ir kur pernakvoti. Kuklūs, paprasti dviejų žvaigždučių viešbučiai taip pat turi dušą, labai retais atvejais – baseiną, o apie nuosavą paplūdimį galima tik pasvajoti. Išsirinkus šios klasės viešbutį, pajūrio (jeigu jis yra pasirinktame mieste) reikės ieškoti patiems, kadangi šių lokacija dažniausiai yra nutolusi nuo pagrindinių vietų, kuriose laiką nori leisti turistai.

Trijų žvaigždučių viešbučiai, priklausomai nuo šalies, kurioje gyvenate, gali turėti labai gerą lokaciją, netgi šalia jūros kranto. O jeigu per viešbučio langus jūros nematyti, nerimauti neverta, nes dažniausiai vandens telkinys nuo jų yra nutolęs vos per pora namų ar gatvę. 3 žvaigždučių viešbučiai orientuoti tiek į jaunimą, tiek į šeimas su mažais vaikais. Maisto pasirinkimas pakankamai platus, tačiau jame mažai įvairovės. 4 žvaigždučių viešbučių kambariai yra kur kas erdvesni nei minėtų anksčiau, kuo didesnė viešbučio teritorija – tuo didesnis paslaugų ir pramogų spektras. Viešbučiuose siūlomas platus patiekalų pasirinkimas, specialus meniu vaikams. Verta paminėti, kad tokie viešbučiai gali būti įsikūrę tiek miesto centre, tiek prie jūros ar populiariausių šalies lankytinų objektų.

Aukščiausių įvertinimų sulaukusių 5 žvaigždučių viešbučius dažniausiai galima išvysti šalia paplūdimio arba pačiame miesto centre. Aukštas aptarnavimo lygis, dirbančio personalo svetingumas, prabangus interjeras, kasdieną kintantis maisto meniu, platus pramogų, sporto užsiėmimų pasirinkimas, erdvūs kambariai su balkonais – visa tai galima patirti, užsisakant penkių žvaigždučių viešbutį.