PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 15 d. 09:15

Pirmoji darbovietė – kaip pirma meilė

Kaunas

Vaikų skyriaus vedėja Kristina Peseckienė teigia, kad Kaišiadorių ligoninė jai yra pirmoji darbovietė.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


67543

Visi turėjome atžalų, vieni vaikai sirgo daugiau, kiti mažiau. Niekaip per vaikystę nepavyktų išvengti skiepų, gydytojų ir ligoninės. Tad šį kartą kalbėsime apie Kaišiadorių ligoninės Vaikų skyrių. Nebuvo jokios svarbios priežasties, išskyrus tai, kad prieš šventes spausdinome R. Arbočiaus straipsnį apie ligoninę, o jame buvo teigiama, kad Kaišiadorių ligoninės Vaikų skyrius – uždarytas. Ši klaidinga informacija prasprūdo, todėl dabar taisome situaciją – vaikai gydomi, dirba medikai, ir viskas šiame skyriuje yra gerai.

3.png

4.png

5.png

Vaikų skyriaus vedėja Kristina Peseckienė teigia, kad Kaišiadorių ligoninė jai yra pirmoji darbovietė. Bebaigdama Kauno medicinos universitetą būsima gydytoja bendrąją rezidentūrą atliko Kaišiadorių ligoninėje. Jos praktiką prižiūrėjo vaikų gydytoja Danutė Pavilionienė.

„Labai patiko ir Kaišiadorys, ir ligoninės kolektyvas. Ir nors nieko bendro su Kaišiadorimis neturiu, po kelių metų rezidentūros, kai gilinausi apie pediatriją ir nefrologiją, pirma darboviete pasirinkau Kaišiadoris. Tai buvo 2004 metais. Vaikų pediatre dirbau 10 metų“, - pasakojo K. Peseckienė. 2014 metais ji buvo paskirta Vaikų skyriaus vedėja. Šiame skyriuje dirba 8 gydytojai – 6 budintys, 2 nuolatiniai, 5 slaugytojos ir 3 pagalbinės darbuotojos. Skyrius turi 10 lovų – 5 stacionaro ir 5 dienos stacionaro, gydo vaikus nuo 0 iki 18 metų.

Šiuo metu skyriuje yra 16 ligoniukų, dauguma vaikučių paguldyti kartu su mamomis. Skyriuje vykdoma stebėjimo paslauga, teikiamos pediatro konsultacijos. Be skyriaus vedėjos, čia dar dirba medikė Loreta Krikščiūnienė. Pasak K. Peseckienės, skyrius yra suremontuotas, yra gauta ir naudojama pakankamai įrangos. Beveik prieš metus gautas venų iliuminatorius, kuris padeda paimti kraują iš vaikiškų rankyčių. „Yra inhaliatoriai, infuzinės pompos, infuzomatas, kardiovaskulinės sistemos monitorius – tad vaikučiams galime suteikti geras paslaugas ir gydymą. Labai retai būna tokių atvejų, kad vaikus vežtume gydymui į Kauną. Paskutinį išskirtinį atveją atsimenu, kai iš vienos šeimos buvo atvežti 5 vaikai, apsinuodiję smalkėmis. Vaikus išgydėme Kaišiadorių ligoninėje. Aišku, buvo atvejų, kai ligoniukai atvykdavo reanimuojamoje būsenoje, tada jau siuntėme į Kauną. Tačiau tokių atvejų galime vardinti pavienius atvejus“, - sakė vedėja.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.