PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 15 d. 20:28

Pirmadienį į darželius sugrįžta vaikai – norinčiųjų daugiau, nei telpa

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


130588

Nuo ateinančio pirmadienio leista veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Tiesa, jose turės būti gerokai mažiau vaikų nei įprastai, o tai kelia šiokią tokią trintį tarp tėvų ir ugdymo įstaigų. „Kuomet paskelbė karantiną, sugebėjome būti pilietiški ir likti namuose. Grįžimas komplikuotesnis“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovė Asta Lesauskienė.

Nuo gegužės 18 d. leista veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Šiaulių miesto lopšelius-darželius šiuo metu lanko daugiau kaip 4 700 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, progimnazijas ir pradines mokyklas – dar 500 priešmokyklinukų. Anot A. Lesauskienės, planuojama, kad į gyvą ugdymo procesą galės įsitraukti maždaug 30 proc. vaikų.

Karantino metu Šiauliuose veikė aštuoni darželiai, kuriuose buvo prižiūrima maždaug 130 vaikų, mat jų tėvai – gydytojai, policijos pareigūnai, kitų tarnybų darbuotojai – neturėjo galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Tokių tėvų vaikams ir toliau bus teikiama pirmenybė, nes pasiūla šiuo metu viršija paklausą – į darželius norima leisti daugiau vaikų, negu įmanoma pagal galimybes ir saugumo reikalavimus.

„Įvertinome dar ir tai, kad mūsų pedagoginis kolektyvas nėra toks jaunas – nemaža dalis darbuotojų priklauso rizikos grupei. Jeigu žmogus yra rizikos grupėje arba turi lėtinių ligų, jis gali baimintis grįžti į darbo vietą, ir turbūt kreipsis į gydytojus dėl nedarbingumo – mums teks ieškoti naujo darbuotojo. Tai irgi kelia iššūkių“, – pažymi A. Lesauskienė ir priduria, kad vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau bus rekomenduojama ugdyti namuose.

„Puikiai suprantame, kad namuose sudėtinga situacija, kad vis daugiau tėvų turi eiti į darbą, bet norime apeliuoti į tėvų pilietiškumą, sąmoningumą, kalbamės ir prašome, kad visi vaikai dar negrįžtų. Juo labiau kad, praėjus pirmajai savaitei, tikiu, bus daugiau pokyčių ir mes galėsime papildyti grupes. Aišku, yra tuo nepatenkintų tėvų, bet džiaugiamės, kad su dauguma randame išeičių, susitariame“, – sako A. Lesauskienė.

96511436-3191103230942395-7626487111549452288-o.jpg

Nuo ateinančio pirmadienio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančios įstaigos, organizuodamos savo darbą, privalės laikytis nustatytų reikalavimų:

  • Maksimaliai laikytis grupių izoliacijos principo: vaikai nuolat lanko tą pačią grupę, grupės veikla vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke; skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktas ribojamas, jei jo išvengti neįmanoma, ribojamas kontakto laikas, išlaikomas saugus atstumas.

  • Vaikai maitinami grupės patalpose. Jei tokių sąlygų nėra ir valgoma bendroje salėje, joje vienu metu gali valgyti tik vienos grupės vaikai pagal iš anksto parengtą grafiką, o po kiekvienos grupės patalpa išvėdinama ir išvaloma. Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, neorganizuojamas.

  • Užtikrinama, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms.

  • Rekomenduojama švietimo pagalbos specialistams dirbti nuotoliniu būdu. Jei organizuojamos kontaktinės konsultacijos, jos turi būti teikiamos individualiai arba vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais. Konsultacijų metu turi būti vengiama fizinio kontakto, po kiekvienos konsultacijos patalpos išvėdinamos ir nuvalomi dažnai liečiami paviršiai.

  • Užtikrinama, kad šalia įėjimų į patalpas būtų galimybės rankų dezinfekcijai, atlydintieji vaikus privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

  • Užtikrinamas visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklės vertinimas. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pavyzdžiui, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, negali būti priimami į darželį.

  • Darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

  • Užtikrinama, kad įstaigoje dirba tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo ligų takų ir kitų užkrečiamų ligų požymių. Atvykus į darbą, jiems matuojama temperatūra.

  • Tiesiogiai su vaikais nedirba darbuotojai, priklausantys rizikos grupei; draudžiama dirbti darbuotojams, esantiems saviizoliacijoje, išskyrus dirbančius nuotoliniu būdu.

  • Užtikrinamos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai (praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo).

  • Kriauklės ir kiti sanitariniai mazgai, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, dezinfekuojami kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui.

  • Ugdymo paslaugų teikimo patalpos išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.