PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 10 d. 12:06

Pernykštės žolės deginimas kelia pavojų žmonėms ir gamtai

Telšiai

ŽNP nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


167769

Prasidėjus pavasariui pernykštės žolės deginimas kelia didelį rūpestį ugniagesiams gelbėtojams.

Priešgaisrinės priežiūros, aplinkosaugos pareigūnai gyventojams primena, kad už nenupjautos žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė. Kasmet dėl žolės gaisrų nukenčia ne tik gamta, bet ir žmonių turtas, o kartais ir patys gyventojai. Tokių gaisrų metu pievose žūva vabzdžiai, driežai, ežiai, kiškiai ir kiti gyvūnai. Atvirų teritorijų gaisruose sudega paukščiai, jų lizdai, perimi jaunikliai, sunaikinamos perimvietės. Gaisruose supleška skruzdėlynai, retos augalų rūšys. Neretai ugnis persimeta ne tik į miškus, bet ir pastatus. Deja, nedaugelis susimąsto, kad ugniagesiai gelbėtojai, gesindami padegtos žolės plotus, gali nesuspėti laiku atvykti į kitą gaisrą ar nelaimę, kur gresia pavojus žmogaus gyvybei ir turtui. Kai arčiausiai esančios ugniagesių pajėgos būna išvykusios tramdyti degančios žolės, gaisro apimtą namą gesinti tenka ugniagesiams iš kitų gerokai nutolusių padalinių. Taip gaištamas brangus laikas, rizikuojama žmonių ir jų turto saugumu.

Ugniagesiai gelbėtojai yra pastebėję, jog atvirose teritorijose gaisrai dažniausiai kyla savaitgaliais, kai tvarkoma aplinka, nebūna lietaus ir kt. Ugniagesiams gelbėtojams, užgesinus vieną ugnies apimtą plotą, dažnai tenka skubėti į kitą. Kartais išskubėję ryte į gaisrinę jie grįžta tik vakare.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai teigia, jog neretai žolės gaisrus sukelia vaikai ir paaugliai. Todėl tėvai ir mokytojai turėtų pasirūpinti, kad vaikai žinotų, kokį pavojų kelia pernykštės žolės gaisrai ir ugdytų jų saugos kultūrą, padėdami jiems suvokti, kad žolės deginimas – ydinga ir nenaudinga veikla.

Ugniagesiai prašo pastebėjus deginamą žolę iš karto apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

Nepraeikite pro šalį, kad ugnis neišplistų. Įvertinę riziką, pasistenkite ugnį užgesinti patys, kol liepsna neapėmė didesnių plotų. Ugnį reikia užplakti medžių šakomis ar užtrypti kojomis, užpilti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad ji neplistų.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija