Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Dar gruodžio pabaigoje visų Širvintų mieste veikiančių ugdymo įstaigų bendruomenes pasiekė žinia – duotas startas permainoms.
Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, vicemerė Janina Pažusienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė dalyvavo nuotoliniuose susitikimuose su lopšelio-darželio „Boružėlė“, Pradinės mokyklos, „Atžalyno“ progimnazijos, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos darbuotojais, kuriems pirmiausiai pristatė planuojamus pokyčius. Pertvarkos klausimą jau aptarė ir Savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komitetas. Merės potvarkiu sudaryta darbo grupė nagrinėja ir analizuoja visas galimybes. Į nuotolinius susitikimus kviečiami mokinių tėvai.
Pertvarkos esmė – gerinti švietimo kokybę, užtikrinti tęstinumą, išnaudojant ilgametį skirtingų įstaigų įdirbį ir stiprybęs, gerinti vaikų psichologinę atmosferą ir mokymosi pasiekimus. To siekiant planuojama bendrojo ugdymo mokyklas sujungti į vieną bendrą. Pasak Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, „į mokyklą atėjęs vaikas dar būdamas priešmokyklinukas, mokysis joje iki pat abitūros. Ir nors pertvarkos metu jungiant įstaigas planuojama patalpų kaita, pagrindinis tikslas yra ne pakeisti sienas, o suteikti naudos vaikams.“
Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininko Romo Zibalo teigimu, kai vaikas eina „iš rankų į rankas“, kai pereinama iš vienos mokyklos į kitą, kai keičiasi mokytojai, aukščiausių rezultatų pasiekti yra tikrai labai sunku. Pats būdamas mokytojas, jis pritarė, kad pokyčiai yra labai reikalingi tiek dėl mokinių pasiekimų ir ugdymo kokybės, tiek dėl pedagogų atsakomybės, darbo krūvio tolygumo.
Savivaldybės specialistams atlikus išsamią analizę, apskaičiuota, kad Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos patalpų visiškai pakanka mokiniams ugdyti nuo 5 iki 12 klasės. Todėl numatoma „Atžalyno“ progimnazijos mokinius bei mokytojus kelti į gimnaziją, o „Atžalyno“ pastate įkurdinti pradinukus. Pasak Savivaldybės administracijos direktorės, jau dabar Pradinėje mokykloje vienam vaikui tenka tik 8 kv. m. ploto (gimnazijoje – 13,5, o prijungus 5-8 klases tektų 11 kv. m.). Nuo 2021 m. rugsėjo visose pradinėse klasėse įvedamos informatikos pamokos. Reikalavimai jų organizavimui – gana griežti. Klasė turi būti dalinama į 2 grupes, o laisvų patalpų Pradinėje mokykloje nėra. Tuo tarpu „Atžalyne“ pradinukai ne tik turės daugiau erdvės, bet ir naują stadioną. Tai labai svarbu, turint omenyje, kad Pradinė mokykla garsėja sporto pasiekimais ir tinkama infrastruktūra dar labiau prisidėtų prie sportiškumo ugdymo. Į „Atžalyno“ pastatą taip pat būtų perkeltos ir visos priešmokyklinukų grupės. Nebeliktų klausimo ir gana sudėtingo tėvų sprendimo paieškos – ar į priešmokyklinę grupę vaiką leisti į darželį, ar į mokyklą. Žinoma, šioms permainoms reikės investicijų – progimnazijos patalpose turės atsirasti daugiau sanitarinių mazgų, tualetų, patalpos vaikų pietų miegui.
Būtina spręsti ir Meno mokyklos klausimą. Jei 2015 m. muzikos bei dailės užsiėmimus lankė apie 120 mokinių, dabar jų padaugėjo beveik dvigubai. Meninis ugdymas, kokybiškas vaikų užimtumas yra labai svarbu. Todėl būtina galvoti ir apie tai, kaip praplėsti erdves, kad visi norintys vaikai galėtų lankyti meno užsiėmimus. Svarstomos galimybės dalį Meno mokyklos perkelti į „Atžalyno“ progimnazijos atskiro korpuso patalpas. Tai būtų patogu ir pradinių klasių mokiniams, ir jų tėveliams.
Dar viena didelė problema, kurią tikimasi išspręsti šia pertvarka – užtikrinti vaikų ugdymą ir priežiūrą lopšelyje darželyje „Boružėlė“. Šiuo metu vietos lopšelyje darželyje laukia net 140 vaikučių. „Laikai keičiasi. Jauni žmonės jau kitaip žiūri į gyvenimą. Daugelis nori grįžti į darbus ir nebeplanuoja namuose vaikučių auginti iki 2 ar net 3 metų, kaip buvo anksčiau. Kad Širvintų rajonas augtų, kad jauni žmonės norėtų čia kurti savo gyvenimą, statyti namus, įsigyti butą, turime sudaryti tam tinkamas sąlygas. Viena iš labai svarbių ir yra lopšelio darželio pasiūla,“ – teigia merė.
Aptariant miesto mokyklų reorganizaciją Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto posėdyje Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė ir Administracijos direktorė I. Baltušytė-Četrauskienė pripažino, kad suprantama, jog permainos mokyklų darbuotojams kelia nerimą. Tačiau mokytojų krūviai išliks panašūs, jie priklauso nuo mokinių skaičiaus. Nemažės ir pagalbinio personalo – virtuvės darbuotojų, valytojų. Pertvarka skaudžiausiai palies mokyklų administracijas, nes jungtinėje įstaigoje bus vienas vadovas, du pavaduotojai, vienas raštvedys, du finansininkai. Tačiau įstaigoje, kurioje dirbs apie 150 darbuotojų, būtinai reikės personalo specialisto, teisininko.
Jau nuo 2020 m. gruodžio 30 d., Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorei Daivai Klimienei pateikus prašymą dėl asmeninių priežasčių atleisti iš direktoriaus pareigų, Širvintų r. savivaldybės mero potvarkiu progimnazijai vadovauti paskirta iš Gelvonų gimnazijos direktoriaus pareigų atsistatydinusi, ilgametės pedagoginės ir vadybinės patirties turinti Jūratė Stankevičienė. Ji įtraukta ir į pertvarką organizuojančią darbo grupę.
„Suprantu, kad bet kurie pokyčiai atneša ir teigiamų, ir neigiamų emocijų. Todėl pirmieji žingsniai ir buvo – atvira diskusija, tiesioginis bendravimas tiek su visų mokyklų, tiek su darželio vadovėmis, darbuotojais, mokinių tėvais. Diskusijos ir konsultacijos su ekspertais, Švietimo ir mokslo ministerija – tai kelias, kuris reikalingas tam, kad pasiektume sprendimus, reikalingus mūsų mieste besimokantiems vaikams. Sudaryta darbo grupė savo pasiūlymus turėtų pateikti sausio 12 d. Apie visus žingsnius bendruomenė bus informuota,” – teigia Ž. Pinskuvienė.