PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Rugpjūčio 13 d. 08:24

Per Žo­li­nę – va­ka­ro­nė Ža­liū­kių ma­lū­ni­nin­ko so­dy­bo­je

Šiauliai

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


184487

Rugp­jū­čio 15 d. šiau­lie­čiai kvie­čia­mi į Ža­liū­kių ma­lū­ni­nin­ko so­dy­bą, į Žo­li­nės va­ka­ro­nę. Šven­tės or­ga­ni­za­to­riai, ne­pa­mirš­tant tra­di­ci­jų, ža­da daug links­mų pra­mo­gų. Be to, su­si­rin­ku­sie­ji iš­vys so­dy­bo­je įsi­kū­ru­sį nend­ri­nį jau­tį. Apie jo pra­smę ir lau­kian­čią šven­tę pa­sa­ko­ja Šiau­lių „Auš­ros“ mu­zie­jaus Et­nog­ra­fi­jos sky­riaus ve­dė­ja Si­gi­ta Mil­vi­die­nė:
 

– Nuo 17 val. visų nusiteikusių švęsti Žolinę laukiame Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73). Įvairiausių veiklų netrūks nei dideliems, nei mažiems.

Bus galima piešti, šokinėti ant šieno, pasitikrinti jėgą, mėtant senovines ietis, dažyti avilius, kad bitutėms būtų smagiau gyventi. Per Žolinę lietuviai džiaugdavosi nauju derliumi, todėl šventės dalyvius sodybos gaspadinė pavaišins gardžia šviežia duona. Norintieji jos galės įsigyti. Smagią nuotaiką palaikys liaudiškos muzikos ansambliai iš Šiaulių, Kužių, Verbūnų bei svečiai iš Vilniaus – pirmąsyk dalyvausianti grupė „Ratilai“.

Džiugu, kad dailininkai Reda ir Arūnas Uogintai pristatys nendrinę jaučio skulptūrą, skirtą Žolinei. Istoriniuose šaltiniuose minima, kad jautį per Žolinę yra aukojęs Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, dėl šios asociacijos nendrinis jautis atsiras ir pas mus.

Iki šiol puoselėjama tradicija susirinkti įvairių žolynų, gėlių, vaistažolių puokštę ir pašventinti. Jei atsinešite savo puokštę, ją pašventins klebonas. Lietuviai puokštėms rinkdavo javų, vaistažolių, gėlių – pagal tai, dėl ko renkama: pašventintos vaistažolės gelbsti nuo ligų, javai ar linai – dėl geresnio kitų metų derliaus ir pan. Pernykštes puokštes kviečiame atsinešti ir sudeginti, nes išmesti jų bet kur negalima.

Be to, per Žolinę, visiems darbams pasibaigus, susiburdavo draugai, giminės. Tad ir pas mus kviečiame atvykti ne vieniems.

Organizatorė – Žaliūkių malūnininko sodyba. Rėmėjos: LR kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

Reklama