Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai
Lietuvos rinktinės lyderei, kurios reitingas buvo 8 tarp 27 kovotojų, kelią ant prizininkių pakylos po atkaklios kovos užkirto legendinė britų kovotoja Jade Jones. Tiesa, sensacijų nestokojusiame čempionate šįsyk ir olimpinei, pasaulio bei Europos čempionei šįsyk nepavyko užkopti ant aukščiausio laiptelio. Auksą sensacingai laimėjo kroatė Nika Karabatič, o J.Jones teko tenkintis sidabro medaliu.
Pirmoje kovoje 25 metų lietuvei burtai lėmė Juodkalnijos atstovę Andreą Komatiną. Trenerio Romualdo Montvido auklėtinė šią dvikovą laimėjo įtikinamai 2:0 (0:0, 8:1). Pirmajame raunde abi sportininkės tykojo klaidelės, kovojo atsargiai ir įskaitinių taškų nepelnė. Teisėjai pergalę skyrė aktyviau kovojusiai ir daugiau smūgių sudavusiai šiaulietei. Antrajame raunde K.Tvartonavičiūtės pranašumas nekėlė abejonių – šventė pergalę 8:1.
Aštuntfinalyje teko akistata su kur kas grėsmingesne varžove Prancūzijos rinktinės žvaigžde Kanelya Carabin. Pirmasis raundas irgi buvo skirtas žvalgybai – tiek lietuvė, tiek prancūzė bandė išprovokuoti bent klaidelę. Įskaitinių taškų nepavyko pelnyti nė vienai, bet teisėjai pergalę skyrė aktyviau kovojusiai sporto centro „Atžalynas“ sportininkei.
Antrajame raunde iniciatyvą perėmusi prancūzė išplėšė pergalę 8:0, tad viską lėmė paskutinės 2 minutės. Prieš 3 raundą treneris R.Montvidas su auklėtine nusprendė pakoreguoti taktiką, ir tai pasiteisino su kaupu. Klaudija lemiamoje atkarpoje dominavo – laimėjo šį raundą 9:0.
Ketvirtfinalyje lietuvės laukė britų megažvaigždė dukart olimpinė čempionė ir šio turnyro favoritė J.Jones.
Per karjerą su šia legenda dukart kovojusi ir dukart pralaimėjusi lietuvė šįsyk metė labai rimtą iššūkį. Uraganinėmis atakomis pasižyminti britė pirmajame raunde niekaip neįstengė pralaužti K.Tvaronavičiūtės gynybos ir nepelnė nė taško. Vis dėlto teisėjai už aktyvumą ir suduotų smūgių skaičių raundo laimėtoja paskelbė Didžiosios Britanijos atstovę.
Ne mažiau atkaklus buvo antrasis raundas. Tiesa, lietuvei jau teko kovoti va bank ir daugiau dėmesio skirti atakoms, kad išplėštų lemiamą raundą. Tačiau J.Jones šį raundą apylygėje kovoje laimėjo 5:1.
Pusfinalyje graikę Fani Tzeli įveikusi britė vis dėlto suklupo finale – 1:2 sensacingai pralaimėjo Kroatijos atstovei N.Karabatič. Bronzos medaliai įteikti F.Tzeli ir pasaulio čempionei vengrei Luanai Marton. Staigmenų nestokojusiame čempionate greta nugalėtojų pakylos liko ir vienos favoričių turkė Kubra Ilgun, belgė Raheleh Asemani.
– Kokiomis nuotaikomis grįžtate į gimtinę? – paklausėme K.Tvaronavičiūtės.
– Nuotaika po Europos čempionato gera, nes pavyko įgyvendinti išsikeltus minimalius tikslus. Žinoma, norėjosi medalio, bet šį kartą pritrūko.
Esu dėkinga visai mano komandai, nes šis rezultatas pasiektas bendromis pastangomis. Už palaikymą, patarimus noriu padėkoti treneriui R.Montvidui, už pagalbą rengiantis svarbiausioms varžyboms – fizinio rengimo treneriui Mantui Valčiukaičiui. Be abejo, esu labai dėkinga ir šeimai, kuri yra pats didžiausias mano ramstis.
– Kaip įvertintumėte kiekvieną kovą šiame čempionate?
– Nebuvo nė vienos lengvos. Visos varžovės turi skirtingą braižą, kiekvienai reikėjo taikyti skirtingą taktiką.
– Ko trūko iki sensacijos ketvirtfinalyje?
– Ketvirtfinalio kovoje, manau, viską lėmė mažos smulkmenos, nes varžovė buvo išskirtinė. Su tokia patyrusia kovotoja negalima daryti nė menkiausios klaidos. Būtent jos ir lėmė J.Jones pergalę.
– Kokie iššūkiai laukia dabar?
– Dabar noriu pailsėti. Nuo rudens buvo labai įtemptas varžybų ir stovyklų grafikas, todėl dabar esu suplanavusi poilsį.
– Turėjote svajonę prasibrauti į Paryžiaus olimpines žaidynes, bet ji neišsipildė. Gal kirba mintis bandyti dar kartą?
– Kol kas negaliu atsakyti į šį klausimą, nes iki kitų olimpinių žaidynių dar labai toli. Be abejonės, apie tai svajoja kiekvienas sportininkas, bet sprendimo dėl ateities nesu priėmusi.