Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Pexels nuotr.
EtapliusŠaltinis: Reklaminis turinys
Pirmoji klaida – per mažai šviesos
Pexels nuotr.
Net gražiausias, erdviausias ir stilingiausias kambarys neatrodys gerai, jei jame trūks šviesos. Tad įrenginėjant kambarį, pirmiausia, reikia gerai apgalvoti langų išdėstymą, lempų skaičių ir vietą. Štai, pavyzdžiui, geriausia, jei svetainės langai žiūri į pietų pusę – taip kambarys visada bus pilnas šviesos. Renkantis miegamojo vietą, vertėtų pasvarstyti, kas jums patinka: kai jus pažadina rytiniai saulės spinduliai ar nuosaiki pro langus besiskverbianti šviesa. Jeigu pasirinkote pirmąjį variantą – reikėtų rinktis kambarį su langais, žiūrinčiais į rytus, jei antrąjį – į šiaurę.
Tiesa, ne mažiau svarbu tinkamai suplanuoti lempų vietą ir kiekį. Pirmiausia, išsirinkite, kur bus pagrindinė, didžioji lempa – ją turėtumėte kabinti ten, kur labiausiai reikia šviesos. Pavyzdžiui, jeigu renkatės lempos vietą svetainėje, vertėtų ją pakabinti virš kavos staliuko, valgomajame ar virtuvėje – virš stalo. Nepamirškite apgalvoti ir mažesnių lempų vietą, kurias galėsite įjungti, kai nereikės didžiosios lempos.
Antroji klaida – netinkamas langų uždengimo pasirinkimas
Pexels nuotr.
Su per mažu šviesos kiekiu namuose glaudžiai susijęs ir netinkamas užuolaidų, roletų ar žaliuzių pasirinkimas. Pavyzdžiui, mažoms erdvėms žmonės renkasi tamsius roletus – toks sprendimas dar labiau sumažina kambarį. Taip pat pasitaiko, kad žmonės pasirenka per trumpas ar per ilgas langų užuolaidas. Tai gali sudaryti įvaizdį, kad kambarys yra tarsi neužbaigtas. Užuolaidos turėtų tik šiek tiek liestis prie grindų – tai kambariui suteikia ne tik elegancijos, bet ir lengvumo pojūtį.
Vis dėlto, viena dažniausių klaidų – dekoratyvūs, bet nepraktiški žmonių sprendimai langams. Pavyzdžiui, kambaryje, kuriame jie ilsisi ir nori privatumo, pasirenka visiškai peršviečiamas užuolaidas. Tokių kambarių langus nebūtina dengti dieninėmis ir naktinėmis užuolaidomis – pakanka vieno paprasto sprendimo – diena-naktis roletų, kuriuos galima reguliuoti: tiek norint daugiau šviesos, tiek norint užtemdyti. Jeigu norėtumėte savo namus papuošti būtent tokiomis žaliuzėmis, po asortimentą galite pasižvalgyti apsilankę 123zaliuzes.lt.
Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, iš kokios medžiagos pagaminti langų uždengimai. Štai, pavyzdžiui, voniai ar virtuvei visiškai netinka medinės žaliuzės, mat šiuose kambariuose apstu drėgmės. Tačiau juos galima pakeisti medžio imitacijos žaliuzėmis, kurios šioms erdvėms suteiks jaukumo.
Trečioji klaida – nenuoseklus stilius
Kita svarbi ir labai dažnai pasitaikanti klaida – nenuoseklus interjero stilius. Žmonės dažnai pasimeta tarp plataus prekių asortimento, įvairių tendencijų ir į savo namus tarsi bando sudėti viską, kas jiems patinka. Tai neretai baigiasi fiasko – kambaryje įvairiausi daiktai tarpusavyje paprasčiausiai nesiderina.
Įrenginėjant namus reikėtų išsirinkti du stilius, kurie jums patinka. Geriausia vadovautis 70/30 taisykle – naudoti 70 proc. vieno ir 30 proc. kito stiliaus elementų. Pavyzdžiui, didžiąją dalį namų įrenginėti itin tradiciniu stiliumi, o likusią puošti šiuolaikiškais elementais.
Ketvirtoji klaida – per daug dekoracijų
Kai namuose norisi pokyčių, pirmiausia žmonės bando juos užpildyti naujais daiktais ir dekoracijomis. Jeigu namuose bus per daug skirtingų raštų, spalvų, stilių, viskas primins „mišrainę“, o ne stilingus namus.
Namų dekoravimui reikėtų rinktis ne tik mažus namų aksesuarus. Vietoje begalės pagalvėlių, statulėlių ir kitų daiktų, verta pasvarstyti apie didelius paveikslus, vazonus. Tokie akcentai taps tikromis namų puošmenomis ir visiškai transformuos kambarį.
Penktoji klaida – netinkamas kilimas
Pexels nuotr.
Kilimas gali tapti arba visą kambarį apjungiančiu akcentu, arba priežastimi, kodėl erdvė atrodo neišbaigta. Štai, per mažas kilimas gali gerokai sumažinti patį kambarį. Tiesa, tai nereiškia, kad turėtumėte bėgti pirkti didžiausią parduotuvėje esantį kilimą. Jis turėtų būti tokio dydžio, kad ant jo tilptų bent trečdalis svetainės baldų. Tai yra, pavyzdžiui, visas kavos staliukas ir trečdalis sofos bei foteliukų.
Šeštoji klaida – netinkamo dydžio baldai ir aksesuarai
Pexels nuotr.
Dažniausiai įrenginėdami namus, žmonės galvoja, kad mažoms erdvėms reikia baldų, kurie užima mažiau vietos. Ir priešingai – dideles erdves jie linkę užpildyti daug vietos užimančiais baldais. Tačiau iš tiesų svarbu kiekvienoje erdvėje išlaikyti balansą ir rinktis skirtingų dydžių, aukščių ar net formų baldus, kurie kiekvienam kambariui suteiks įvairovės. Pavyzdžiui, prie didesnės kampinės sofos priderinti ne panašų didelį fotelį, o mažą, apvalų pufą, kuris suteiks kontrasto ir žaismingumo.
Septintoji klaida – netinkamas baldų išdėstymas
Pexels nuotr.
Erdvė, su prie sienos pristumtais baldais, atrodo mažesnė ir ne tokia jauki. Todėl labai svarbu kai kurias sienas palikti laisvas ar bent šiek tiek nuo jų atitraukti baldus.
Atnaujindami namus, galite lengvai „ištestuoti“ baldų vietą – ten, kur planuojate statyti baldus, ant žemės padarykite jų kontūrus iš lipnios juostos. Taip geriau suprasite, ar baldai nesumažins kambario.
Aštuntoji klaida – netinkamos spalvos
Pexels nuotr.
Įrenginėdami namus žmonės kartais pamiršta apie spalvų suderinamumą, o tai gali sugadinti visą namų interjerą. Norint neperspausti su spalvomis, svarbiausia išsirinkti dominuojančią. Tuomet galite įsigyti tos spalvos sofą, kėdes, o vėliau prie šių baldų derinti kitų – vienos ar dviejų – spalvų baldus, aksesuarus ir panašiai.
Devintoji klaida – per aukštai pakabinti paveikslai
Kai įvairius paveikslus, nuotraukas kabiname netinkamame aukštyje, visas kambarys atrodo tarsi neproporcingas. Dažnai žmonės paveikslus ir nuotraukas kabina per aukštai. Visos sienų puošmenos turėtų kabėti maždaug 1,5 metro aukštyje arba akių lygyje.
Dešimtoji klaida – baldai iš tos pačios kolekcijos
Vis dar labai populiaru pirkti baldų komplektus – pavyzdžiui, miegamojo lovą, spintą ir spintelę. Ir nors jie tarpusavyje tikrai derinasi, tai visai nereiškia, kad jais apstatyti namai atrodys stilingai. Šiandien tokių komplektų pirkimas laikomas viena iš interjero klaidų, mat nepalieka vietos individualumui ir kontrastams. Vietoje tokių komplektų, vertėtų paeksperimentuoti ir rinktis skirtingų formų, gamintojų, tekstūrų baldus, kurie padės sukurti įdomius bei unikalius interjero sprendimus.
Reklama