Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė
Bernardai, šiuo metu keliaujate?
Tai DiscoverEU programos kelionė. Ji leidžia 18-mečiams iki 30 dienų laisvai keliauti po Europą traukiniais, kurių bilietai apmokami pasirinktas 7 dienas. Mano kelionė dar tik prasidėjo, vakar palikome Prahą (Čekija), labai laukiu aplankyti Austriją, Slovėniją ir Vengriją.
Kaip reagavote, sužinojęs, kad iš visų egzaminų gavote šimtukus?
Mano reakcija buvo ramesnė, nei dauguma pagalvotų, nejaučiau ypač stiprių emocijų. Paklausiau draugų, kurie gavo šimtukus, pasirodo, taip ne man vienam.
Literatūra man nebuvo malonus dalykas, nemėgau kūrinių analizės, tačiau man rūpėjo geriau parašyti egzamino rašinį. Nesitikėjau 100, bet kai egzamino metu pamačiau palankią temą, supratau, kad įmanoma. Matematikai esu skyręs daug dėmesio, ruošiantis olimpiadoms prireikė aukštesnio standarto nei egzaminams. Trūkumas, kurį reikėjo įveikti – išsiblaškymas, sukeliantis žioplas klaidas. Po egzamino, pasitikrinęs atsakymus su draugais, supratau, kad gausiu 100.
Kadangi mano mama yra anglų kalbos mokytoja, šį dalyką pradėjau mokytis anksčiau, aukštą lygį pasiekiau tiek dėl interneto, tiek dėl ruošimosi olimpiadoms. Tarptautinis egzaminas vyko dar sausio mėnesį, tad jis neprisidėjo prie egzaminų sesijos streso. Fizika man įdomiausia, tačiau jos vidurkis buvo šiek tiek žemesnis, nes tam tikrais aspektais, ypač teorija, jos kursas sudėtingesnis nei matematikos. Abejojau, ar gausiu šimtuką, nes fizikos egzaminus po reformos buvo sunkiausia prognozuoti. Informatikos egzaminą pasiėmiau todėl, kad net jei man ir nereikės jos, ji lengvesnė už fiziką, todėl patektų į mano konkursinį balą vietoj šios.
Kaip ruošėtės egzaminams? Kas labiausiai motyvavo mokytis?
Didelę dalį žinių įsisavinau tiesiog dirbdamas pamokų metu. Negaliu pasakyti, kad būdamas priešpaskutinėse klasėse daug stengiausi, nes jų pažymiai nedaro įtakos ateičiai. Vieniems egzaminams ruošiausi daugiau, kitiems mažiau, tačiau būtent ruošimasis su draugais duoda daugiau naudos, nes taisome vieni kitų spragas, o rasti motyvacijos tokiu būdu irgi lengviau. Motyvavo ir ta sveika konkurencija tarp geriausiųjų klasėje.
Niekada nelankėte papildomų pamokų pas korepetitorius?
Niekada nesu mokęsis pas jokį korepetitorių, kaip tik pats padėjau draugams ir ketinu studijų metu dirbti korepetitoriaus darbą.
Esu šališkas, bet manau, kad Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija yra geriausia Alytuje. Svarbu tai, kad yra atranką turinti gabiųjų klasė, kurioje ir aš mokiausi. Kai klasėje yra daug moksliukų, o ne vienas ar du, atmosfera kitokia. Konkurencija buvo sveika, niekas nežemino kitų dėl pažymių, žmonės tiesiog stengėsi dėl savęs. Visiems mokytojams noriu padėkoti, nes jie po pamokų dirbo dvigubai, kad suprastų, ko iš mūsų nori naujos programos, ir pateiktų informaciją neturint vadovėlių.
Kokia Jūsų nuomonė apie Lietuvos švietimo sistemą apskritai? Ką manote apie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimą kiekvienam abiturientui prie kiekvieno laikyto valstybinio egzamino, išskyrus lietuvių kalbą ir literatūrą, pridėti po 10 balų?
Neturiu palankios nuomonės apie švietimo sistemą, pats dalyvavau mokinių proteste prie Vyriausybės. Pirmiausia įstatymu buvo pakeistos visų dalykų programos, nors visiškai nebuvo pasiruošta šiai reformai. Mokytojai negalėjo padėti mums su egzaminais, nes neturėjome vadovėlių ar aiškių vertinimo gairių. Dabartinė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tik kaltina ankstesnę, tačiau abi nesugebėjo užtikrinti, kad egzaminų užduotys būtų kokybiškos ir atitiktų programą. Pirmųjų dalių perlaikymai, kuriuos mums žadėjo, jautėsi ne kaip pagalba, o kaip bausmė.
Plius 10 balų nebuvo geriausias sprendimas, bet tai geriau nei nieko. Mokiniai ruošėsi nesąžiningomis sąlygomis, netinkančiomis vertinti žinias, ir dar turėjo dvigubai aukštesnę išlaikymo kartelę. Tie balai mokiniams ne dovanoti, o grąžinti, atlyginant už žalą. Ar dėl jų staiga visi turi maksimalų konkursinį balą ir vidutiniški mokiniai atims pirmūnų vietas? Ne, tačiau reikėjo daugiau niuanso skiriant balus.
Kur ketinate studijuoti?
Ketinu studijuoti elektros energetikos inžineriją Vilnius Tech universitete. Manau, kad šiam sektoriui reikalingi mano gebėjimai, o man pačiam būtų įdomu ir prasminga. Tai nėra prestižiškiausia sritis, kurios kai kurie tikisi, tačiau renkuosi tai, kas, mano nuomone, man geriausia.
Ką patartumėte būsimiems abiturientams, norintiems gerai pasiruošti egzaminams?
Manau, kad yra svarbu galvoti apie egzaminus iš anksto, darytis konspektus sąsiuviniuose, nes birželio mėnesį jų staiga pritrūksta.
Kaip pavyko išlaikyti balansą tarp mokslų ir laisvalaikio?
Skyriau laisvą laiką mokymuisi tada, kai jaučiau, kad ko nors trūko. Kai kurie mano, kad daugiau mokytis visada yra geriau, tačiau valdyti stresą irgi svarbu, kartais geriau neapsikrauti. Mano mėgstamiausia laisvalaikio veikla – kilnoti svorius sporto klube. Ji nėra tipinė moksliukui, tačiau be galo vertinga. Taip pat klausau metalo muzikos, važiuoju į koncertus. Tikiuosi tai tęsti visą gyvenimą.