PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Balandžio 28 d. 20:08

Penki požymiai, kad turite aukštą emocinį intelektą

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


81546

Ne paslaptis, kad žmonės, kurių aukštas emocinis intelektas, puikiai pažįsta save, sutaria su kitais ir lengviau kopia karjeros laiptais. Kokie požymiai žmogaus, kurio aukštas emocinis intelektas?

1. Jie kontroliuoja emocijas geriau nei kiti

Savikontrolė - įprotis, kurį galima išugdyti. Sąmoningi žmonės geba kontroliuoti savo emocijas. Jie sukuria darbinę aplinką, kuri paremta saugumu ir sąžiningumu. Tokioje aplinkoje mažai dramų ir aukštas produktyvumas. Savikontrolė ir sąmoningumas - tai tie įgūdžiai, kurie ypatingai svarbūs vadovui. Todėl, kad sunkiais momentais tokie žmonės turi išlikti ramūs, susikaupę.

2. Jie puikiai save pažįsta

Mes ilgai galime nekreipti dėmesio į savo jausmus, nesirūpinti savimi. Nepagalvojame apie tai, kodėl judame į priekį ir galiausiai tai mus atveda iki įsiūčio. Savęs pažinimas leidžia suprasti, kiek laimingi esame gyvenime, ir leidžia augti, tobulėti, be duobių ir dramų.

3. Jie atsako, o ne reaguoja

Jei susiduriame su neaiškia situacija, sunkumais, mes dažnai tik reaguojame į ją. Tas pats nutinka, kai kyla nesusipratimų šeimoje su žmona, vaikais. Tai žmogiška. Bet tai reiškia, kad mes iškart imame gintis - reaguojame iš baimės, kuri kyla giliai širdyje. O žmonės, kurių emocinis intelektas aukštas, elgiasi kitaip. Jie išsaugo savikontrolę, nes žino negatyvios reakcijos priežastį - baimę. Todėl į reakciją atsako taktiškai - tai aukšto emocinio intelekto požymis.

4. Jie pajėgia įsivaizduoti save kito vietoje

Žmones traukia prie tų, kurie geba suprasti ir užjausti. Tai puikus bruožas, kurio dėka lengva kurti santykius su aplinkiniais. Gebėjimą užjausti galima išsiugdyti. Pirmiausiai reikia įsivaizduoti aplinkybes, kuriose yra žmogus, suprasti jo skausmą ir neviltį. Prisiminti, kaip jautėtės panašioje situacijoje jūs pats. Taip galėsite kenčiančiam padėti.

5. Po ginčo taikosi pirmi

Po konflikto daugelis linkęs kaupti pyktį, neapykantą, išvis nutraukti bendravimą. Tai labai patogu, bet tuo pačiu ir visiškai kvaila. Aukšto emocinio intelekto žmogus neleis savo ego atskirti jo nuo kolegų, draugų, giminių. Todėl jie pirmi eina taikytis. Nemato nieko blogo, atsiprašyti pirmieji. Toks poelgis kuria stebuklus. Tas, kurio atsiprašoma, išsyk atšyla, taip pat atsiprašo, ir jūs vėl tampate vienas kito gyvenimo dalimi.