Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ugnė LiaudanskytėŠaltinis: Etaplius.lt
Vasara maivosi visu gražumu – traukiasi iš spintos dailiausias sukneles... Dar vieną – saulėtą, viliojančią, orą kaitinančią – žada užsivilkti ir šį savaitgalį. O mums tai - ženklas, kad namie kiurksoti tikrai neteks!
Ta proga tęsiame pradėtą kelionę – Pažintiniai takai – geriausia vieta pačiupti vasarą už uodegos – įspūdingais, pačios Gamtos padovanotais maršrutais. Pristatome dar penkis pažintinius takus, vinguriuojančius Šiaulių regione.
Juodlės pažintinis takas (Šiaulių rajonas, Kurtuvėnai)
Juodlės pažintinis takas skirtas supažindinti lankytojus su Ilgos kraštovaizdžio draustinio gamtos vertybėmis. 4,5 km ilgio take aplink Juodlės ežerą įrengta 12 stotelių su stendais, paukščių stebėjimo ir pelkės apžvalgos bokšteliais bei medinis takas per pelkę.
Ežere yra 8 nedidelės salelės, apžėlusios vešlia žoline augalija ir beržais. Vasarą, įšilus vandeniui, į paviršių iškyla durpių salos, kurios vėliau vėl nugrimzta į dugną.
Juodlės ežerą gaivina niekada neišdžiūstantis ir neužšąlantis šaltiniuotas upelis. Pietinėje ežero dalyje į ežerą įsilieja dar keli trumpesni iš šaltinių ištrykštantys upeliūkščiai.
Pagal paukščių įvairovę Juodlė yra pats turtingiausias Kurtuvėnų regioninio parko ežeras. Perėjimo ir veisimosi metu čia sutinkama apie 30 paukščių rūšių. 1967 m. Juodlės ežeras buvo paskelbtas vandens paukščių draustiniu.
Juodlės kalnas – paskutinė pažintinio tako stotelė. Nuo kalno atsiveria išraiškingas kraštovaizdis: mišku apaugusios kalvos, nendrėmis užželiantis ežeras, pakrantės nameliai. Prie Juodlės galima poilsiauti – maudytis, žvejoti.
Siekiant išsaugoti įvairų reljefą, savitas smėlėtų kalvų, užpelkėjusių Ilgažerio duburio, Ilgos upelio slėnio ir Juodlės apyežerio retų augalų ir gyvūnų buveines, Kurtuvėnų regioniniame parke įsteigtas Ilgos kraštovaizdžio draustinis.
juodle.jpg
Jūkainių pažintinis takas (Raseinių rajonas)
Jūkainių pažintinis - rekreacinis takas įrengtas netoli Viduklės miestelio, tarp kelio iš Viduklės į Gylius ir Apusino upelio, atskirame keturių kvartalų miške, kuris dėl išraiškingo reljefo paskelbtas geomorfologiniu draustiniu. Čia galima pakeliauti, pasidžiaugti gamta, paklajoti po nuostabaus grožio beržyną, pasigėrėti ąžuolais. Taką puošia tautodailininkų pagamintos skulptūros, papildo reklaminiai bei informaciniai stendai, kuriuose pateikta daug informacijos apie šiame miške augančius medžius ir krūmus. daug malonių akimirkų galima patirti nuo apžvalgos aikštelės žvelgiant į tvenkinį, neišdildomą įspūdį paliks kelionė per žemapelkę.
Pažintinį taką apžiūrėti galima einant didžiuoju ratu – 3,5 km. arba mažuoju – 1 km. Žmonėms su judėjimo negalia pritaikyta 0,6 km tako.
jukainiu-takas-vkfzsyn8.jpg
Giliaus ežero pažintinis takas (Kelmės rajonas)
Gilius - vienas iš keturių didesnių Tytuvėnų miestą supančių ežerų, išsiskiriantis savo ypatinga spalva ir didele augalijos bei gyvūnijos įvairove. Ežero plotas 36 ha, o giliausia vieta siekia net 23,10 metrų. Legenda byloja, kad ežeras atūžęs viesulu ir užkritęs ant čia augusio miško.
Smaragdinę žalsvą spalvą vandeniui suteikia ežerą maitinantys šaltiniai, kurių vanduo prisotintas iš žemių gelmių atneštų ištirpusių karbonatų. Žalią vandens atspalvį paryškina ežero aplinkos atspindys vandenyje bei gelmėse esantys žalieji dumbliai.
Ežeras susiformavo prieš 10-14 tūkst. metų, tirpstant ledynams. Dabartinėje ežero vietoje slūgsojo masyvus ledo luitas, kuris laikui bėgant buvo užneštas žemėmis ir galutinai ištirpo tik visiškai atšilus klimatui. Ištirpęs ledyno vanduo ir pasiliko ledo suformuotoje dauboje.
Su Giliaus ežero gamtos turtais susipažinsite keliaudami 3,3 km ilgio pažintiniu taku, kuris veda nuolat besikeičiančia ežero pakrante. Kelionės trukmė - apie 2 val. Trumpam poilsiui pakvies jaukiai įrengti Giliaus ežero pliažai ir atokvėpio vietos. Keliaujant pažintiniu taku, plačiau susipažinti su ežero gyvūnijos ir augalijos įvairove padės įrengti informaciniai stendai.
giliaus.jpg
Bridvaišio ežero rekreacinis takas (Kelmės rajonas)
Bridvaišis –ežeras vidurio Lietuvoje, Kelmės rajone, apie 1km į pietryčius nuo Tytuvėnų. Ežero plotas - 46,5 ha. Ilgis 1,1 km, plotis 0,7 km. Didžiausias gylis 42.8 m. Vidutinis gylis 10.2 m.2 Rytiniai ir pietvakariniai krantai aukšti, šiaurinis žemas, pelkėtas. Ežere yra dvi salos – Didžioji ir Varnų. Iš ežero išteka Tytuvos upelis, o įteka tik mažyčiai upeliukai.
Prie ežero yra Rutelių ir Plauginių kaimai, Tytuvėnų miesto pakraštys. Ežero šiauriniame krante stūkso Tytuvėnų piliakalnis.
Bridvaišio ežero rekreacinis takas - puiki galimybė pailsėti, grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais, užlipti ant legendomis garsaus Bridvaišio piliakalnio, atsikvėpti įrengtose sustojimo vietose.
Kelionės trukmė – apie 2,5 val.
takas-prie-bridvaisio-ezero.jpg
Žagarės dvaro pažintinis dendrologinis takas (Joniškio rajonas)
Žagarės dvaro parkas sudarytas iš dviejų dalių. Vakarinė parko dalis, esanti prie rūmų, suformuota Zubovų laikais – XIX a. I pusėje. Naujoji parko dalis suformuota 1898–1900 m. pagal žymaus dendrologo G. F. F. Kuphaldto projektą. Jis lygiame dirbamos žemės lauke įrengė anglišką peizažinį parką.
Medynai naujajame parke išdėstyti didelėmis grupėmis, erdvės čia didelės, perspektyvos gilios, daugiaplanės. Apie trečdalis augalų – spygliuočiai. Augalijos įvairove Žagarės parkas nusileido tik Palangos parkui. Pagal G. F. F. Kuphaldto projektą buvo pasodinta daugiau negu 200 želdinių rūšių. Iš spygliuočių medžių gausiausiai įveisti europiniai maumedžiai, kurių per 200 pasodinti keturiomis grupėmis abipus Žagarės–Joniškio kelio, taip pat keliose vietose pavieniui ar grupelėmis.
Žagarės dvaro parkas yra vienas didžiausių ir įdomiausių Lietuvos parkų. O pažintinis dendrologinis takas ir kita informacinė medžiaga leidžia geriau pažinti Žagarės parko dendrofloros įvairovę.
Pažintinio tako maršruto ilgis - 2km., įrengta 15 medžių stebėjimo stotelių.
0482539001268739538.JPG