PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Spalio 24 d. 13:39

Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „FOTOAMNESTIJA 1988 – 1999“

Alytus

Nacionalinio spaudos fotografų fotografijų konkurso dalyviai / fotografai: Paulius Lileikis, Zita Stankevičienė, Zenonas Šilinskas, Faustas Augustinas ir Jonas Staselis.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


57635

Alytaus kultūros ir komunikacijos centro parodinėse erdvėse – „Parodų salėje“ ir „Mažojoje parodų salėjė“ (Pramonės g. 1A, Alytus) spalio 19 d. 16 val. atidaryta Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „Fotoamnestija 1988 – 1999“. Ši fotografijų paroda yra vienas iš tęstinių Lietuvos spaudos fotografų klubo projektų, pristatančių fotografų autorinių parodų ir leidinių seriją, atskleisiančią dokumentinės, tikrosios fotografijos prasmę ir energiją šiandienos sekliame, gelmę prarandančiame pasaulyje.

„Fotoamnestija“ – giliai fotoarchyvuose įkalintų atgimstančios Lietuvos vaizdų, įamžintų 1988 – 1999 m., inventorizacija. 50 darbų – tarsi 50 bylų, unikaliais fotovaizdiniais fiksuojančių atgimstančios Lietuvos įvykių raidą ir transformacijos periodą. Vizualus ir konceptualus savo archyvų peržiūrėjimas leido skelbti fotografiškąją amnestiją primirštoms erdvėms – portretams, įvykių akimirkoms, vaizdams – liudijančioms tiek ypatingą tautos dvasią, tiek kontrastingą sistemų kaitos periodą“ – parodos ir ją lydinčio leidinio įvade rašo Paulius Lileikis.

Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „ Fotoamnestija 1988 – 1999“ Alytaus kultūros ir komunikacijos centro parodinėse erdvėse – „Parodų salėje“ ir „Mažojoje parodų salėjė“ vyks iki lapkričio 26 dienos.

Apie autorių:

Jau trisdešimt metų spaudos fotografu dirbantis Paulius Lileikis baigė žurnalistikos mokslus (fotospecializacija) Vilniaus universitete, yra įvairių konkursų prizininkas, laureatas, daugelio parodų dalyvis, dažnas kasmetinio Lietuvos spaudos fotografijos konkurso dalyvis, ne kartą buvo ir vertinimo komisijos narys. Tris kartus, tapęs Lietuvos spaudos fotografijos konkurso temų „Pramogos“ (2002 m.), „Politinės naujienos“ (2004 m.), „Naujienos“ (2010 m.) nugalėtoju, buvo įvertintas Auksinio kadro apdovanojimu. Dalį fotografo archyvų yra priglaudęs Lietuvos centrinis valstybės archyvas, nemažai darbų rado kelią į ne vieną vadovėlį, enciklopediją ar privačią kolekciją. Kaip savo srities profesionalas ne vienus metus dėstė fotografijos pagrindus gimtajame universitete, ne kartą kviestas perteikti fotografijų redagavimo ir kompozicijos principų Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto žurnalistikos profesinių studijų programos klausytojams. Nuo pirmųjų Sąjūdžio dienų – jo metraštininkas, to meto populiaraus savaitraščio „Mažoji Lietuva“ fotožurnalistas ir vienas Vilniaus skyriaus kūrėjų. P. Lileikis už nuotraukas, kuriose įamžinti sudėtingi Lietuvos nepriklausomybės atgavimo įvykiai, yra pagerbtas Estijos Marijos Žemės Kryžiaus 5 klasės ordinu. Fotografas 18 metų darbavosi viename didžiausių šalies dienraščių „Lietuvos rytas“ – ragavo tiek fotokorespondento, tiek fotoredaktoriaus duonos.

Lietuvos spaudos fotografų klubas

-------------------------------------------------------------------------

Nacionalinio spaudos fotografų konkurso dalyvių fotografijų paroda

„Lietuvos spaudos fotografija 2017“

Jau šešioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2017“ dalyvių fotografijų parodą nuo spalio 19 iki lapkričio 26 dienos bus galima pamatyti Alytaus kultūros ir komunikacijos centro parodinėje erdvėje (Pramonės g. 1A, Alytus). „Lietuvos spaudos fotografija 2017“ – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos.

Džiugi žinia Alytaus vizualaus meno mylėtojams – parodoje tarpe 51 fotografų fotografijų, bus galima pamatyti ir fotografo Fausto Augustino fotografijas.

Konkursui fotografijas pristatė 106 autoriai, jo temos: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas“, „Fotopasakojimas“, „Europos metai“ (šiai temai leista pateikti per pastaruosius penkerius metus sukurtas fotografijas). Komisija vertino keturis tūkstančius darbų. Vienintelėje „Spindesio“ temoje leidžiama fotografijas apdoroti kompiuterinėmis programomis, nesilaikant fotožurnalistikos taisyklių.

Šiandien įprastą kalbą dažnai keičia kalbėjimas vaizdu. Vietoj žodžių emocijas ir jausmus perteikiame vaizdais. Fotožurnalistika tampa tarsi rezistencija mus supantiems simuliakrams, padirbiniams, socialinėse medijose pasklidusiems milijonams vaizdų, kurie nebekelia pasitikėjimo. Jau auga kitokios kultūros vaikai, keičiasi daugelis bendravimo ir visuomenės kultūros dalykų, kinta pasakojimai, kartu ir pasakojimai vaizdu. Technologinis progresas turi ir teigiamų, ir neigiamų pasekmių. Mūsų akyse keičiasi žmogaus ir tikrovės santykis ir iš to kyla daug problemų. Visuomenė artėja prie transformacijos ribos, atsiveria ir nesusikalbėjimų laukas. Nebegalime pasitikėti palytima tikrove, dabartinis pasaulis nebėra tas, kurį liečiame, jis tampa virtualus, lyg ir platesnis, daugiažodis, tačiau drauge ir nebylus.

Vienas pagrindinių Lietuvos spaudos fotografų klubo tikslų yra skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai vizualiai informuoti apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje. Kartu klubas atskleidžia naujus fotografijos srities talentus, perimančius stiprias humanistinės ir reportažinės dokumentinės Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas. Kviečiame visus jus prisidėti kuriant ir plėtojant išskirtinį Lietuvos vizualinės istorijos metraštį ateities kartoms.

Lietuvos spaudos fotografų klubas