PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2025 m. Gegužės 10 d. 19:01

„Patrepsynės“ finalas Šiauliuose subūrė šimtus jaunųjų folklorinio šokio entuziastų

Šiauliai

Liubov Yarmoshenko nuotr.

Šiaulių kultūros centrasŠaltinis: Etaplius.LT


361015

Gegužės 10 d. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ jau 19-tą kartą vyko Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalas, subūręs net 206 jaunuosius trepsiukus iš 25 šalies savivaldybių. Šios varžytuvės suteikė galimybę moksleiviams iš įvairių šalies regionų susitikti, pasidalyti savo patirtimi, tobulėti ir kartu kurti gyvą kultūrinį dialogą, kuriame svarbus ne tik meistriškumas, bet ir bendrystė. Organizatoriai viliasi, kad patirtos bendrystės emocijos ir scenoje išgyventas šokio džiaugsmas sustiprins šokėjų motyvaciją ir taps gražiu postūmiu tolesniam meniniam augimui.

Į Šiaulių kultūros centro pramogų salę „Maksas“ žengė šventiškai nusiteikusios šokėjų poros iš Akmenės, Alytaus, Biržų, Joniškio, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Prienų, Radviliškio, Šiaulių, Šilalės, Tauragės, Telšių, Trakų, Varėnos rajonų bei Kauno, Klaipėdos, Neringos, Palangos, Panevėžio ir Šiaulių miestų. Finalo pradžią pažymėjo visų dalyvių drauge šokamas privalomas, bet nekonkursinis šokis „Trumpakojis“. Šis bendras šokis tapo gražia įžanga, padėjusia sukurti bendrystės jausmą ir įžiebti šokio džiaugsmą nuo pirmos renginio minutės.

Šiais metais gausiausia buvo pradedančiųjų grupė – net 85 poros atliko šokius „Dirižablis“ (Aukštaitija), „Polka biedna“ (Dzūkija), „Letukas“ (Mažoji Lietuva), „Giružė“ (Aukštaitija). Pažengusiųjų grupėje varžėsi 18 porų, kurios energingai trepsėjo pagal šokius „Aleksandra“ (Aukštaitija), „Čitijanka“ (Žemaitija), „Dustar's“ (Mažoji Lietuva), „Pabėgėlis“ (Suvalkija).

Pradedančiųjų kategorijoje triumfavo Smiltė Jašinskaitė ir Gabrielius Bužas iš Šilalės r. sav. kultūros centro Kvėdarnos kultūros namų (mokyt. Jolanta Kažukauskienė). Pažengusiųjų kategorijoje šauniausiai šoko ir laureatais tapo Austėja Ličkutė ir Matas Jogminas iš Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos (mokyt. Olga Jogminienė).

Renginio atmosferą praturtino gyva muzika – pasirodymus lydėjo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus) ir Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ (vad. Rita Videikaitė-Macijauskienė) instrumentinės grupės.

Dalyvius vertino profesionali septynių narių komisija: etnomuzikologė Lina Vilienė, choreografinio folkloro specialistė Audronė Vakarinienė, folkloro kolektyvų vadovas Alvydas Vozgirdas, humanitarinių mokslų daktaras Gvidas Vilys, docentė choreografė Ramutė Gaučaitė, etninės kultūros specialistė Eglė Alenskaitė bei folkloro ansamblio vadovė Nida Lungienė. Komisija atidžiai vertino ne tik techninį atlikimą, ritmą ir muzikalumą, bet ir šokėjų išraiškingumą, natūralumą bei kūrybišką požiūrį į tautinį šokį.

Visi finalo dalyviai ir jų vadovai apdovanoti padėkos raštais, atskirų šokių geriausi šokėjai – diplomais. Diplomantai, kurie varžėsi ir dėl laureatų vardų pradedančiųjų ir pažengusiųjų kategorijose, apdovanoti vertingais prizais atliepiančiais renginio dvasią – šiaulietės tautodailininkės Raimondos Kiminaitės rištais smilgų sodais.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, tel. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Liubov Yarmoshenko nuotr.


Foto galerija:


#PATREPSYNĖ#ŠIAULIAI#FOLKLORAS