Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Meras Algirdas Meiženis gavo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Astutės Noreikienės raštą, kuriame ji prašo spręsti klausimą dėl trijų bibliotekos filialų – Pagrybio, Tūbinių ir Girdiškės - tolimesnės veiklos. Pagrybio ir Tūbinių filialuose nesą sanitarinių mazgų, darbuotojos naudojosi lauko tualetais, o Girdiškėje nė tokio nėra. Tai gal tos visos trys kaimo bibliotekos, kurios rajono biudžetui kainuoja 19 tūkstančių 779 eurus, nereikalingos? Girdiškė savo nuomonę jau pasakė, dabar klausiame Pagrybio.
2. Pagrybis reikalauja dar ir daugiafunkcinio centro
Viešosios bibliotekos direktorė A. Noreikienė praneša: „Pagrybio filialas šildomas elektros radiatoriais, šiuo metu jame nėra darbuotojo, nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. jis laikinai nedirba, pretenzijų iš bendruomenės narių, kad filialas neveikia beveik metus, niekas nėra pareiškęs“.
Tai gal Pagrybiui bibliotekos nė nereikia? Kaip tik to ir reikėjo paklausti Pagrybio bei šalia esančio Iždonų kaimų. Seniūnaičio ir bendruomenės pirmininko Audriaus Kelpšo ketvirtadienio vakarą į bendruomenės salę sukviesti žmonės atrodė nustebę. Savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė nepaskiria darbuotojo ir dėl to sako, kad jiems nereikia bibliotekos?
Bet juk niekas iš tų kaimų nereiškė pretenzijų! A. Kelpšas traukė pečiais: „Kas per argumentas? Mes paprasčiausiai laukėme, kada paskirs kitą žmogų. O klausti mūsų niekas neklausė“. Dėl to, kad niekas jų niekada nieko neklausė, žmonės atrodė gerokai įsižeidę. Būtų paklausę, tada galėtų sakyti!
„Jeigu knygoms nėra pinigų, tai galiu paaukoti du – tris šimtus! O biblioteka mums reikalinga, tai vienintelis likęs kultūros židinys kaime“, – sakė Regina Mickuvienė, o kiti žmonės jai entuziastingai pritarė: taip, reikalingos ir knygos, ir kompiuterinė įranga! O su kompiuteriais žmonės ateidavo ne tik pažaisti, bet ir susirasti internete reikalingos informacijos, atsispausdinti kokį dokumentą. „Kodėl būtinai norima taupyti kultūros, švietimo sąskaita, kodėl būtinai atiminėti iš tų, kurie ir taip beveik nieko neturi? Juk nebeturim bibliotekos, kultūros namų, dabar jau nori atimti biblioteką?“ - klausė žmonės. Už tai, kad išliktų biblioteka, pasirašė 16 susirinkusiųjų. Bet tai, pasirodo, dar ne visa problema.
Važiuodami nuo Kaltinėnų link Pagrybio, matome gerą naujieną – kelias, kuris turėjo būti asfaltuotas prieš dvejus metus, pagaliau pradėtas remontuoti. Susisiekimas su Kaltinėnais, seniūnijos centru, asfaltuotu keliu bus daug patogesnis. Tačiau Iždonai ir Pagrybis, du gana gyvybingi kaimai, nenori būti seniūnijos užkampiu. „Kodėl mes turime būti kažkokiu Kaltinėnų prielipu? - klausė R. Mickuvienė. – Juk mes patys turim puikiausią, tik uždarytą kultūros salę! Atliktas europinis remontas, bet kas iš to? Iki renovacijos turėjome ir kultūros renginių organizatorę, ir bibliotekininkę, o po renovacijos netenkame visko. Kam tie remontai, kam pinigų leidimas?“
Viešosios bibliotekos direktorė savo raštu merui praneša, kad Pagrybio ir Tūbinių filialai neturi sanitarinių mazgų, bet Pagrybio patalpose yra puikiausiai suremontuoti tualetai. Seniūnaitis ir bendruomenės pirmininkas A. Kelpšas rodo gerai įrengtą salę, persirengimo kambarius. Kam visa tai, jeigu nenaudojama?..
„Kodėl mūsų bendruomės pirmininkas turi už dyką visa tai prižiūrėti? - klausė R. Mickuvienė, o jai kiti pritarė. - Vyrai nori pažaisti biliardą – jis turi ateiti ir atrakinti salę. Po to ateiti ir užrakinti. Jokių renginių neliko, tik bendruomenės. O kodėl, turint šitokias patalpas, negalėtų veikti faugiafunkcinis centras? Būtų vienas žmogus, šeimininkas, kuris ir salę atrakintų, ir renginėlį suorganizuotų, ir biblioteką tvarkytų. Taigi mums reikalinga ne tik biblioteka, bet ir daugiafunkcinis centras. Ir mes nereikalaujame daugiau, negu turėjome iki renovacijos!“ – sakė R. Mickuvienė, o visi susirinkę jai pritarė. „Mes tikrai nesitikim, kad meras A. Meiženis priimtų mums blogą sprendimą!“ - sakė jie susijaudinę.
Sprendimas dėl trijų svarstomų kaimo bibliotekų dar nepriimtas. Paprasčiausia būtų teikti rajono Tarybai sprendimo projektą ir siūlyti uždaryti bibliotekas. Nėra bibliotekų – nėra problemos. Bet mero sprendimas kitas: turime nustatyti, reikalingi ar nereikalingi žmonėms tie kaimo filialai? Girdiškė ir Pagrybis su Iždonais savo nuomonę jau pasakė, dabar eilė Tūbinėms. Tūbinių seniūnaitė ir bendruomenės pirmininkė Roma Girčienė liepos 18 dieną, ketvirtadienį 19.30 val. kviečia tūbiniškius susirinkti į bendruomenės salę ir svarstyti savo bibliotekos likimą.