Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Unsplash.com nuotr.
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Ketinantiems atnaujinti savo virtuvę, itin svarbu išsirinkti tinkamą viryklę – juk nuo jos patogumo ir funkcijų priklauso maisto gaminimo malonumas, netgi jo skonis.
Kad teisingai apsispręsti būtų lengviau, specialistai dalijasi svarbiausiais patarimais ir pristato dažniausiai kylančias dilemas.
#1. Pastatoma ar įmontuojama technika?
Vienas pirmųjų sprendimų, kuriuos reikia priimti planuojant atnaujinti virtuvę – kokią virimo techniką rinktis: įmontuojamą ar pastatomą.
Pasirinkimą dažniausiai lemia remonto mastas bei virtuvės dydis. Jei neplanuojate atnaujinti virtuvės baldų, o tik seną, blogai veikiančią viryklę norite pakeisti nauja, tuomet paprasčiau rinktis šiuolaikišką pastatomą viryklę. Tuo tarpu jei virtuvės baldus ketinate užsakyti naujus, specialistai rekomenduoja rinktis įmontuojamą orkaitę bei atskirą kaitlentę.
Pastatomas virykles taip pat dažniau renkasi mažesnių butų savininkai, nes įmontuojamai viryklei reikia šiek tiek daugiau vietos – ji montuojama į spintelę. Todėl užsisakinėjant virtuvės baldus, jau reikėtų būti išsirinkus virtuvės įrangą, kad pagal jos dydį būtų gaminami baldai.
#2. Kaip išsirinkti vietą?
Dar vienas svarbus klausimas, kylantis planuojantiems pokyčius virtuvėje gyventojams – kur geriausia statyti viryklę. Žinovai pataria vadovautis trikampio principu, sakančiu, jog viryklė, kriauklė ir šaldytuvas virtuvėje turėtų būti išdėstyti tarsi trikampio forma – tuomet gaminti bus patogu ir greita.
Laikytis šio principo paprasčiau su įmontuojama orkaite bei kaitlente, kurios gali būti įrengtos nebūtinai viena šalia kitos. Siekiant laikytis trikampio taisyklės, kaitlentę galima netgi montuoti virtuvės viduryje esančioje saloje. O orkaitę patogu montuoti ne po stalviršiu, o aukščiau, rankų lygyje – tuomet maistą joje gaminti bus paprasčiau, nereikės kaskart lenktis atidarant dureles ar ištraukiant maistą.
#3. Dujinė, elektrinė, o gal – indukcinė?
Ketinantiems atnaujinti viryklę, taip pat svarbu nuspręsti, kokią įrangą verta rinktis – dujinę ar elektrinę. Profesionalai trumpai apžvelgia jų ypatybes.
Įmontuojamos orkaitės gali būti tik elektrinės, o kaitlentės – elektrinės, dujinės arba indukcinės. Tuo tarpu pastatomos viryklės gali būti tiek pilnai elektrinės ar dujinės, tiek miksuotos, turinčios dujinę kaitlentę ir elektrinę orkaitę.
Elektra valdomos įrangos privalumai – tolygiai paskirstoma kaitra, taip pat paprastesnis valymas. Vis tik lyginant su dujas naudojančia įranga, tokių viryklių eksploatavimas yra brangesnis, o paviršiai vėsta ilgiau.
Dujinę viryklę naudoti yra pigiau, tačiau ne taip tolygiai paskirstoma jos kaitra, ją sunkiau įrengti, taip pat jai keliama daugiau saugos reikalavimų.
O svarbiausias indukcinės kaitlentės privalumas – jos saugumas, nes tokia technologija šildo ne kaitlentės paviršių, o tik ant jos pastatyto indo dugną, taip greičiau jis įkaista. Vis tik indukcinė kaitlentė kainuoja brangiau, jai reikalingi specialūs puodai ir keptuvės.
#4. Kokių funkcijų prireiks?
Galvojant apie virtuvėje praversiančias viryklių funkcijas, svarbiausia atsižvelgti į savo norus ir gamybos įpročius. Kuo gaminate rečiau, tuo mažiau funkcijų, tikėtina, panaudosite. Tačiau jei maisto gaminimas – jūsų aistra, tuomet verta rinktis plačias galimybes siūlančią įrangą.
Šalia pagrindinės kaitlenčių funkcijos – kaitros reguliavimo, indukciniai modeliai taip pat gali turėti jutiklius, fiksuojančius, kada puode užverda vanduo arba maistas pradeda intensyviai kepti. Nuo to automatiškai reguliuojama kaitra. Kai kurios kaitlentės gali turėti ir daugiau galimybių: tolygios paviršiaus temperatūros palaikymą, reguliuojamą kaitinimo plotą, integruotą į kaitlentę ar išmanųjį gartraukį.
Orkaitės visuomet turi bent 4 svarbiausias funkcijas: viršutinis kaitinimas, apatinis kaitinimas, viršutinis + apatinis kaitinimas, ventiliatorius. Tačiau gaminantiems įmantresnius patiekalus, ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į papildomas galimybes: grilio, konvekcijos, atitirpinimo, gaminimo garuose funkcijas.
„Platus funkcijų pasirinkimas ir sveikesnio maisto ruošimo galimybė – tokiais pagrindiniais kriterijais dažniausiai klientai vadovaujasi ieškodami virimo įrangos tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje. Jiems taip pat svarbi energijos vartojimo efektyvumo klasė, suteikianti galimybę tausoti išteklius“, – pirkėjų pasirinkimą paaiškina Elona Uckutė, „Kesko Senukai“ rinkodaros direktorė.
Ieškant naujos orkaitės, svarbu atsižvelgti ir į jos talpą – jei mėgstate ruošti didelį kalakutą ar patiekalais reikia aprūpinti gausią šeimyną, reikėtų pasirinkti talpesnį modelį. O naujausių technologijų mėgėjams patiks orkaitės, valdomos „WiFi“ ryšiu.
#5. Kaip lengvai išvalyti?
Kad ir kaip atsargiai gaminsite maistą, viryklė vis tiek neišvengs riebalų ar padažo dėmių, svylančių maisto likučių ar skysčių lašų. Ir jei greitam kaitlentės valymui tereikia pasirinkti tinkamas buitinės chemijos priemones, susidoroti su orkaitės valymo užduotimi greičiau padės viena papildomai integruota funkcija.
Laiką taupantiems žmonėms specialistai pataria rinktis savaime išsivalančias pirolizines orkaites, orkaites su katalitinėmis sienelėmis, garų arba valymo vandeniu funkcijas turinčius modelius.