Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
UAB „Kednetas“, kurios veikla karantino laikotarpiu apribota ir vykdoma tik nuotoliniu būdu, už 16,42 kv. m nuomojamų patalpų Kėdainių miesto seniūnijos pastate kiekvieną mėnesį moka 49,26 euro bei komunalinius vandens, elektros, šildymo mokesčius, kurie šiuo metu sudaro per 50 eurų./ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Kėdainių rajono savivaldybės taryba vis skeptiškiau žvelgia į paramą verslui, nukentėjusiam nuo koronaviruso. Štai paskutiniame tarybos posėdyje neišvengta politikų rietenų dėl… 49 eurų. Įmonei, kuri karantino metu iš savivaldybės nuomojamomis patalpomis naudotis negalėjo, opozicijos dėka jokių lengvatų nebus suteikta.
Dirbo nuotoliniu būdu
Visa košė užvirė svarstant klausimą dėl UAB „Kednetas“.
Ši įmonė nuomojasi savivaldybės patalpas, o nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio, kai šalyje buvo įvestas karantinas, negalėjo tomis patalpomis naudotis ir darbus vykdė iš namų.
Darbo apimtys dėl to taip pat gerokai susitraukė.
UAB „Kednetas“, kurios veikla karantino laikotarpiu apribota ir vykdoma tik nuotoliniu būdu, už 16,42 kv. m nuomojamų patalpų kiekvieną mėnesį moka 49,26 euro bei komunalinius vandens, elektros, šildymo mokesčius, kurie šiuo metu sudaro per 50 eurų.
Jeigu politikai būtų pritarę siūlomam sprendimo projektui, įmonė būtų atleista tik nuo nuomos mokesčio, visi kiti mokesčiai būtų tokie, kaip buvę.
Informacijos apie tai, kiek tiksliai nuostolių buvo patirta, įmonė nepateikė.
Nuostolių buvo
Kilus diskusijai, ar tikrai įmonę galima laikyti nukentėjusia, jei jos veikla galėjo vykti nuotoliniu būdu, buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad tiesioginis kontaktas su klientu tokio tipo paslaugas teikiančiose įmonėse yra nepaprastai svarbus.
Rajono tarybos narė Gitana Kaupienė teigė, kad būtent fizinio kontakto nebuvimas tikrai galėjo lemti nemenkus įmonės nuostolius.
„Buvau anksčiau kelis kartus užėjusi į tas patalpas. Ten klientai yra konsultuojami gyvai, ypatingai vyresnio amžiaus, tokie, kuriems tiesiog sunkiau suprasti tam tikrus teikiamų paslaugų niuansas.
Kontaktinis darbas tokioms įmonėms yra reikalingas – tai manau, kad štai dėl to ir buvo patirti nuostoliai.
Mes turime būti visiems lygūs ir vienodi bei neišskirti įmonių.
Juk įmonė tikrai tose patalpose nedirbo, patalpos buvo užrakintos. Nekontaktiniu būdu dirbti galėjo, bet nuostoliai vis vien buvo patiriami, nes dalis klientų nuotoliniu būdu negali ar nenori sudaryti sutarčių“, – kalbėjo politikė, o tuo tarpu kai kurie kiti abejojo, ar tikrai karantino metu įmonė negalėjo aptarnauti klientų su kaukėmis.
Ir vėl „Daumantai“
Jau tampa įprasta, kad nagrinėjant pagalbos įmonėms klausimus, savo įmonę vis paminėti randa būdų opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius. Toli gražu ne pirmą kartą jis kaip tanku pervažiuoja su klausimu: „Gal ir „Daumantus“ paremkime?“.
„Kur jie čia dabar tą nuostolį patyrė, jei visą tą laikotarpį dirbo? Man jų prašymas atrodo keistokas.
Tai tada gal ir „Daumantai“ turėtų kreiptis, nes šiandien ofise pas mus dirba penktadalis žmonių?
Apšvietimas kainuoja, komunalinės paslaugos kainuoja“, – porino jis ir pridūrė, kad „Kedneto“ problemos nėra rimtos ir prašyti padengti nuostolius yra nei tvarkinga, nei gražu.
Nuleido ant žemės
Čia liberalui pašonėn nikstelėjo tarybos narys Jonas Talmantas, kuris ragino susiprasti, kad verslas, vykdomas privačiose ir nuomojamose patalpose, iš tiesų mažumėlę skiriasi.
Maža to, jis pridūrė, kad panašius prašymus anksčiau tenkinę politikai tądien principingai ėmė ir pakeitė giesmelę.
„Juk žiūrėkite į svarstomą klausimą – jie nori nuomos mokestį sumažinti, juk jie nuomojamomis patalpomis negalėjo naudotis, tik apie jas kalba ir eina.
Daugelis be jokių diskusijų sumažindavome kitoms įmonėms tokį mokestį, o čia kažkodėl negalime sumažinti.
Daugumai tokių verslų suteikėte galimybę sumažinti mokestį, – sakė J. Talmantas ir S. Grinkevičiui priminė: – O jūsų įmonės yra privatus pastatas.
Gal reikia atskirti, kur yra išnuomotos patalpos, kuriose verslas negalėjo dirbti, ir privatus pastatas, kuris jau, ko gero, seniausiai atsipirkęs?“
Balsuojant po dešimtį politikų buvo „už“ ir susilaikė, o trys balsavo prieš pagalbą šiam smulkiam, vos keturis darbuotojus turinčiam verslui.
Iš esmės opozicijos balsais buvo nutarta, kad įmonė už patalpas, kuriose negalėjo vykdyti veiklos, susimokėti vis tiek turės.
Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt
rinkos-aikste.png