PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Lapkričio 3 d. 20:00

Paskutinis žingsnis, galintis išgelbėti santykius nuo skyrybų

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19140

Kai santuokinius ryšius stiprinančios priemonės ignoruojamos, o poros laiko santykių harmoniją natūraliu meilės priedu, tai šeima ima nepaliaujamai ristis į pražūtį.

Neretai sutuoktiniai dešimtmečiais perkėlinėja atsakomybę už šeimos mikroklimatą vienas kitam, nesiteikdami patys padirbėti su savimi. Sugebėti klausytis ir išgirsti partnerį, leistis į kompromisus, išlaukti krizės pabaigos, duoti, nesitinkit gauti nieko mainais, reikalauja tikrai didelių pastangų. Tai – didelis ir sunkus abipusis darbas, kuriam reikia kantrybės ir laiko. Kad reanimuotume mirštančius santykius, prireiks dar daugiau pastangų ir, svarbiausia, meilės.

1. Pripažinkite savo klaidas

Visi šeiminiai konfliktai rutuliojasi pagal schemą „Aš – teisus, o tu – ne!“. Kuo užsiima poros, kai barasi? Jos ieško atsakymo į klausimą, kas kaltas. O reikėtų sutelkti dėmesį į kitą klausimą: ką daryti? Tik atsakius į šį klausimą galima analizuoti poelgius ir ieškoti kaltų. Darnūs šeimos santykiai nereikalauja pasiaiškinimų. Užtenka laiku pripažinti savo klaidą ar kaltę, prisiimti atsakomybę už netinkamą poelgį, nuoširdžiai atsiprašyti ir perduoti teisę mylimam žmogui nuspręsti, ką su jumis daryti: nubausti ar atleisti.

2. Išguikite nesveiką egoizmą

Teks pripažinti, kad artimas žmogus yra viso labo žmogus ir turi teisę būti neidealus, kaip ir visi žmonės. Idealių nėra. Kad santuoka griūva dėl jūsų perdėtų reikalavimų, parodys tokie egoisto požymiai:

*egocentrizmas (susikoncentravimas į save),

*hipertrofuota savimeilė,

*nesugebėjimas leistis į kompromisus,

*nuolatinis kritikavimas,

*įkyrumas,

*nekantrumas,

*pasipūtimas,

*įžeidumas,

*manipuliavimas partneriu.

3. Atlikite veiksmą

Jeigu rimtai „prikiaulinote“, ir ne pirmą kartą (tikriausiai ir ne antrą, jeigu priėjote iki skyrybų), pasiryžkite jums nebūdingam poelgiui, kuris už jus paprašytųatleidimo.

Atsiprašinėjimo žodžiai ir pažadai gali neturėti teigiamo efekto, nes žmonės labiau pasitiki veiksmais, o ne žodžiais. Gražūs sutuoktinių poelgiai būna iškalbingesni už žodžius, jie gali priversti kitą patikėti, atleisti ir pradėti viską iš naujo.

4. Atleiskite ir paleiskite

Ne visus santykius reikia reanimuoti. Ir ne visada juos galima išgelbėti. Pasitaiko atvejų, kai du žmonės jau įvykdė savo santuokos misiją, ir nebėra prasmės palaikyti jausmų, kurie seniai yra mirę. Tai reikštų kenkti savo ir kito būsimo partnerio, kuris būtinai atsiras, ateičiai.

Paleiskite buvusį partnerį, kurį kadaise mylėjote, jeigu jau išbandėte visus metodus ir jie nedavė jokio rezultato. Padarykite tai su dėkingumu, be priekaištų ir kaltės jausmo. Atleiskite jam ir sau už neišsaugotą meilę. Paleiskite jį ir situaciją, kurioje atsidūrėte. Tik tada toks poelgis gali tapti antruoju šansu jūsų iširusiai šeimai.

Kad atgautumėte artimą žmogų, reikia jį paleisti į laisvę ir atleisti jam už viską. Juk skyrybos vyksta tada, kai du žmonės pasijunta „įkalinti“ savo nelaimingoje santuokoje ir nori iš jos išsiveržti.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg