PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 16 d. 15:23

Pasitarimas-diskusija dėl VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimo galimybių

Vilnius

Širvintų rajono savivaldybės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


38022

Širvintų rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko pasitarimas-diskusija dėl VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimo galimybių.

Susitikimą pradėjusi Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, kuruojanti sveikatos sritį, sakė, kad šio susitikimo tikslas – aptarti VšĮ Širvintų ligoninės ateities perspektyvas, įvertinus dabartinę Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus teritorinės ligonių kasos poziciją dėl rajoninių ligonių.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas susirinkusiems pristatė ekonomikos eksperčių Rūtos Vainienės ir Ilmos Žilienės parengtą studiją dėl Ukmergės ir Širvintų ligoninių jungimo galimybių.

Susitikime taip pat dalyvavo Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka, Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus, Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, l.e.p. Širvintų ligoninės direktorė Elona Pečiukaitienė, Administracijos specialistai, žiniasklaidos atstovai.

Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka, įvertinęs abiejų ligoninių finansines galimybes, išsakė nuomonę, kad sujungimas būtų nemaža našta Ukmergės ligoninei, tačiau perspektyva išgyventi dviem yra geresnė, nei vienai – ir dėl paslaugų paskirstymo, ir dėl pacientų skaičiaus padidėjimo, ir dėl gydytojų, specialistų pritraukimo galimybių.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus kalbėjo apie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Ligonių kasų poziciją. Pasak jo, Lietuvos mažųjų ligoninių padėtis nėra optimistinė – mažėja gyventojų, pacientų, mažėja ir gydytojų, jauni specialistai išvyksta. Mažosioms ligoninėms tenka kovoti už išlikimą, todėl rekomenduojama optimizuoti ligoninių tinklą, jungtis į stambesnius darinius. Šią poziciją palaiko ir ministras A. Veryga.

Pasak I. Vasiliauskienės, galimybės sujungti Širvintų ir Ukmergės ligoninę yra svarstomos jau ne vienerius metus, apie tai kalbama jau nuo 2008 – 2009 m. Tačiau dabar imtasi išsamiai analizuoti įvairius aspektus (tiek veiklos, tiek turto valdymo, tiek finansinius, žmogiškųjų išteklių ir kt.).

Vienas iš svarbiausių ir gyventojams aktualiausių aspektų, kad Širvintų ligoninė išliks (ji taps Ukmergės ligoninės filialu), gyventojams ir toliau bus teikiamos konsultacinės poliklinikos paslaugos (gydytojai konsultantai atvažiuos dažniau), veiks priėmimo skyrius, laboratorija, teikiamos stebėjimo paslaugos, išliks slaugos skyrius. Širvintose nebeliks vidaus ligų ir reanimacijos skyrių. Dėl to tikimasi Sveikatos apsaugos ministerijos paramos plečiant Greitosios medicinos pagalbos paslaugas, didinant budinčių ekipažų skaičių. Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius teikė pasiūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai dėl papildomo greitosios ekipažo, aptarnausiančio Širvintų rajono gyventojus.

Į Ukmergės ligoninę širvintiškiai galės rinktis važiuoti gydytis vidaus ligų, kardiologijos, neurologijos, chirurgijos, ginekologijos-akušerijos, vaikų ligų skyriuose. Pasak Ukmergės ligoninės vyr. gydytojo R. Civilkos, sujungimo procese labai svarbus žmogiškųjų išteklių aspektas, tikimasi išlaikyti jaunus specialistus, pritraukti naujų gydytojų, pasiūlant jiems didesnes algas.

Ukmergės gydymo įstaiga Širvintų ligoninę perimtų su visais įsipareigojimais, visiems darbuotojams bus pasiūlytos darbo vietos. Nesutikusiems su pasiūlymais ar pensinio amžiaus sulaukusiems darbuotojams būtų išmokėtos šešių mėnesių kompensacijos.

Ukmergės rajono savivaldybės meras patikino, kad dėl Širvintų rajono gyventojų patogumo bus organizuojamas pavėžėjimas, t.y. viešojo transporto papildomi maršrutai, kad jie būtų kuo patogesni pasiekti Ukmergės ligoninę, aplankyti joje gulinčius artimuosius bei grįžti atgal.

Praėjusią savaitę Širvintų ir Ukmergės ligoninių sujungimo galimybių studija buvo pristatyta Širvintų ligoninės kolektyvui. Po šio susitikimo, ekspertų parengta analizė bus svarstoma abiejų rajonų savivaldybių tarybų komitetuose. Tuomet Tarybos nariai spręs dėl pritarimo ligoninių sujungimui. Taryboms pritarus, būtų rengiamos reorganizavimo sąlygos.