PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 25 d. 12:44

Pasirašyta trišalė sutartis dėl pilotinio priešgaisrinės saugos modelio Radviliškio rajone

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Radviliškio rajono savivaldybės inf.


249545

Ketvirtadienį, spalio 20 dieną, įvyko neeilinis įvykis Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnybos veikloje – pasirašyta trišalė sutartis dėl pilotinio priešgaisrinės saugos modelio. Sutartį pasirašė Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. Šios sutarties esmė – sujungti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrines tarnybas (SPT) į vieną struktūrinį vienetą. Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandų valdymą ir funkcijas perims Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Primename, kad rugsėjo 29 dieną Radviliškio rajono taryba pritarė Vidaus reikalų ministerijos inicijuotam pilotiniam priešgaisrinės saugos modeliui ir įgaliojo ją pasirašyti. Šiuo modeliu siekiama pagerinti Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtį, aprūpinimą, kelti jų profesinę kvalifikaciją bei užtikrinti operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes.

Radviliškio rajono meras V. Simelis teigia, kad nauja tvarka leis dirbti efektyviau: „Nuo kitų metų prasidedantis pilotinis projektas ir po jo įgyvendintos priemonės sudarys geresnes darbo sąlygas Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesiams. Visiems jiems bus pasiūlyta pereiti į naująją struktūrą. Bent 5-erius metus nebus uždaroma nė viena priešgaisrinio gelbėjimo komanda, pagerės materialinis aprūpinimas. Visa tai turi užtikrinti operatyvų ugniagesių atvykimą į gaisrą, kokybišką jo gesinimą, mūsų visų gyvybių ir turto išsaugojimą“.

Šiuo metu veikianti dviejų lygių priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo sistema, kurią sudaro Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, yra nepakankamai efektyvi ir veiksminga: skiriasi ugniagesių gelbėtojų atliekamos funkcijos, aprūpinimas ir parengimas. Didinant visuomenės saugumą, toks centralizuotas modelis užtikrins sklandų ir operatyvų ugniagesių darbą.