Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Rugsėjo 12-16 dienomis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytojų ir mokinių komanda dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekto „Draugystės dienos“ mobilumo vizite Orce Nikolov High School, Skopje, Š. Makedonijoje.
Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos dalyvių susitikimas buvo vis atidėliojamas, nors projektas prasidėjo 2019 m. lapkričio mėnesį. Tad galima įsivaizduoti, su kokiu nekantrumu, trupučiu baimės ir neužtikrintumo dėl naujų ir griežtesnių kelionių reikalavimų ir taisyklių, visa gimnazijos projekto komanda laukėme šio susitikimo. Pasijutome lyg pionieriai, po ilgo laiko tarpo „pralaužiantys ledus“, besiskinantys kelią į nežinomybę.
Projekte „Draugystės dienos“ dalyvauja keturios šalys: Turkija (Ankara), Lenkija (Sosnowiec), Š. Makedonija (Skopje) ir Lietuva (Šiauliai). Pagrindinis projekto tikslas- suteikti mokiniams žinių apie bendraamžių patyčias; plėsti mokinių akiratį ugdant vertybes, emocinį intelektą ir tobulinti bendravimo įgūdžius per sportą ir meną.
Šio susitikimo Skopje tikslas buvo dirbti kartu elektroninių patyčių ir smurto mokyklose srityje, kuriant elgesio modelius ir įgūdžius patyčių prevencijai. Dalyvaudami veiklose ir dirbdami kartu, mokiniai galėjo plėtoti savo tarptautinę patirtį ir sužinojo apie kitų šalių kultūras bei tradicijas.
img-20210914-095541.jpg
Gimnazistai dalinosi įspūdžiais jau po pirmos vizito dienos: „Pirma diena buvo pilna karščio, nuovargio ir įvairovės. Pažinti naują aplinką, kultūrą bei priprasti prie didelės šilumos nėra lengva. Jei ne nuostabūs mūsų draugai iš Šiaurės Makedonijos, Turkijos bei Lenkijos, būtų buvę daug sunkiau. Turas po gimnaziją, kelionė į zoologijos sodą bei pasivaikščiojimai parke leido dar artimiau susipažinti su mūsų bendraamžių makedoniečių kasdienybe bei gyvenimo būdu (kuris, beje, skiriasi drastiškai). Žinoma, nepamirštame ir pagrindinio projekto tikslo - skleisti toleranciją ir kalbėti apie patyčių įtaką paauglių tarpe. Darbas atskirose grupėse dar labiau suartino mus kaip komandą.“
Darbotvarkėje buvo įvairių veiklų, tiek intensyvaus mokinių darbo grupėse, savo šalies, miesto ir gimnazijų pristatymų, netrūko ir apžvalginių ekskursijų po Skopje, aplankant Motinos Terezės memorialinį namą, Ohrid kurortą, įspūdingą Matkos kanjoną. Gimnazistas Armandas Ozolas taip pat pasidalino savo įspūdžiais: „Gera prisiminti kiekvieną akimirką, kurią teko patirti kelionės metu. Prisimenu makedonų svetingumą, ekstrovertiškumą. Šios jų savybės leido sukurti naujas draugystes vos per savaitę, nors lietuviai esame iš prigimties tyli ir uždara tauta. Džiaugiuosi gavęs progą iš vietinių išgirsti Skopje miesto istoriją, ką teko patirti Makedonijai bėgant amžiams. Projektas padėjo augti ne tik tikslinėse srityse, bet ir ugdytis istorijos kompetencijas, gebėjimą suprasti ir įsiklausyti į aplink esančius žmones, nors šie visiškai skirtingi, nei yra įprasta. Įgyta patirtis neįkainojama ir atpirko visus sunkumus, kuriuos teko patirti oro uoste.“
Augustė Gočelkytė, abiturientė, taip pat išreiškė savo susižavėjimą įvykusiu susitikimu: „Savaitė praleista Šiaurės Makedonijoje buvo nepakartojama ir įspūdinga. Nors iš pradžių patyriau kultūrinį šoką dėl ypač kontrastingo gyvenimo būdo bei kultūros, bet tai tik dar labiau padėjo suprasti, kokią dovaną turime galėdami susipažinti su kitais žmonėmis bei jų gyvenimo ritmu, pasidalinti savo patirtimis, panašumais ir, be abejo, skirtumais. Didžiausią įspūdį paliko nuoširdūs bei atviri pokalbiai su makedoniečiais mokiniais apie Skopje, jų valstybės istoriją, gamtos turtus ir jaunų žmonių kultūrą. Šio projekto metu įgytos profesinės žinios, pamatytas kerintis Šiaurės Makedonijos kraštovaizdis bei, žinoma, draugų ratas lydės visą gyvenimą.“
Gžiaugiamės Erasmus+ suteikta galimybe įgyvendinti projekto tikslus ir veiklas, tobulinti įvairias kompetencijas įvairiose srityse, plėsti kultūrinį akiratį. Nekantraudami laukiame antro mobilumo vizito Lenkijoje.
Vizito į Skopje komanda: Rasa Šimkevičienė, Irena Vidžiūnienė, Augustė Gočelkytė, Ugnė Glušniovaitė, Rusnė Porakytė, Ieva Lesiuk, Armandas Ozolas
co-funded-by-erasmus-logo-transperant-01.png
Remiamas turinys