Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Flickr.com nuotr.
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Sporto ir pramogų pasauliai pirmadienį gedi krepšinio legendos Kobe Bryanto (Kobės Brajento), kuris drauge su paaugle dukterimi žuvo per sraigtasparnio katastrofą.
41 metų K. Bryantas, jo 13-metė dukra Gianna (Džiana) ir dar septyni keleiviai bei įgulos nariai sekmadienį tvyrant tirštam rūkui skrido sraigtasparniu, kuris rėžėsi į kalvos šlaitą Kalabasase į vakarus nuo Los Andželo. Išgyvenusiųjų nėra.
Penkiskart NBA čempionas ir dukart olimpinis čempionas K. Bryantas laikomas vienu geriausių krepšininkų per visą istoriją.
Jis buvo legendinė figūra ir per du dešimtmečius trukusią įspūdingą karjerą su Los Andželo „Lakers“ tapo vienu iš krepšinio veidų.
Geriausiu visų laikų krepšininku vadinamas Michaelas Jordanas (Maiklas Džordanas) sakė, kad K. Bryantas jam buvo „tarsi jaunesnysis brolis“.
„Negalima apsakyti, kokį skausmą jaučiu, – sakė buvusi Čikagos „Bulls“ žvaigždė. – Mes dažnai pasikalbėdavome ir aš labai ilgėsiuosi šių pokalbių.“
Dešimtys ugniagesių ir pirmosios pagalbos medikų pasiekė degančias sraigtasparnio „Sikorsky S-76“ nuolaužas sunkiai prieinamoje vietoje, bet išgyvenusiųjų nerado, sakė pareigūnai.
Į rajoną suvažiavo gerbėjų ir gedėtojų, bet policija perspėjo žmones nesiartinti prie katastrofos vietos.
„Kaip galite įsivaizduoti, tam tikra prasme tai logistikos košmaras, nes pati katastrofos vieta nėra lengvai pasiekiama“, – žurnalistams sakė Los Andželo apygardos šerifas Alexas Villanueva (Aleksas Vilanjueva).
Nacionalinė transporto saugos valdyba (NTSB) paskelbė, kad tirti šios katastrofos į Kaliforniją bus išsiųsta 18 tyrėjų komanda.
Pasaulio pagarba
Pagarbos K. Bryantui pareiškimai plūdo iš buvusių JAV prezidentų, popmuzikos žvaigždžių ir įvairių sporto šakų atstovų. Tai rodo, kaip toli „Juodąja Mamba“ vadintas vyras peržengė krepšinio ribas.
„Kobe buvo legenda aikštelėje ir buvo vos pradėjęs tai, kas būtų buvę toks pat prasmingas antras veiksmas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė eksprezidentas Barackas Obama (Barakas Obama).
„Krepšinio žaidimas ir mūsų miestas be Kobe niekuomet nebebus toks pats“, – tviteryje sakė buvusi Los Andželo „Lakers“ žvaigždė Magicas Johnsonas (Medžikas Džonsonas).
Amerikietiškojo futbolo žvaigždė Tomas Brady (Tomas Bradis) parašė paprastai: „Mes jau ilgimės tavęs, Kobe.“
Australų tenisininkas Nickas Kyrgiosas (Nikas Kiriosas) turnyre „Australian Open“ prieš susiremdamas su Rafaeliu Nadaliu pasirodė vilkėdamas „Lakers“ marškinėlius.
Sukrėstų gerbėjų minios susirinko ir prie Los Andželo arenos „Staples Center“, regėjusios daug ryškių K. Bryanto karjeros momentų. Tuo metu arenoje vyko muzikos industrijos apdovanojimų „Grammy“ įteikimo ceremonija.
Šimtai žmonių, kurių daugelis vilkėjo violetinės ir aukso spalvų „Lakers“ marškinėlius, dėjo gėles ir žvakutes prie improvizuoto memorialo savo didvyriui.
„Šis žmogus man yra viskas... Tai beprasmiška“, – sakė komandos gerbėjas Bobby Jimenezas (Bobis Džimenesas).
„Grammy“ ceremonijoje žuvusį krepšininką pagerbė dainininkė Alicia Keys (Ališa Kis).
„Atvirai kalbant, visi mes šiuo metu jaučiam beprotišką liūdesį, – auditorijai pareiškė A. Keys. – Los Andželas, Amerika ir visas platusis pasaulis neteko didvyrio. Ir mes stovime čia tiesiogine prasme sielvartaudami, name, kurį pastatė Kobe Bryantas.“
K. Bryantas buvo pagerbtas ir per kelias iš sekmadienį žaistų aštuonerių NBA rungtynių.
Denverio „Nuggets“ gerbėjai ėmė skanduoti „Kobe, Kobe“, kai prieš rungtynes su Hjustono „Rockets“ buvo paskelbta tylos minutė.
Niujorko arena „Madison Square Garden“ buvo apšviesta violetinėmis ir auksinėmis šviesomis, o prie didžiulio K. Bryanto atvaizdo buvo parašyta: „Kobe Bryantas, 1978–2020“.
Sraigtasparnis sudužo vos kelios valandos po to, kai K. Bryantą dabartinė Los Andželo „Lakers“ žvaigždė LeBronas Jamesas (Lebronas Džeimsas) per šeštadienio rungtynes Filadelfijoje aplenkė NBA visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše, atsidurdamas trečioje jo vietoje.
K. Bryanto paskutinis įrašas socialinėje žiniasklaidoje yra tviterio žinutė su pasveikinimu L. Jamesui.
„Toliau stumi žaidimą į priekį, @KingJames, – rašė K. Bryantas. – Didelė pagarba, mano broli #33644.“
Penkiskart čempionas
Per 1996-aisiais, iškart po vidurinės prasidėjusią karjerą K. Bryantas penkis kartus tapo NBA čempionu, o iš krepšinio pasitraukė 2016-aisiais.
Jis taip pat du kartus laimėjo olimpinį auksą, padėjęs JAV komandai iš NBA žvaigždžių jį iškovoti 2008-aisiais Pekine ir 2012-aisiais Londone.
Su NBA K. Bryantas 2016 metais atsisveikino pelnęs 60 taškų per pasakišką atsisveikinimo pasirodymą „Staples Center“.
Buvusio NBA žaidėjo Joe Bryanto (Džo Brajento) sūnus gimė Filadelfijoje, tėvui žaidžiant šio miesto komandoje „76ers“.
J. Bryantas nuo 1984 iki 1991 metų žaidė Italijoje, užtikrindamas plačias pažiūras sūnui, svajojusiam jo pėdomis nusekti į NBA.
Profesionalu K. Bryantas tapo būdamas 17 metų ir pateko tiesiai į NBA – jis yra vos šeštas tokį šuolį padaręs žaidėjas.
Būdamas 18-os K. Bryantas tapo tuo metu jauniausiu žaidėju ar rungtynes startiniame penkete pradėjusiu žaidėju NBA rungtynėse, taip pat jauniausiu NBA žaidėju, laimėjusiu dėjimo į krepšį konkursą.
Su K. Bryantu ir Shaquille'u O'Nealu (Šakilu O'Nilu) „Lakers“ iškovojo tris NBA čempionės titulus iš eilės – 2000–2002 metais – susigrąžindama nuo 1988-ųjų neregėtą šlovę.
K. Bryanto karjera kone žlugo 2003-iaisiais, kai jis Kolorade buvo areštuotas 19-metei viešbučio darbuotojai pateikus skundą dėl lytinio smurto. Tame viešbutyje krepšininkas buvo apsistojęs prieš kelio operaciją.
K. Bryantas buvo apkaltintas išžaginimu. Jis prisipažino dėl neištikimybės, bet teigė merginos nežaginęs. 2004 metais byla buvo nutraukta kaltintojai atsisakius liudyti teisme. Atskiras civilinis ieškinys buvo sureguliuotas jo sąlygų viešai neskelbiant.
Užbaigęs krepšininko karjerą K. Bryantas sėkmingai ėmė darbuotis pramogų industrijoje.
2018-aisiais jis laimėjo „Oskarą“ už animacinį trumpametražį filmą „Brangus krepšinis“ (Dear Basketball) – meilės laišką sportui, atnešusiam jam šlovę ir turtus.
BNS