PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Lapkričio 5 d. 14:15

Pasaulio rekordas svarsčių kilnojime atiteko Karo medicinos tarnybos kariui

Lietuva

Srž. J. Opto iš asmeninio archyvo nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: KAM inf.


250438

Seržantas Justas Optas Lietuvos kariuomenėje – vyresnysis paramedikas, sporto salėje – Europos svarsčių kilnojimo čempionas, pasaulio vicečempionas ir rekordininkas. Svarsčių kilnojimas yra jėgos sportas, kuriame į svorio kategorijas suskirstyti sportininkai turi kilnoti specialius svarsčius nuo 8 iki 32 kilogramų. Laimėtojas nustatomas pagal svarsčių iškėlimo pakartojimų skaičių. Sportininkai čempionatų programoje atlieka tris disciplinas: ilgą ciklą, stūmimo ir rovimo veiksmus bei estafetę. Kviečiame iš arčiau susipažinti su pasaulio rekordą svarsčių kilnojime pasiekusiu Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vyresniuoju paramediku srž. Justu Optu.

– Papasakokite, kodėl nusprendėte pasirinkti tarnybą Lietuvos kariuomenėje?

– Prasidėjus karo veiksmams Ukrainoje dar 2014 m. nusprendžiau pradėti tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Buvau siunčiamas į Pirmosios medicinos pagalbos kursus, vėliau į Pėstininko gelbėtojo kursą, studijavau kineziterapiją. Visa tai atvedė iki paramediko pareigų.

– Ar patinka užimamos paramediko pareigos? Su kokiais iššūkiais tenka susidurti tarnyboje?

– Pareigos patinka, dažnai atnaujiname žinias apie darbą, nes privalome išmanyti vaistų vartojimą, anatomijos žinios taip pat reikalingos dėl traumų prevencijos.

– Kaip Jūsų gyvenime atsirado svarsčių kilnojimas? Kuo Jus žavi ši sporto šaka? Ar bandėte kitas sporto šakas?

– Mokiausi mažoje kaimo mokykloje, didelio pasirinkimo nebuvo, tad ėmiausi svarsčių kilnojimo. Ši sporto šaka žavi tuo, kad reikalauja jėgos ištvermės bei visapusiško fizinio pasirengimo. Taip pat dar dalyvauju virvės traukimo Lietuvos bei Latvijos čempionatuose.

– Kokie Jūsų sportiniai pasiekimai? Kurią pergalę laikote svarbiausia karjeroje? Ar turite užfiksuotų rekordų?

– Sportinių pasiekimų gausu. Esu tapęs Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionu. Esu pasiekęs pasaulio jaunimo rekordą iki 78 kg rovimo veiksme. Taip pat įvykdžiau tarptautinio sporto meistro normatyvą. Tapau suaugusiųjų pasaulio vicečempionu ir Europos čempionu.

Visai neseniai vyko Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas, į kurį nevykau, nes jame dalyvavo atletai iš Rusijos. Tų varžybų metu vyko Tarptautinės svarsčių kilnojimo sąjungos konferencija, kurioje mano gegužės mėnesį Europos čempionate pasiektas rezultatas – 202 pakartojimai rovimo veiksmu svorio kategorijoje iki 85 kg – pripažintas nauju pasaulio rekordu tarp profesionalų. Dopingo kontrolę taip pat perėjau, švarus.

– Ar sportuoti padeda profesionalus treneris?

– Dažniausiai varžyboms ruošiuosi pats, ilgametė patirtis šiame sporte ir baigtos kineziterapijos studijos leidžia pasiruošti individualiai, o su treneriu konsultuojuosi išskirtiniais klausimais.

– Kaip sekėsi Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionate?

– Laimėjimų serija nenutrūksta jau nuo 2014 m. Laimėjau ir šį kartą.

– Ar svarsčių kilnojimas – brangus sportas? Ar daug tenka keliauti?

– Keliauti tenka nemažai, bent du kartus per metus į Pasaulio ir Europos čempionatus. Sporto dėka pavyko aplankyti 11 šalių. Pati sporto šaka nėra brangi, mėgėjiškam lygiui užtenka svarsčių poros namuose, norint siekti aukštesnių rezultatų reikia daugiau investuoti į savo fizinę gerovę, t. y. maistas, vitaminai, masažas. Tačiau visa tai vis tiek grįžta dviguba nauda, jautiesi geriau, pasieki aukštesnių rezultatų.

– Kaip atrodo jūsų treniruočių savaitė? Ar pavyksta šį sportą suderinti su tarnyba?

– Sportas ir tarnyba derinami tiesiogiai, todėl kariuomenėje yra nemažai profesionalių atletų. Fiziniai gebėjimai dažnai praverčia užduotims įvykdyti. Treniruočių savaitė priklauso nuo varžybų rango, kurioms ruošiuosi. Stengiuosi bėgioti keturis kartus per savaitę ir atlikti dvi jėgos bei dvi būtent svarsčių kilnojimo treniruotes.

– Kokios yra dažniausiai pasitaikančios traumos svarsčių kilnojime? Ar asmeniškai Jums pavyksta jų išvengti?

– Pati sporto šaka iš tikro yra sveikatinanti. Man padeda išlaikyti darbingumą, nors turiu nugaros traumą. Susižaloti įmanoma tik nesaugiai elgiantis ir norint per anksti pasiekti rezultatą, kuriam kūnas dar nepasiruošęs.

– Ką patartumėte jaunimui, kuris dar tik svarsto ar pasirinkti tarnybą Lietuvos kariuomenėje?

– Gerai įsiskaityti į kario vertybes, etosą.

Kalbino ltn. Lukas Šperas | KMT


Foto galerija:

Srž. J. Opto iš asmeninio archyvo nuotr.