PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Birželio 24 d. 11:32

Pasaulio lietuvių meno taryba ir akordeonistas Levickis skatina jaunųjų muzikų tobulėjimą

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7639

Akordeonisto Martyno Levickio iniciatyva prieš 4 metus pradėti pasaulyje analogų neturintys tarptautiniai kompozitorių kursai šiais metais išaugo į tarptautinę muzikų rezidenciją „Composers+ summer academy“ ir turi daug naujienų.

Pagrindinė naujiena – šiemet prie rezidencijos partnerių prisijungė Pasaulio lietuvių meno taryba – LWAC („Lithuanian World Arts Council“), įsteigusi stipendiją vienam būsimam rezidentui – kompozitoriui arba akordeonistui iš Lietuvos. Jam nebus taikomas šiais metais įvestas dalyvio mokestis.

„Prieš dvejus metus Los Andžele kartu su Mariumi Markevičiumi įsteigėme nepelno siekiančią Pasaulio lietuvių meno tarybą. Vienas iš prioritetų buvo suteikti galimybę jauniems ir talentingiems lietuviams tobulinti savo kūrybinius įgūdžius ir augti. Man labai džiugu, kad dabar turime progą bendradarbiauti su vienu iš Tarybos patarėjų ir dideliu talentu Martynu Levickiu ir skirti stipendiją vienam muzikų rezidencijos dalyviui. Linkime visiems sėkmės ir puikių kūrybingų dienų“, – kalbėjo Lietuvos Respublikos garbės konsulė Santa Barbaroje ir viena LWAC įkūrėjų Daiva Čekanauskas-Navarrette.

Tarptautinė muzikų rezidencija rugpjūčio 18–26 dienomis „okupuos“ Raudondvario miestelyje esantį Raudondvario dvarą ir menų inkubatorių. Aštuonias dienas visi intensyviai dirbs ir bendradarbiaudami sieks galutinio tikslo – išplėsti šiuolaikinį akordeono muzikos repertuarą naujais kūriniais.

Kviečiami registruotis ne tik kompozitoriai, bet ir akordeonistai iš Lietuvos ir viso pasaulio. Registracija vyksta iki liepos 7 d. puslapyje Composersplus.com. Atrinkti dalyviai bus paskelbti liepos 15-ąją.

Tarptautinės muzikų rezidencijos projektas gimė iš kompozitorių kursų, kuriuos prieš 4 metus M. Levickis surengė Palendriuose, šv. Benedikto vienuolyne. Praėjusiais metais jau buvo matyti, kad svetingo vienuolyno sienos sparčiai augančiam kūrėjų ratui bus per ankštos, todėl projektas persikėlė į restauruoto, savo dvasią turinčio Raudondvario dvaro menų inkubatorių. Ten apsigyvenę 9 kompozitoriai iš skirtingų pasaulio šalių sukūrė 18 solo ir kamerinių kūrinių akordeonui.

Šiais metais planuojama suburti 28 muzikus (10 kompozitorių, 10 akordeonistų ir 2 styginių instrumentų kvartetus) ir sukurti iki 20 kūrinių. Visą kūrybinį procesą koordinuos ir jaunuosius kompozitorius geriausių rezultatų siekti skatins mentoriai.

Viena jų – Didžiąją Britaniją ir Lietuvą atstovaujanti kompozitorė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė, naujųjų muzikinių renginių organizatorė ir mokytoja Rūta Vitkauskaitė, pagrindine tarptautinės muzikų rezidencijos mentore buvusi pastaruosius 3 metus. Kitas mentorius – vienas garsiausių Europos akordeonistų – Iñaki Alberdi iš Ispanijos, dėstęs M. Levickiui magistrantūros studijose San Sebastiane. Įkvepiantis mokytojas aktyviai koncertuoja visame pasaulyje. Ir trečiasis vardas – Ben Lunn. Tai – kompozitorius, dirigentas, Velso karališkojo muzikos ir dramos koledžo auklėtinis, daugybės tarptautinių festivalių dalyvis. Jo kūryba, įkvėpta pačių įvairiausių kultūrų, yra įtraukta į britų muzikos kolekciją.

Rezidentai, nepaisant intensyvių kūrybinių užsiėmimų, surengs ir keletą pasirodymų publikai. Rugpjūčio 22 d. Raudondvaryje solo koncertą surengs Maris Rozenfelds iš Latvijos, 23 d. – Pietro Roffi iš Italijos. Taip pat rugpjūčio 23-iąją menų inkubatoriuje vyks Atvirų durų diena, kurios metu dvaro lankytojai galės iš arčiau susipažinti su rezidencijoje vykdoma veikla bei įsitraukti į kelis improvizacinius pasirodymus su rezidencijos dalyviais. Rugpjūčio 24 dieną įvyks Martyno Levickio ir styginių kvarteto „SinChronic“ koncertas, o 26 d. viską vainikuos koncertas „Pasaulinės premjeros“, kurio metu bus pristatyti šviežutėliai, ką tik rezidencijoje gimę kūriniai akordeonui. Daugiau informacijos apie tarptautinę muzikų rezidenciją: http://composersplus.com. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg