Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Mindaugas LaurinaitisŠaltinis: Etaplius.LT
Į portalo „Etaplius“ redakciją kreipėsi pasipiktinę šiauliečiai, kurių teigimu, daugiabučių namų teritorijose darbuotojai žolę pjovė su trimeriais ir benzininiais traktoriukais kiek po šeštos valandos ryte, vos patekėjus saulei.
„Net lango praverti nebegalima, šeštą ryto pradeda burzginti po langais, kai dar poilsio metas, ne visi nori tokio žadintuvo. Galų gale atostogos ar gal kas po naktinės pamainos ką tik atsigulė pailsėti. Suprantu, kad žolę kiemuose reikia pjauti, bet yra triukšmo normos, numatytos valandos“, – skundėsi šiauliečiai.
Darbų įkarštis
Šiauliuose aplinką tvarko ir žolę pjauna „Ecoservice“. Įmonė kaip tik praėjusią savaitę išleido pranešimą spaudai, kuriame nurodoma, kad dabar pats darbų įkarštis. Dėl permainingų oro sąlygų greitai vešanti žolė neleidžia nė trupučio atsikvėpti nei ją šienaujantiems darbuotojams, nei technikai, rašoma pranešime spaudai. Įmonė šienauja žaliuosius plotus Vilniaus, Marijampolės, Šiaulių, Klaipėdos apskrityse.
Dėl orų permainų, pasak pranešime cituojamos teritorijų priežiūros verslo direktorės Dianos Lubės, žolė greitai suveši, tenka laukti, kol po lietaus išdžius žemė, kad šienaujantys traktoriai galėtų įvažiuoti. Darbus tenka organizuoti ir savaitgaliais arba nuo ankstyvo ryto, kol saulė nėra aukštai.
Šienavimui naudojama daugiau nei 300 vienetų įvairios technikos: nulinio apsisukimo žoliapjovės, traktoriai su žolės smulkintuvais ir rinktuvais, krūmapjovės, stumdomos žoliapjovės, akumuliatorinės krūmapjovės, akumuliatoriniai bei benzininiai robotai.
Intensyvus grafikas
Portalui „Etaplius“ įmonės teritorijų priežiūros verslo direktorė Diana Lubė teigė, kad darbus prie gyvenamųjų namų stengiamasi atlikti kaip galima vėliau. Pradedama dirbti apie 9 valandą, tačiau liepos mėnesį, kai darbai intensyviausi, tenka dėlioti grafiką pagal įvairias aplinkybes.
„Tačiau liepos mėnesį darbai būna patys intensyviausi – turime suderinti jų atlikimą laiku, taip pat darbus koreguoja oro sąlygos – negalime pjauti, kai lyja, taip pat turime saugoti darbuotojų sveikatą esant karščiams. Dėl šių priežasčių tenka darbus ankstinti, tačiau visada laikomės nustatytų higienos normų – darbų nepradedame anksčiau nei 7 valandą ryto“, – tikino Diana Lubė.
Permainingi orai
Patikslinus, kad vien Šiauliuose bent du kartus prie daugiabučių buvo pjaunama žolė kiek po šeštos valandos ryte, nors tomis dienomis lietaus nebuvo, Diana Lubė teigė, kad taip galėjo nutikti dėl susikaupusių darbų ir perpildyto grafiko.
„Kaip ir minėjome, liepos mėnesį darbai būna patys intensyviausi, juos koreguoja ir orų permainos – tam tikromis dienomis negalėjome atlikti darbų, teko laukti kol arba nustos lyti, arba kol išdžius žemė. Tai lėmė, kad kitomis dienomis darbų buvo kur kas daugiau.
Labai stengėmės viską suspėti atlikti, todėl galėjo pasitaikyti keli atvejai, kai darbuotojai pradėjo dirbti dar ankstėliau. Atsiprašome gyventojų dėl patirtų nepatogumų, papildomai perspėjome darbuotojus, kad atidžiau sektų laiką“, – komentavo „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorė.
Triukšmo prevencija
Triukšmo valdymo taisykles prižiūri savivaldybių specialistai. Šiaulių mieste įvairias problemas, taip pat ir dėl triukšmo, registruoja Miesto koordinavimo skyrius. Šiaulių miesto mero patarėjas Justinas Švėgžda pateikė specialistų atsakymus raštu, kuriuose nurodyta, kad pagal parengtas Triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles, draudžiama viešose vietose triukšmauti darbo dienomis nuo 22:00 iki 07:00 bei poilsio ir švenčių dienomis nuo 22:00 ir 09:00.
Nurodytomis valandomis draudžiama viešose vietose naudoti lauko sąlygomis mechanizmus ir kitą techniką, kuri sukelia dirginimą, išskyrus gatvių ir šaligatvių valymo mechanizmus, kitą techniką ir tuos atvejus, kai šios priemonės reikalingos avarijoms likviduoti.
Vis dėlto net ir tais atvejais, kai rangovus prižiūrėti gatves ar pjauti žolę samdo savivaldybė, kaip dirba rangovai ir ar jų darbo grafikai nesikerta su triukšmo prevencijos taisyklėmis, savivaldybė pareigos neturi.
„Teisės aktų laikymasis (taip pat ir triukšmo) yra įmonės (taip pat kaip ir visų kitų fizinių ar juridinių asmenų) atsakomybė ir pareiga, nepriklausomai nuo to, su kuo įmonės yra sudariusios sutartį (su savivaldybe ar ne)“, – nurodyta pateiktuose atsakymuose.
Kreipėsi į rangovą
Pasak savivaldybės atstovų, dėl žolės pjovėjų keliamo triukšmo gaunama pavienių skundų. Pastaruoju metu tokių skundų nėra nagrinėjama, kaip ir nėra užfiksuota, kad įmonė būtų pažeidusi triukšmo prevencijos taisyklių reikalavimus. Apie pažeidimus galima pranešti trumpuoju numeriu 1863 arba elektroniniu paštu.
„Bet kuriuo atveju, siekiant atsižvelgti tiek į gyventojų lūkesčius, bet tuo pačiu ir atlikti reikalingus darbus, Šiaulių miesto savivaldybės administracija kreipėsi į paslaugos teikėją su prašymu, jog triukšmą keliantys darbai prie daugiabučių namų būtų atliekami vėlesniu metu“, – rašoma savivaldybės atsakymuose.
Turite ką papasakoti? Rašykite redakcija@etaplius.lt – mums nėra mažos naujienos!