Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Paroda / Organizatoriai
AlfaŠaltinis: ALFA
Paroda, kurioje dialogą kurs dvimačiai tapybos darbai ir trimatės skulptūros, Klaipėdoje veiks iki balandžio 26 d.
Tėvo skulptūras įkvėpė dukros tapyba
Šeimyninis tandemas parodos atidarymo metu pakvies į patyriminę kelionę, kurios metu, lydint Sauliaus Rimo atliekamoms elektrinės gitaros improvizacijoms, žiūrovai galės savitai, be išankstinių nuostatų išjausti kūrinius, išlaisvinti vaizduotę ir paklausti savęs – ką man tai reiškia? O ar visi kūrinį mato ir išjaučia taip pat?
Pasirinkdami abstrakčią meninę kalbą, neapibrėždami aiškios kūrinių reikšmės, išsivaduodami iš daiktiškos, materialios tikrovės, menininkai K. Balčiūnas ir K. Balčiūnaitė-Rimienė drąsiai ir be kompromisų leidžiasi į improvizuotą kūrybinį procesą bei kelia provokuojančius klausimus.
Kęstutis Balčiūnas ir jo dukra Kristina Balčiūnaitė-Rimienė / Organizatoriai
Tėvo skulptoriaus ir dukros tapytojos duetas sukuria lauką kūrybiniam dialogui – tarp skirtingų meninių išraiškų, skirtingų pasaulėžiūrų ir amžiaus kartų. Kartu menininkai ieško ir sąlyčio taškų – K. Balčiūno skulptūros yra įkvėptos dukros tapytų abstrakcijų ir tarsi suteikia trimatį pavidalą dvimatėms abstrakcijoms.
„Menininkas yra ypač jautrus ir paveikus – jį veikia supanti aplinka ir įvykiai, tad ir tėtį paveikė mano paveikslų apsuptis. Nors ši paroda – tarsi kūrybos sintezė, mūsų darbus galima vertinti ir kaip atskirus kūrinius, nes jie sukurti nesitariant, neplanuojant. Vis tik, geriausia atsipalaiduoti ir negalvoti, o tiesiog stebėti, mėgautis, jausti ir matyti tai, ką nori – juk kiekvienas gyvenam su savo nusistatymais ir įsivaizdavimais“, – sako K. Balčiūnaitė-Rimienė.
„Erdvės abstrakcija“ – ne pirmoji K. Balčiūno ir K. Balčiūnaitės-Rimienės bendra paroda, kurioje įvyksta tapybos ir skulptūros sintezė. Anksčiau menininkai yra surengę parodą „Skulptūrakcija. Tapybabstrakcija“, kurioje lankytojus taip pat skatino tapti parodos dalimi – kūrėjais, abstrakčios tapybos ir skulptūros darbams suteikiantiems savitas reikšmes ir pavadinimus.
K. Rimienei – pasaulinio lygio menininkės įvertinimas
Kaune gyvenanti ir dirbanti K. Balčiūnaitė-Rimienė – architektė, 2010 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijusi architektūros magistro laipsnį ir per ilgiau nei 10 metų trunkančią darbo praktiką suprojektavusi daugybę pastatų, interjerų ir kraštovaizdžių.
Vis dėlto iš menininkų šeimos kilusi K. Balčiūnaitė-Rimienė ilgainiui atsigręžė į laisvesnę kūrybą ir ėmė eksperimentuoti su abstrakčiąja tapyba, o šiuo metu dvi profesijas – architektės ir tapytojos – vysto paraleliai.
Kęstutis Balčiūnas ir Kristina Balčiūnaitė-Rimienė / Organizatoriai
„Architektūra yra didžiausia mano gyvenimo aistra ir iššūkis, verčiantis kasdien tobulėti. Tapyba man yra būdas pabėgti nuo preciziškų, matematiškai tikslių architektūros formų“, – teigia K. Balčiūnaitė-Rimienė.
Parodose ji pradėjo dalyvauti 2018 m. Dabar jos sąskaitoje – septynios grupinės ir personalinės parodos. Atradusi unikalų kūrybos braižą, kuriame ekspresyvūs, gestiški potėpiai mainosi su sodriais, skambiais koloristiniais sprendimais, menininkė netruko sulaukti teigiamų atsiliepimų ir paskatinimų nesustoti.
Vienas iš jų – pasaulinio lygio avangardo kūrėjos Mary Baueurmeister įvertinimas. Menininkė, kuri pripažinimą iškovojo XX a. 7-ojo dešimtmečio Fluxus, Pop Art ir Noveau Realisme scenose, įsigijo K. Balčiūnaitės-Rimienės tapybos darbą. Šiuo metu jis – asmeninės M. Baueurmeister kolekcijos dalis.
Skulptūros darbai – nuo Lietuvos iki JAV
K. Balčiūnas – Lietuvos skulptorius, 2001 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordino 1 laipsnio medaliu, priklausantis Lietuvos Dailininkų Sąjungai, vienai didžiausių tarptautinei menininkų organizacijai, kurią globoja UNESCO ir Nacionalinei skulptūros asociacijai (Jungtinės Amerikos Valstijos).
K. Balčiūnas 1977 m. baigė tuometinį Telšių taikomosios dailės technikumą bei įgijo dailininko juvelyro diplomą, o 1980–1986 m. studijavo Sankt-Peterburgo I. E. Repino dailės akademijoje, skulptūros fakultete ir įgijo skulptoriaus-pedagogo specialybę.
Menininkas yra dalyvavęs 6 tarptautiniuose dailės ir skulptūros simpoziumuose Lietuvoje, Vokietijoje, Danijoje, surengęs 16 personalinių parodų ir dalyvavęs virš 60 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Kūrėjas taip pat yra daug prisidėjęs mezgant ryšius su profesionaliais menininkais, rengiant jų parodas ir susitikimus Lietuvoje.
K. Balčiūno skulptūros darbų yra Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kitose šalyse.
Vienas didžiausių jo darbų – 2009-09-06 Marijampolėje J. Basanavičiaus aikštėje atidengtas paminklas „Tautai, Kalbai. Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti 1009–2009“. Tai beveik 20 metrų aukščio 300 tonų monumentas, sukurtas iš rausvo kiniško granito ir nerūdijančio plieno, simbolizuoja Lietuvių tautos laisvės siekius, kovą dėl tautos ir kalbos išlikimo.