PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2025 m. Sausio 9 d. 11:16

Parama verslui Šiaulių mieste 2024 metais: nuo mokymų iki verslo konsultacijų

Šiauliai

Mokinių mokomųjų bendrovių konkursas „Jaunųjų verslo kūrėjų Expo“. ŠTMC nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ŠPPAR informacija


338238

Rasti savo vietą dinamiškame verslo pasaulyje jaunimui gali būti sudėtinga užduotis. Dažnai trūksta ne tik drąsos, bet ir praktinių įgūdžių, padedančių sėkmingai įgyvendinti idėjas. Jau antri metai Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – ŠPPAR) yra pagalbos platforma jauniems žmonėms, norintiems žengti pirmuosius žingsnius versle, o per 2024-uosius metus surengta daugiau nei 30 mokymų, seminarų ir kitų renginių, suteikusių teorinių ir praktinių žinių.

Didžioji jų dalis organizuota įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuojamas jaunimo verslumo ir verslo subjektų skatinimo programas.

Jaunimo verslumo skatinimas – nuo idėjos iki verslo

2024-aisiais ŠPPAR ypatingą dėmesį skyrė jaunimo verslumo ugdymui, siekdami suteikti jauniems žmonėms realias žinias ir įgūdžius, reikalingus verslo pasaulyje. Įgyvendinant jaunimo verslumo skatinimo programą „Nuo idėjos iki verslo“ surengti mokymai kvietė pažvelgti į verslumą iš skirtingų perspektyvų ir apėmė darbo rinkoje aktualiausias temas – nuo efektyvių pardavimų iki dirbtinio intelekto panaudojimo rinkodaroje ir finansų valdymo.

Mokymai organizuoti pagal EntreComp modelį (The Entrepreneurship Competence Framework) ir skirti jaunimui nuo 14 iki 29 metų amžiaus. Pasak ŠPPAR generalinės direktorės Editos Grigaliauskienės, šis Europos Komisijos pripažintas koncepcinis modelis apjungia kertines verslumo kompetencijas, svarbias visais verslo idėjos vystymo etapais.

Jaunimo verslumo ugdymas neapsiribojo tik mokymais – 2024 m. ŠPPAR organizavo šimtus dalyvių subūrusius renginius, orientuotus į jaunimo ekonominį švietimą. Balandį surengtas mokinių mokomųjų bendrovių konkursas „Jaunųjų verslo kūrėjų Expo“ pritraukė daugiau nei 200 moksleivių. Pasisekimo sulaukė ir rudenį vykęs jaunimo verslumo skatinimo festivalis „Makeathon“, kuriame dalyvavo daugiau nei 100 jaunuolių. Jie dirbo komandose, mokėsi generuoti verslo idėjas, jas pristatyti potencialiems investuotojams.

Mokinių mokomųjų bendrovių konkursas „Jaunųjų verslo kūrėjų Expo“. ŠTMC nuotr.

Mokymų sesijos tapo pasiruošimu „Makeathon“ finalui, kuriame daugiausia komisijos simpatijų pelnė Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda „Genix“. III klasės moksleivės Gabija Dovalgaitė, Ugnė Tamašauskaitė ir Emanuelė Poškaitė pristatė išmanios pirštinės prototipą, skirtą mažinti Parkinsono liga sergančių pacientų rankų tremorą. Komandai buvo įteiktas pagrindinis ŠPPAR įsteigtas prizas – 500 eurų jų mokomosios bendrovės plėtrai. Kaip pasakoja pačios kūrėjos, idėja gimė iš noro padėti žmonėms, ir nors prototipo kūrimo procesas nebuvo lengvas, bet atvėrė kelią inovatyviems sprendimams.

Jaunimo verslumas – tai drąsa paversti idėjas realybe. Tokio tipo renginiai skatina jaunimą nebijoti rizikuoti, imtis iniciatyvos ir pritaikyti gautas žinias praktiškai. Tai puiki proga atrasti savo vietą verslo pasaulyje“, – sako E. Grigaliauskienė.

Dėmesys verslo subjektų konkurencingumo didinimui

Praėjusiais metais ŠPPAR taip pat įgyvendino programą „Verslumo skatinimo platforma Šiaulių miesto savivaldybėje“. Pagal ją organizuoti mokymai, seminarai ir kiti renginiai, skirti juridiniams ir fiziniams asmenims, vykdantiems ar planuojantiems vykdyti ekonominę veiklą Šiaulių mieste.

Mokymuose verslui ypač aktualios buvo efektyvių pardavimų, procesų skaitmeninimo ir dirbtinio intelekto pritaikymo temos.

Tuo tarpu verslo sklaidos renginiai orientuoti į vieną aktualiausių verslo pradžios iššūkių – finansavimo galimybių paiešką. Anot ŠPPAR generalinės direktorės, šių renginių tikslas yra suteikti pradedantiems verslininkams informacijos apie ES ir kitų fondų finansavimo galimybes, paraiškų teikimą, taip pat verslo plėtros bei kitomis aktualiomis temomis.

Jaunimo verslumo skatinimo festivalio „MAKEATHON“ finalas. Roko Baranausko nuotr.

Verslo konsultacijos – prieinama pagalba kiekvienam

Sėkmingas verslas prasideda nuo tinkamos ir laiku suteiktos pagalbos, o Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamos programos užtikrina, kad konsultacijos būtų prieinamos visiems, siekiantiems įgyvendinti savo idėjas.

Jaunimą ŠPPAR konsultavo verslo pradžios klausimais – nuo tinkamos verslo formos pasirinkimo iki galimybių gauti finansinę paramą. Kitiems verslo subjektams – tiek neseniai įsisteigusiems, tiek jau vykdantiems veiklą – buvo teikiamos konsultacijos platesnės apimties klausimais, apimančiais eksporto galimybes, verslo vystymą ir procesų modernizavimą.

Mokymai „Asmeninis įvaizdis LinkedIn“. Audros Ramanauskaitės nuotr.

Šiaulių miesto ateitis glūdi stiprioje ir kūrybingoje verslo bendruomenėje. Kiekvienas verslas – nuo naujai įkurtų startuolių iki ilgametę patirtį turinčių įmonių – prisideda prie miesto vystymosi. Šiauliai yra unikali vieta, kur idėjos tampa realybe, todėl svarbu užtikrinti palankias sąlygas verslui augti ir stiprinti miesto ekonominį potencialą“, – apie finansavimo programas kalba meras Artūras Visockas.

Šis požiūris atsispindi Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyvose, kuriomis siekiama padėti verslininkams žengti pirmuosius žingsnius ir įveikti iššūkius.

Kiekviena konsultacija svarbi didinant regiono verslo potencialą. Pradedantieji verslininkai susiduria su daugybe nežinomųjų, todėl jaučiamas informacijos poreikis. Kartu tai galimybė kurti sėkmingą ateitį Šiauliuose“, – apibendrina E. Grigaliauskienė.

Mokinių mokomųjų bendrovių konkursas „Jaunųjų verslo kūrėjų Expo“. ŠTMC nuotr.

Kasmet ŠPPAR teikia konsultacijas, organizuoja mokymus, kursus, konferencijas bei verslo sklaidos renginius. Šios iniciatyvos skirtos tiek pradedančiųjų verslininkų paramai, tiek jau veikiančių įmonių modernizavimui. Dalis organizuojamų renginių yra atviri ne tik rūmų nariams, bet ir platesnei visuomenei. Tokia veikla skatina viso regiono ekonominį progresą, suteikia galimybes naujiems verslams įsitvirtinti bei augti.

Reklama