PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 28 d. 09:01

Parama judumui skatina darbo ieškančių asmenų mobilumą šalies viduje

Šiauliai

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


50027

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. įsigaliojus LR Užimtumo įstatymui atsirado galimybė darbo ieškantiems asmenims suteikti paramą judumui. Paramos judumui tikslas – kompensuoti kelionės išlaidas į darbo, stažuotės atlikimo vietą ar į teritorinės darbo biržos organizuojamus konsultavimo grupėms užsiėmimus ir atgal. Priemonė skatina asmenis būti mobiliais ir ieškoti darbo ne tik savo gyvenamojoje vietovėje, tačiau ir už jos ribų.

Kelionės išlaidos gali būti finansuojamos ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo įsidarbinimo arba dalyvavimo remiamojo įdarbinimo priemonėse ar stažuotėje pradžios ir ne daugiau kaip 5 kartus vienos registracijos darbo biržoje laikotarpiu, dalyvavus konsultavimo grupėms užsiėmimuose. Kelionės išlaidų kompensuojamos ir darbdaviui, patiriančiam bedarbio vežimo į darbo vietą ir atgal išlaidas. Kompensavimo dydžiai nustatomi atsižvelgiant į atstumą tarp gyvenamosios vietos ir darbo.

Šiais metais parama judumui finansuojama ESF projekto "TAPK - tavo ateities perspektyvų kūrimas" bei Užimtumo fondo lėšomis. Nuo metų pradžios beveik 600 darbo ieškančių asmenų pasinaudojo šia mobilumo skatinimo priemone ir jiems buvo kompensuota beveik 80 tūkst. patirtų kelionės išlaidų.

Šia galimybe aktyviai naudojosi ir darbo biržoje registruoti jaunuoliai. Radviliškio skyriuje registruota Brigita užsiregistravusi darbo biržoje dalyvavo ESF ir JGI finansuojamame projekte "Atrask save". Sėkmingai baigusi šį projektą mergina dalyvavo ir JGI antrinės intervencijos projekto "Naujas startas" veikloje - profesinis mokymas ir įgijo logistikos vadybininko kvalifikaciją. Mergina po profesinio mokymo kursų baigimo įsidarbino įmonėje, esančioje Radviliškyje, o Brigitos gyvenamoji vieta – Šeduvos gyvenvietė. Brigitai pateikus prašymą dėl patirtų kelionės išlaidų į darbą kompensavimo, jai buvo skirta Paramos judumui kompensacija, kas padidino jos motyvaciją dirbti ir įgyti darbo patirties.

Darbo jėgos mobilumas įgalina didinti gyventojų užimtumą, gerinti darbo pasiūlos ir paklausos suderinamumą bei darbdavių apsirūpinimą tinkamais darbuotojais.