PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Gegužės 16 d. 09:47

Panevėžio senjorų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“ pelnė „Aukso paukštę“

Panevėžys

D. Urbono nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


362229

Panevėžio kultūros centre iškilmingai pasveikintas senjorų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“, šiemet švenčiantis 45 metų kūrybinės veiklos sukaktį ir pelnęs prestižiškiausią šalies mėgėjų meno apdovanojimą – „Aukso paukštę“. Šis įvertinimas skirtas už nuoseklią meninę veiklą, tautinio šokio puoselėjimą bei reikšmingą indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

„Panevėžyje nutūpė „Aukso paukštė“. Ir ji nutūpė ten, kur jos laukta – į rankas tų, kurie 45 metus šoko iš širdies. Tų, kurie šokiu išreiškė meilę savo miestui, tradicijai, žmonėms. Tų, kurie kasdien atkakliai pynė tautinio šokio raštą – tarsi lino stiebą, gimusį iš mažo grūdelio, bet pražydusį didele istorija. Jūsų šokis – ne tik scena. Jis – jausmas. Jis – atmintis. Jis – gyvas ryšys tarp kartų. Ir žiūrint į jus norisi šypsotis, džiaugtis, būti drauge. Dėkoju jums už tai, kad esate. Už tai, kad Panevėžys turi jus. Už tai, kad „Linas“ – ne tik vardas, bet vertybė, pasididžiavimas ir įkvėpimas“, – sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto merė Loreta Masiliūnienė.

Ansamblis „Linas“ įkurtas 1980 metais tuometinėje Panevėžio linų perdirbimo įmonėje „Linas“. 1984 m. kolektyvą papildė kapela ir vokalinė grupė. 1985 m. Dainų šventės konkurse Vilniuje ansamblis tapo geriausias savo kategorijoje ir buvo pakviestas filmuotis Lietuvos televizijos dokumentiniame filme „Žydėkit linai“. 1988 m. kolektyvui suteiktas oficialus „Lino“ vardas.

Nors „Linui“ teko išgyventi kultūros įstaigų reorganizacijas ir net devynerius metus neturėti nuolatinės repeticijų vietos, dėka vadovės Zitos Rimkuvienės atkaklumo ir narių atsidavimo kolektyvas išliko aktyvus ir kūrybingas. Nuo 2001 metų ansamblis veikia Panevėžio kultūros centre.

„Ne kiekvienam lemta iš mažo lino grūdelio išauginti ir subrandinti ištisą linų lauką – tokį, koks šiandien yra ansamblis „Linas“. Šis apdovanojimas – tai įvertinimas ne tik man, bet ir visai ansamblio bendruomenei. Per 45 metus kartu patyrėme daug – nuo Dainų švenčių iki konkursų, nuo kelionių iki šiltų susitikimų su žiūrovais. Džiaugiuosi, kad mūsų darbas matomas ir vertinamas – tai įkvepia žengti pirmyn“, – teigia ansamblio įkūrėja ir meno vadovė Zita Rimkuvienė.

Ansamblio istorijoje – šimtai koncertų Lietuvoje ir užsienyje, atstovavimas šaliai 28 tarptautiniuose šokių festivaliuose, dalyvavimas 10 respublikinių ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių, gausybė apdovanojimų konkursuose „Pora už poros“, „Kadagys“, „Revuona“, „Veliuonos kadrilis“, „Suk, suk ratelį“ ir kituose. Nuo 1991 m. kolektyvas kasmet organizuoja respublikinį liaudiškų šokių festivalį „Dar ratą, ratelį“, o nuo 2004 m. – tarptautinį šokių ir muzikos festivalį „Prie Nevėžio“.

Šiuo metu „Linas“ jungia šokėjų grupę, vokalinę grupę ir liaudiškos muzikos kapelą. Kolektyvo vadovai: Zita Rimkuvienė – įkūrėja, meno vadovė ir choreografė, Lietuvos kultūros žymūnė; Dalia Gaspariūnienė – vokalinės grupės vadovė; Asta Vinskienė – liaudiškos muzikos kapelos vadovė ir koncertmeisterė.

Panevėžys didžiuojasi „Linu“ – tai kolektyvas, kuris iš šokio, tradicijų ir bendrystės audžia ne tik tautinės kultūros paveikslą, bet ir ryškią miesto tapatybės giją. Tokio miesto – kaip mes.

#PANEVĖŽYS#SENJORAI#ANSAMBLIS#LINAS