Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Daugelis ekspertų sutaria, kad šiandien visuomenei yra reikalingas glaudesnis ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, o moksleiviams nepakanka gauti vien teorinių žinių. Tačiau norint sudaryti sąlygas jaunimui sėkmingai įsilieti į darbo rinką, o verslui vykdyti tvarią plėtrą, būtina jau mokyklose skatinti moksleivių profesinį orientavimąsi ir supažindinti juos su įvairių įmonių veikla, problemomis ir kasdienybe.
To siekdama Panevėžio plėtros agentūra kartu su Panevėžio švietimo centru pradėjo iniciatyvą „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“, į kurią įtraukė Panevėžio mokyklų pedagogus ir miesto bendroves. Projektu bus siekiama ne tik padėti moksleiviams susipažinti su skirtingų Panevėžio įmonių veikla ir karjeros galimybėmis jose, bet ir paskatinti verslui reikalingų specialistų ugdymą.
Suteiks visapusiškesnių žinių
Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovės Monikos Miniotaitės teigimu, siekiant sudaryti galimybes jaunimui ateityje sėkmingai save realizuoti ir planuoti karjerą Panevėžio įmonėse, svarbu mokymo programas orientuoti ne tik į bendrąjį teorinį ugdymą, bet ir labiau jas sieti su mieste veikiančių įmonių ir įstaigų realijomis.
„Jei norime, kad moksleiviai savo talentus, žinias ir gebėjimus paskirtų gimtajam miestui, būtina iš anksto planuoti ir skatinti jų įsitraukimą į vietos verslo procesus. Ugdymo įstaigos šiandien turi stiprų teorinį pagrindą suteikti galinčias mokymo programas, tačiau ne visuomet sugeba jomis sudominti moksleivius, parodyti, kaip tokios žinios gali būti pritaikomos praktiškai ir kokias karjeros galimybes ateityje gali atverti. Dėl to moksleiviai mokyklas neretai baigia neturėdami pakankami praktinių žinių ir aiškaus suvokimo, kokioje srityje norėtų save realizuoti, su kokia profesija sieti tolimesnes savo studijas ir galiausiai – karjerą“, – sako M. Miniotaitė.
Pasak M. Miniotaitės, iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“ bus siekiama skatinti Panevėžio ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą bei tokiu būdu padėti ugdyti asmenybes, turinčias geresnį suvokimą apie skirtingų sektorių veiklą ir gebančias geriau planuoti savo ateitį.
Įsitraukė Panevėžio verslai ir įstaigos
Šiai iniciatyvai Panevėžio ugdymo įstaigos delegavo 12 mokytojų, kurie skirtingose miesto įmonėse kurs patirtinio mokymosi scenarijus moksleiviams. Iniciatyvoje dalyvauja miesto mokyklos, jau turinčios patirties organizuoti ugdymo procesą bendradarbiaujant su miesto įmonėmis, bei skatinančios moksleivius domėtis STEAM mokslais ir su jais susijusiomis profesijomis.
Prie projekto taip pat jau prisijungė dešimt Panevėžio įmonių ir įstaigų, tarp kurių yra tokios bendrovės kaip „Aukštaitijos vandenys“, „Panevėžio stiklas“, „Automatikos sistemos“, „Harju Elekter“, „Burbuliukas ir Co“, „Povydė“, o taip pat ir Panevėžio profesinio rengimo centras, Panevėžio miesto dailės galerija, Panevėžio kraštotyros muziejus bei Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.
„Mokytojai dirbs su pasirinktomis įmonėmis bei įstaigomis ir, atsižvelgdami į jų veiklos specifiką, kurs mokymosi scenarijus, kuriuos išbandys su savo mokiniais. Vėliau šiais scenarijais mokydami vaikus galės remtis visų miesto ugdymo įstaigų pedagogai. Tikimės, kad tai padės moksleiviams susipažinti įmonių ir įstaigų veikla, leis mokytis per patirtis ir užduotis, ir taip padės moksleiviams geriau suvokti verslo bei kitų įstaigų veiklos specifiką ir galbūt atrasti profesinį kelią“, – sako M. Miniotaitė.
Planuose – nuolatinė praktika moksleiviams
Pirmuosius mokymosi scenarijus sukurti planuojama dar iki šių metų pabaigos. Ilgainiui iniciatyva turėtų peraugti į nuolatinę unikalią Panevėžio moksleivių praktiką, kurios metu dalis gamtos mokslų, technologinių ir inžinerinių dalykų, menų bei matematikos pamokų būtų praleidžiamos mokantis miesto įmonėse arba remiantis jų pavyzdžiu.
„Tokia programa yra naudinga ne tik moksleiviams, kuriems suteikia galimybę įgyti daugiau praktinių žinių ir geriau orientuotis profesinėje srityje, bet, ir regiono verslui, kuriam svarbu rūpintis reikiamų specialistų ugdymu ir pritraukimu. Darbuotojų ir kompetencijų trūkumas yra viena iš pagrindinių kliūčių aktyvesnei regiono verslų plėtrai. Tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie šios kliūties pašalinimo“, – sako M. Miniotaitė.
„Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“ iniciatyva yra platesnio Panevėžio plėtros agentūros įgyvendinamo projekto „Verslo aplinkos gerinimas Panevėžyje“ dalis. Projektu siekiama gerinti investicinę ir verslo plėtros aplinką Panevėžio mieste, įskaitant ir į specialistų pritraukimą bei ugdymą orientuotas iniciatyvas.