PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Spalio 29 d. 15:16

Panemunės progimnazijos prieigas papuošė etnomoliūgai

Alytus

Etaplius.LTŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


326543

„Moliūgas yra daržovė. Iš jo galima išvirti sriubą arba košę, pagaminti moliūgų saldainius. Jį taip pat galima išskaptuoti, o kad jo viduje degtų švieselė, reikia... deguonies. Ant moliūgo galima išdrožinėti etnoraštus – žaltį, mėnulio, saulės, žemės, dangaus simbolius“,– žiniomis apie moliūgą ir ant jo išskaptuotus tautinius raštus dalijasi Alytaus Panemunės progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupėje besimokantis Jonas. Žinių apie baltų raštus berniukas, kaip ir kiti priešmokyklinio ugdymo grupes šioje progimnazijoje lankantys vaikai, įgijo kartu su tėveliais skaptuodamas moliūgą.

Tautiniais raštais papuošti moliūgus priešmokyklinukus ir jų tėvelius pakvietė trys priešmokyklinio ugdymo pedagogės Lina Geraltauskienė, Jūratė Krunglevičiūtė ir Aušra Juškienė, sumaniusios Panemunės progimnazijos prieigose surengti parodą „Etnomoliūgai“.

Helovynas daugeliui mūsų kolegų buvo ne prie širdies, nes tai ne lietuviška šventė, tad kilo mintis surengti „Etnomoliūgų“ parodą. Norėjome, kad ji asocijuotųsi su tautiškumu, o moliūguose uždegamos žvakių liepsnelės – su artėjančiomis Vėlinėmis“,– apie parodos idėją pasakojo mokytoja A. Juškienė.

„Vaikams norisi prisiliesti prie moliūgų, drožinėti juos, ant jų piešti. Ši daržovė labiau asocijuojasi su rudens ir derliaus laikotarpiu, o ugdymo programoje yra numatytas tautiškumo puoselėjimas, tad mes sujungėme du dalykus – etnoraštus ir rudens daržovių derlių“, – priduria mokytoja L. Geraltauskienė.

Moliūgus parodai įvairiausiais raštais išraižė tėveliai ir vaikai. „Mes su tėveliais nusipirkome tris moliūgus. Vieną iš jų tėtis man padėjo išpjaustyti“, – apie pasiruošimą moliūgų parodai pasakoja šešiametė Liepa.

Anot mokytojų, moliūgų skaptavimas namuose vaikams suteikė daug gerų emocijų, o jų dar daugiau sulaukta, išvydus visus parodai paruoštus moliūgus. „Vieniems tėveliams ir vaikučiams parodos temą pavyko perprasti lengvai ir moliūgai pasipuošė baltų raštais, kiti gal tą temą ne visai taip suprato, tačiau didžioji dauguma tikrai pasistengė“, – tėvelių ir vaikų bendro darbo rezultatais džiaugiasi mokytojos.

Moliūgų skaptavimas ne vienintelė vaikus ir tėvelius suvienijanti veikla, kurią tikimasi tęsti ir kitąmet. Anot mokytojų, progimnazija kasmet stengiasi, kad į įvairias mokyklos veiklas būtų įtraukti ne tik vaikai, bet ir tėveliai. Praėjusiais metais prieš Kalėdas tėveliams ir vaikučiams teko kartu kepti sausainius. Šiemet prieš didžiąsias metų šventes jų taip pat lauks smagios bendruomeniškumą ugdančios veiklos.

Tad ko jau ko, bet bendrystės jausmo ir gražių iniciatyvų Panemunės progimnazijoje tikrai netrūksta.