PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Lapkričio 5 d. 16:08

Pandemija pasinaudoti suskubo ir sukčiai: dangstosi skolų išieškotojų vardu

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


153099

Koronaviruso pandemija sukūrė palankią terpę veikti įvairiausio plauko sukčiams. Juk dabar visuomenės dėmesys sutelktas į tai, kaip neprarasti darbo, išsaugoti savo verslą bei apsiginti nuo viruso, o budrumas kitiems dalykams dažnai yra sumažėjęs.

Šių metų vasarą Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo įspėjantis pranešimas apie tai, į kokią aferą pateko užsidirbti pinigų norėjusi uteniškė. Iš pradžių į penktą dešimtį įkopusi moteris susigundė sukčiaus pasiūlymu tapti akcijų biržos brokere ir investavo kelis tūkstančius eurų, o vėliau pateko ir į skolų išieškotojais apsimetusių rusakalbių pinkles.

Pinigus nepažįstamajam pervedusi uteniškė kantriai laukė, kol akcijos ims nešti pelną, bet jo taip ir nesulaukė. Dar sykį paskambinusi minėtam vyrui ji sulaukė šokiruojančio atsakymo – neva pinigų nebėra, nes jie „sudegė“ biržoje.

Lietuvė nusprendė susigrąžinti prarastus kelis tūkstančius eurų, tačiau, deja, ir vėl pakliuvo į apgavikų žabangas. Ji internete susiradusi neva skolų išieškojimu užsiimančią įmonę, su kurios atstovais rusų kalba bendravo per programėlę „Viber“. Uteniškei buvo pažadėta, jog pervedusi įmonei pinigų ji susigrąžins savo prarastus tūkstančius. Moteris vėlgi pervedė beveik 5 000 eurų į sukčių nurodytą sąskaitą Estijos banke. Tik vėliau ji suprato, kad ne vieną, o du kartus tapo sukčių auka bei kreipėsi į policiją.

Prieš porą metų žiniasklaidoje nuaidėjo ir kita nusikaltėlių schema. Įmonių verslininkams skolų išieškotojais apsimetę sukčiai pasiūlydavo „išmušti skolas“, o vėliau dingdavo su gautais pinigais.

Tai – tik kelios istorijos, priverčiančios susimąstyti, ar visada išsaugome būtiną budrumą. O kaip sužinoti, ar skolų išieškojimo įmonė yra tikra? Vadovaukitės šiais patarimais:

- Patikrinkite įmonės teisinę informaciją. Ji turėtų būti registruota Lietuvoje, o internetinės svetainės kontaktų skiltyje turėtumėte rasti įmonės adresą, kontaktus ir kitus duomenis, įrodančius, kad įmonė yra tikra;

- Jeigu esate skolingas pinigų ir su jumis susisiekė skolų išieškojimo įmonė, įsitikinkite, kad jie turi jūsų asmeninę informaciją. Tikri skolų išieškotojai turės visus dokumentus, susijusius su jūsų skola, o apgavikai gali bandyti pateikti tik bendrinius ar išgalvotus faktus;

- Tikra skolų išieškojimo įmonė sieks bendradarbiauti, o ne gąsdinti. Jeigu pirmą kartą su jumis susisiekęs skolų išieškotojas šaukia, grasina teismais ar reikalauja tučtuojau grąžinti skolą, yra didelė tikimybė, jog susidūrėte su sukčiais. Net jeigu esate kam nors skolingas, skolų išieškotojai paprastai siekia bendradarbiauti su abiem pusėmis ieškant joms palankiausio sprendimo;

- Ir paskutinis patarimas: visuomet vadovaukitės sveiku protu, nesiųskite piniginių perlaidų į neaiškias užsienio bankų sąskaitas ir nepasitikėkite kiekvienu aklai: tik tokiu būdu išvengsite sukčių pinklių.

Remiamas turinys