Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pagrindinių velykinio stalo produktų kainos įvairiose parduotuvėse ir turguje. © Organizatoriai
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Sutaupyti ruošiantis Velykoms tikrai įmanoma – tuo įsitikino Pricer.lt komanda, palyginusi pagrindinių velykinių maisto produktų kainas įvairiose parduotuvėse ir turguje.
Kaip atliekamas kainų tyrimas
Pricer.lt komanda kainų palyginimo tyrimą atlieka fiziškai apsilankiusi populiariausiuose Lietuvos prekybos tinkluose – „Iki“, „Maxima“, „Lidl“, „Norfa“, „Rimi“, taip pat ir Kalvarijų turguje Vilniuje.
Fiksuojamos tam tikrų produktų grupių kainos. „Velykų stalo“ tyrimui buvo tikrinamos šių produktų kainos:
Kiaušinių kainos
Turbūt didžiausias pasirinkimas yra kiaušinių lentynose. Pricer.lt palygino įvairių dydžių ir pakuočių kiaušinius.
Velykoms dažnai perkami vištų kiaušiniai baltais lukštais. Lietuvos prekybos vietose jie yra atvežti iš kitų šalių: Ukrainos, Lenkijos, Latvijos.
Pigiausiai baltus kiaušinius parduoda prekybos centras „Iki“ – po 6,9 cento už vienetą. Pirkti reikia 10 vienetų pakuotę. Tiesa, Kalvarijų turguje 10 vienetų lenkiškų baltų kiaušinių įsigyti galima už 70 centų – po 7 centus už vienetą. Nuo jo kiek atsilieka „Lidl“, pasiūlęs baltą kiaušinį po 7,4 cento perkant didesnę 15 vnt. pakuotę.
„Maximoje“ galima įsigyti ir didesnių L dydžio baltų kiaušinių po 12,9 cento už vieną perkant 10 kiaušinių pakuotę.
Lietuvoje populiariausi rudi nedideli kiaušiniai. Pigiausi rudi M dydžio kiaušiniai randami „Lidl“ prekybos tinkle – po 5,5 cento už vienetą perkant 18 vnt. kiaušinių. „Norfa“ nedaug atsilieka: čia pigiausi rudi kiaušiniai – po 57 centus už 10 kiaušinių pakuotę, arba po 5,7 cento už vieną.
L dydžio rudi kiaušiniai kainuoja brangiau. Štai „Maximoje“ ir „Norfoje“ 10 vienetų L dydžio kiaušinių kainuoja 99 centus už pakuotę, arba po 9,9 cento už vieną.
XL dydžio kiaušiniai visur kainuoja gana nemažai – po 1,80 Eur už 10 vnt. pakuotę. Už tokią kainą juos galite gauti tik Kalvarijų turguje. Populiariuose prekybos centruose rasite po 1,95 euro. Jei kiaušinių reikia tik ekologiškų, teks papurtyti kišenes.
Pigiausi ekologiški kiaušiniai yra „Lidl“ parduotuvėse, kur 10 kainuoja 2,49 Eur. Kituose prekybos tinkluose kaina apie 2,99 euro. Daugelis žmonių vertina vištų, dedančių kiaušinius, laikymo sąlygas, todėl renkasi laisvėje laikomų vištų kiaušinius. Pigiausi tokie kiaušiniai yra „Rimi“ parduotuvėse – po 1,49 Eur. Aišku, lenkiški, ne lietuviški.
Tai kiek galite sutaupyti?
Pricer.lt komanda apskaičiavo, kad sutaupyti galima gana nemažai. Pavyzdžiui, pirkdami baltų kiaušinių pakuotę už 69 centus iš „Iki“, sutaupote bent 40 centų, nes kai kuriuose kituose prekybos tinkluose tokie pat kiaušiniai kainuoja 1,09 euro, o tai yra apie 37 proc. skirtumas. Jei pirksite 3 pakuotes, sutaupysite 1,20 euro.
Pirkdami mažus rudus kiaušinius, galite sutaupyti po 4,4 cento nuo kiekvieno kiaušinio, arba po 44 centus nuo 10 vienetų pakuotės. Brangiausiai rudas M dydžio kiaušinis kainuoja 9,9 cento, arba 0,99 euro už 10 vnt. Tai net 44 proc. brangiau už pigiausiąjį. Jei pirksite bent 30 kiaušinių, sutaupysite 1,32 euro.
Kiek kainuoja majonezas?
Sakykime, majonezo Velykoms reikia gana nedaug – 2–3 stiklainių po maždaug 400 g. Kiek įmanoma sutaupyti?
Pigiausias majonezas yra „Iki“ firminis majonezas 35 proc. riebumo – 440 g. stiklainis kainuoja 0,47 euro. Pastebima tendencija, kad prekybos tinklai, turintys savo prekės ženklus, gali pasiūlyti pigesnės produkcijos, taip pat ir majonezo. Štai Maximos „Optima linija“ majonezas 19 proc. riebumo 450 g talpoje kainuoja 0,55 eur, o „Lidl“ „Mikado“ majonezas 18 proc. riebumo irgi 0,55 euro už 450 g. Aišku, šie majonezai priskiriami neriebių majonezų kategorijai.
Populiariausi Lietuvoje majonezo prekės ženklai yra „Vilnius“, Kėdainių konservų fabrikas ir „Hellmann's“. Dėl to Pricer.lt komanda stebėjo šių gaminių kainas.
Pigiausią majonezą galima įsigyti „Iki“ parduotuvėje. Neriebus majonezas „Vilnius“ 475 g indelyje kainuoja 0,77 euro. Tiek pat kainuoja ir Kėdainių konservų fabriko majonezas „Tradicinis“ 430 g talpoje. Brangiausiai tie patys majonezai kainuoja atitinkamai 1,38 ir 1,29 euro, tad sutaupoma pakankamai nemažai – 61 ir 52 centai. Kai perkate 3 majonezo indelius, sutaupoma suma nemaža – 1,83 ir 1,54 euro.
Kėdainių konservų fabriko majonezai yra vieni populiariausių Lietuvoje dėl savo kainos ir kokybės santykio. Pricer.lt komanda palygino tris skirtingus produktus: „Be konservantų“ 61 proc. riebumo, „Ekstra“ 66 proc. riebumo ir „Tradicinis“ 40 proc. riebumo, visi po 430 g. Kuo majonezo riebumas didesnis, tuo ir kaina didesnė.
Pigiausias šio gamintojo gaminys – „Tradicinis“ majonezas – 0,77 euro „Iki“ parduotuvėse. Daugiausia už šį produktą sumokėti teks „Rimi“ – 1,29 euro. „Ekstra“ ir „Be konservantų“ „Iki“ parduotuvėse kainuoja irgi pigiausiai – po 1,01 euro, kai kitur kainuoja 1,65 ir 1,69 atitinkamai, tad sutaupyti galima gana nemažai.
„Hellmann's Original“ yra kiek brangesnis majonezas nei lietuviški prekės ženklai. 420 g indelis pigiausiai kainuoja „Iki“ parduotuvėse – 1,31 euro. „Lidl“ parduotuvės prekiauja didesniais indeliais – 620 g, todėl lyginant kiekius toks majonezas išeina pigesnis.
Kai prekės parduodamos skirtingų talpų pakuotėse, reiktų žiūrėti į litro ar kilogramo kainą, kuri nurodoma visose etiketėse. Velykoms majonezo reikia bent 1 litro, tad galima pasižiūrėti ir didesnių pakuočių.
Velykiniai krienai
Velykoms dažnas lietuvis perka ir krienų. Jie valgomi su mėsa ir kiaušiniais, tačiau kasdienybėje tai gana retas pagardas, nes aštrus krienų skonis dažniausiai neįtinka vaikams.
Pigiausi krienai kainuoja 40 centų už 250 ml indelį.
Ieškantiems aukštesnės kokybės ir skambesnio prekės ženklo – Kėdainių konservų fabriko „Naminiai“ ir „Kėdainių“ krienai. Pigiausiai jais prekiaujama „Iki“ – atitinkamai po 0,69 ir 0,71 euro. Brangiausi yra „Rimi“ – po 1,29 euro. Sutaupyti galima iki 58 centų nuo 250 ml talpos indelio.
Turguje krienai kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau čia jie gaminami rankiniu būdu. Be to, turguje visada galima paprašyti paragauti ir įvertinti aitrumo lygį. Tai aktualu tiems, kurie mėgsta aštriau. Kalvarijų turguje „naminiai“ krienai kainuoja 1,50–2,00 eurus už indelį.
Pagrindinių velykinio stalo produktų kainos įvairiose parduotuvėse ir turguje.© Organizatoriai
Kiti maisto produktai
Pigiausi konservuoti žirneliai yra „Norfoje“ ir „Maximoje“ – vos 0,35 euro už 400 g. Brangiausi – 0,97 euro už 660 g iš „Rimi“. Sutaupyti galima 59 centus, skaičiuojant vieno kilogramo kainą. Nelietuviškos kilmės prekė „Bonduelle“ žirneliai yra plačiai išreklamuotas produktas, tad kaina atitinkama – 0,95 euro už 660 g indelį „Iki“ parduotuvėje. „Maximoje“ parduodamas po 1,11 euro.
Pigiausiai 2 kg miltų pakuotę galima įsigyti „Maximoje“ už 0,64 euro. Palyginus pigiausius kvietinius miltus, nustatyta, kad daugiausia už tokius reiktų mokėti 0,85 euro kituose prekybos centruose. Norintiems garantuoto rezultato, kepant Velykų bobą, už aukščiausios rūšies „Malsenos“ 550D kvietinių miltų 2 kg pakuotę mažiausiai tektų sumokėti „Iki“ parduotuvėje – 0,84 euro, o brangiausiai tektų mokėti „Rimi“ ir „Norfoje“ – 1,40 euro. Galimybė sutaupyti 56 centus.
Tie, kurie Velykoms kepa antį, jos turėtų ieškoti „Iki“ parduotuvėje, kur atšaldytos Pekino anties kilogramas kainuoja 2,79 euro. „Lidl“ kaina irgi nebloga – 2,99 euro. Brangiausiai tokia antis parduodama už 5,99 euro „Maximoje“ ir „Rimi“ – 6,99 Eur/kg, tad sutaupyti galima gana nemažai.
Beje, Kalvarijų turguje prekiaujama ir svogūnų lukštais tiems, kurie kiaušinius ketina dažyti šia senoviška ir originalia priemone. Maišelis lukštų kainuoja 0,50–1,00 euro.
Racionaliai perkant maisto produktus prieš savaitę iki Velykų tikrai galima sutaupyti, nes likus kelioms dienoms prekybos centrai taiko gana dideles akcijas ir nuolaidas lojalumo kortelių turėtojams ir visiems pirkėjams.