Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asmeninio archyvo nuotr.
Laura VaičiulytėŠaltinis: Etaplius.lt
Baigiasi dar vieni metai kai pasaulis kitoks. Pandemija privertė išmokti tvarkytis su naujais iššūkiais ir išbandymais. Neretam teko stabtelėti, nes gyvenimas ėmė keistis. Šiandien stabtelime ir mes. Tik šįkart tam, kad galėtume pažvelgti šiek tiek atgal, įvertindami į pabaigą einančius metus. O kaip Palangos miesto meras sako: „nebuvo jie blogi, o ypač Palangai“.
– Į pabaigą eina dar vieni, taip pavadinkime, neeiliniai metai. Dar vieni pandeminiai, su savo iššūkiais ir darbais metai. Kaip pavyko Palangai su tais iššūkiais tvarkytis?
– Taip, iššūkių buvo, ir nemažai. Tikriausiai, vienu iš didžiausių iššūkių, būtų galima įvardinti visoje šalyje pagarsėjusią poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ istoriją. Dedame visas pastangas, kad sanatorija „Pušynas“ būtų ne privatizuota, o perduota Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiai įstaigai, juo labiau kad sanatorinio gydymo, reabilitacijos poreikis šalyje yra labai didelis. Kartu būtų išsaugota ir 100 darbo vietų.
– Jei reikėtų įvertinti metus dešimtbalėje sistemoje, kokį balą duotumėt 2021–iesiems ir kodėl?
– Iš esmės, metai buvo sėkmingi. Vienas iš svarbiausių šių metų įvykių – pradėti Šventosios jūrų uosto atstatymo darbai. Šio uosto atstatymas yra labai svarbus ne tik kurorto gyventojams, vietos ir užsienio svečiams, bet ir turizmo verslo atstovams, buriavimo sporto entuziastams ir, žinoma – priekrantės žvejams. Būtent nuo jiems skirtos infrastruktūros sukūrimo, pradėti uosto atstatymo darbai, tad įgyvendinus žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapą, priekrantės žvejai galės patogiau ir saugiau užsiimti žvejyba, naudotis modernia žvejams reikalinga įranga. Siekiant užtikrinti patogų privažiavimą, pradėta rekonstruoti ir į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė. Taip pat, bus įrengta priekrantės žvejams labai reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė.
Rudenį rekonstruotas Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo takas – dar vienas lauktas pokytis, svarbus ne tik palangiškiams, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui. Per rekordiškai trumpą laiką – 45 dienas – buvo rekonstruotas kilimo ir tūpimo takas, modernizuota žiburių sistema, atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys. Palangos oro uostas yra gyvybiškai svarbus logistikos taškas visam Vakarų Lietuvos regionui, sudarantis sąlygas regiono įmonių atstovams pasiekti savo klientus ir rinkas tiek Skandinavijos regione, tiek ir visoje Europoje. Taip pat jis yra ir vienas svarbiausių faktorių į regioną pritraukiant užsienio turistus, todėl oro uosto kilimo ir tūpimo tako modernizacija – labai svarbus šiųmetis kurorto pokytis. Palangoje visus metus intensyviai vyko miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų remonto bei rekonstrukcijos darbai. Dalis šiais metais vykdytų darbų jau baigti, kai kurie jų bus baigti kitąmet, tad jau dabar, arba netolimoje ateityje, vairuotojai bei pėstieji eismo dalyviai galės džiaugtis pagražėjusia aplinka ir padidėjusiu eismo dalyvių saugumu. Šiųmetė dovana palangiškiams – ir visiškai užbaigta kurorto simbolio – Kurhauzo medinės dalies restauracija. Dabar čia verda aktyvus kultūrinis gyvenimas. Tai neliko neįvertinta – besibaigiant metams sulaukėme didžiulio įvertinimo kultūros srityje – Palangos miesto savivaldybė buvo apdovanota Auksine krivūle. Kultūros ministerijos skirta Auksinė krivūlė „Savivaldybei – kultūros puoselėtojai“ – yra didžiulis įvertinimas ir visų palangiškių pasiekimas. Švietimo bendruomenė taip pat sulaukė pokyčių – atliktas miesto švietimo židinio – Palangos senosios gimnazijos – kapitalinis remontas. Teigiamų pokyčių sulaukė ir kitos ugdymo įstaigos. Socialinėje srityje taip pat sulaukta gerų permainų – gegužės mėnesį Šventojoje duris atvėrė Socialinių paslaugų centro padalinys, tad Šventosios gyventojams tapo lengviau ir patogiau pasinaudoti čia teikiamomis socialinėmis paslaugomis.
pal-mero-ft.jpg
– Esate ganėtinai aktyvus socialiniuose tinkluose, dalinatės ir asmeninio gyvenimo akimirkomis, ir bendravimu su palangiškiais, ne vienas pasidalinimas kaip sveikinate vietinį gyventoją kokia garbinga sukaktimi. Tai Jūsų prioritetas? Būti ne tik miesto vadovu priiminėjant sprendimus, bet ir gyvas bendravimas su žmonėmis?
– Labai nuoširdžiai atsakysiu – mane džiugina galimybė pabendrauti su savo miesto gyventojais, išklausyti nuomones, pasiūlymus ar problemas ir, žinoma, pasistengti padėti. Man tai yra prioritetas. Palanga nėra didelis miestas, tad vieni kitus čia daugiau ar mažiau pažįstame. Todėl labai dažnai palangiškiai prie manęs prieina tiesiog gatvėje ar kokiame renginyje – sveikinasi, išsako savo lūkesčius ar bėdas. Tai yra labai svarbu, nes žmogiškumas, nuoširdus bendravimas su aplinkiniais yra ypatingai svarbu bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje.
– Ar jaučiate, kad kažko nepadarėte, kad jei būtų galima atsukti laiką atgal, darytumėte kitaip?
– Visuomet norisi padaryti daugiau, nei padarei, tačiau, manau, neverta gaišti laiko gręžiojantis atgal ir svarstant, ką dabar daryčiau kitaip, jei galėčiau grįžti į praeitį. Žinoma, visuomet reikia įvertinti, išanalizuoti tai, kas padaryta, tačiau būtina žvelgti į priekį – galvoti, ne ką galėjau padaryti, o ką dabar privalau atlikti.
– Kaip manote, kai po metų kalbėsime apie dar vienus praėjusius metus, kas bus pasikeitę Palangoje? Turite kokių didelių planų?
– Matyt, nieko nenustebinsiu pasakęs, kad Palanga yra „ant bangos“ – gyventojų skaičius mieste auga, investuotojai patikėjo Palanga, atėjo į ją – visa tai reiškia, kad kurortas ir toliau plėsis bei gražės. Kitąmet geromis naujienomis pradžiuginsime ir jaunuolius – tikimės, kad jau turėsime Jaunimo ir savanorystės centrą. Čia galės burtis jaunuoliai, rengti projektus, dalyvauti jiems įdomiose veiklose. Šiame centre ir šalia jo, numatyta įrengti aktyvaus poilsio zonas, darbo vietas nevyriausybinėms organizacijoms, patalpą konferencijoms bei seminarams organizuoti. Tikimės, kad kitąmet bus pradėti statyti ir uždari teniso kortai. Bus tęsiami tarptautinio tinklo viešbučio „Marriott“ statybos darbai. Dar vienas palangiškių lauktas projektas – numatoma naujam gyvenimui prikelti buvusios „Smilčių“ mokyklos pastatą. Rekonstrukcijos metu atnaujintas buvusios mokyklos pastatas, bus naudojamas visuomeninėms reikmėms – įgyvendinę projektą turėsime bendruomenės namus. Galėčiau ir toliau vardinti, Palanga tikrai turi daugybę planų ir projektų, kuriuos įgyvendinsime.
– Ko palinkėtumėte palangiškiams, miesto svečiams ir pačiam sau švenčių proga?
– Artėja gražiausios metų šventės, todėl kviečiu visus atverti savo širdis kalėdiniam stebuklui,pasidalinti gerumu ir šiluma su tais, kuriems šiandien to labai reikia. Te šv. Kūčių vakarą nelieka vienišų ir liūdnų žmonių, o šv. Kalėdų rytas kiekvienam išaušta džiugus bei kupinas vilties. Pasitikime 2022-uosius su naujomis svajonėmis, tikėkime, kad ateinantys metai atneš tik geras permainas. Te 2022-aisiais pildosi visų siekiai, tegu metai būna dosnūs kūrybingų akimirkų bei prasmingų ir sėkmingų darbų. Tegu naujaisiais metais visus lydi sėkmė, santarvė bei gera sveikata.