PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 12 d. 18:33

Pakruojyje pristatytas baseino projektas: sieks daugiafunkciškumo

Pakruojis

Projekto iliustr.

Brigita AlijošienėŠaltinis: Etaplius.LT


256322

Sausio 5 dieną Pakruojo rajono savivaldybėje visuomenei pristatytas baseino projektas. Planuojama, kad sporto paskirties pastatas per kelerius metus turėtų iškilti P. Mašioto gatvėje, greta „Atžalyno“ gimnazijos.

Projekte numatyta, kad baseinas talpintų iki 150 lankytojų, jame projektuojamas keturių 25 metrų ilgio takelių baseinas, masažinis baseinas, pirtys, sūkurinė vonia, vaikų baseinas su nusileidimo kalneliu. Pastate taip pat planuojamas sporto ir sveikatingumo centras, treniruoklių ir aerobikos salės, kavinė.

Siekia daugiafunkciškumo

Pristatyme dalyvavę bendrovių „Maspro“ ir „Tiksli forma“ atstovai pristatė baseino projektą, atsakė į gyventojų klausimus.

Projekto vadovo Arvydo Tamošaičio teigimu, kuriant baseino projektą laikytasi daugiafunkciškumo idėjos, t. y. siekta, jog kuo didesnė žmonių grupė galėtų naudotis baseinu tiek laisvalaikio, tiek sporto, sveikatinimo tikslais.

„Kad galėtų vykti sporto varžybos, kad vaikai galėtų mokytis plaukti, kad galėtų vykti sveikatingumo užsiėmimai, buvo apsispręsta daryti pakeliamą baseino dugną. Baseino dugnas galės būti nuo 2 metrų iki nulio, tai reiškia visiškai lygus su grindims“, – pasakojo „Maspro“ atstovas.

Baseine bus numatyta skendimo kontrolė, t. y. jeigu žmogus guli dugne ir nejuda, gelbėtojas gaus įspėjamąjį signalą.

Įsikurs prie gimnazijos

Architekto Jokūbo Fišerio teigimu, baseinas numatytas mokyklos sklypo teritorijoje. Projektuotojai atsižvelgė į pasiūlymus ir šiek tiek pakoregavo savo pradinę versiją – atsisakyta langų į kapinių pusę.

„Mes išsinagrinėjome teritorijų planavimo dokumentus, kas leidžiama, kiek leidžiama ir pan. Šiaurės vakarų pusėje – būtent ta zona, kurioje galima būtų pastatyti baseino pastatą.

Visi planiniai jo sprendiniai išplaukia iš to, kokioje aplinkoje projektuojamas pastatas. Mintis aiški – visi langai, baseino, tiek sporto salių, atsukti į stadiono pusę. Reiškia, visas sportuojančių gyvenimas visą laiką bus artimame kontakte su gamta, su stadionu. Visos funkcinės zonos, patekimai – iš vakarų pusės, iš gatvės su parkingu“, – pasakojo architektas.

Projekto iliust.

Dėmesys ir fukcionalumui, ir estetikai

Pasak jo, tai bus vieno aukšto pastatas su rūsiu. Rūsio paskirtis – techninė. Čia bus laikoma baseino įranga, stovės perpylimo vonios, filtrai, siurbliai, bus įrengtas šilumos punktas.

Įėjimas į pastatą bus iš vakarinės pusės. Pirmiausia lankytojai pateks į vestibiulį, kurioje bus bilietų kasa, nedidelė prekybinė zona, kurioje bus galima įsigyti maudynėms reikalingų prekių. Greta veiks kavinė.

„Planuojama, kad kavinė nebus skirta rimto maisto gamybai, gal labiau sveikiems produktams, pvz., kokteiliams, užkandžiams, kad žmogus galėtų pasportavęs šiek tiek pailsėti, pratęstų savo relaksacinę dieną“, – sakė J. Fišeris.

Numatyta įrengti bendrą rūbinę su atskiromis persirengimo kabinomis.

Iš dušo lankytojai pateks į baseinų zoną, kurioje bus keturių takelių 25 metrų ilgio baseinas su planuojamu pakeliamu dugnu, greta bus 1,5 metro gylio masažinis baseinas, sūkurinė vonia ir vaikų baseinėlis su atrakcijomis mažiesiems.

Greta pastato, sklypo ribose numatyta įrengti 22 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, dar 31 vietą planuojama įrenti už sklypo ribų.

J. Fišerio teigimu, kuriant pastato projektą daug dėmesio skirta ne tik pastato funkcionalumui, bet ir estetiniam vaizdui. Siekta, kad pastatas atrodytų patrauklus, įsilietų į miesto foną, skatintų žmones jame lankytis.

„Norėjosi, kad baseino įvaizdis daugiau atitiktų kurorto charakterį. Kad žmogus visai kitaip pasijaustų toje vietoje, kad jo nuotaika būtų kita ateinant į šitą pastatą pasportuoti, ar pailsėti“, – sakė architektas.

Projekto iliustr.

Baseino gylis sukėlė aistras

Pristatant projektą visuomenei daugiausia diskusijų kilo dėl baseino gylio. Projektuotojai pabrėžė, kad siekdama patenkinti skirtingų grupių poreikius, savivaldybė rengiasi montuoti pakeliamą baseino dugną.

„Dėl konstrukcijos vyksta diskusijos. Pakeliami dugnai suteikia baseinui universalumo. Be jokių problemų tam tikromis valandomis pakeliant baseiną į 60 cm, 40 cm gylį galima mokyti mažus vaikus plaukti. Po to dugną galima nuleisti per 10 min. ir baseinas vėl gauna kitas funkcijas“, – sakė architektas.

Akcentuota, kad numatytu atveju, pasikeltų arba nusileistų viso baseino dugnas. Gyventojai nuogąstauja, kad tai nėra pats geriausias variantas, nes 2 metrų gylio baseinas nebus patrauklus šeimai su vaikais, o gylį sumažinus, netenkins plaukimo mėgėjų poreikių.

Gyventojai siūlė kompromisą – skirtingo gylio takelius, tinkančius tiek plaukti besimokantiems vaikams, tiek plaukimo sporto entuziastams. Savivaldybės atstovų teigimu, klausimas diskutuotinas, nes 2 metrų gylis būtinas, jeigu norima, kad baseine vyktų aukšto meistriškumo varžybos.

Pakruojo meras S. Margis gruodžio pabaigoje BNS žurnalistams teigė, jog baseiną tikimasi pastatyti per trejus–ketverius metus, o jo statyba gali kainuoti apie 10 mln. eurų. Dalį lėšų statyboms tikimasi gauti iš Europos Sąjungos bei valstybės remiamų programų.