PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Lapkričio 26 d. 17:10

Pagerbti šauniausiai ūkininkavę ir Jurbarko kraštui nusipelnę žemdirbiai

Tauragė

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


61961

Tęsdami ilgametę tradiciją Jurbarko rajono savivaldybė, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuras lapkričio 24 d. Raudonės pilyje surengė tradicinę žemdirbių šventę „Metų ūkis 2018“. Iškilmingame renginyje pagerbti šauniausiai ūkininkavę ir Jurbarko kraštui nusipelnę žemdirbiai.

Renginys prasidėjo garbingais apdovanojimais. Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanojo Paulių kaimo ūkininką Vygantą Baršauską (už pažangų ūkininkavimą, dalyvavimą edukaciniuose projektuose, aktyvią visuomeninę veiklą) ir Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininką Raimundą Jovarauską (už aktyvią visuomeninę veiklą, sėkmingą atstovavimą ūkininkams Lietuvos ūkininkų sąjungoje). Dar vienas apdovanojimas skirtas ūkininkui Povilui Parnarauskui (už ilgametį sėkmingą vadovavimą Medininkų žemės ūkio bendrovei, ištikimybę gimtinei, nuolatinę paramą Šimkaičių krašto žmonėms), tačiau dėl ligos jis renginyje dalyvauti negalėjo.

Vėliau buvo paskelbti konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojai. Rugsėjo mėnesį komisija, vadovaujama Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės, tris savaites lankė Jurbarko rajono ūkius, kurie šiais metais pretendavo tapti „Metų ūkis 2018“ nugalėtojais. Iš viso buvo aplankyti 28 ūkiai. Juos šiam konkursui pasiūlė seniūnijos ir bendruomenės. Prizinių vietų laimėtojais tapo: pirmosios vietos – Jonas ir Lina Liubancai iš Eržvilko seniūnijos, antrosios – Vilma ir Džeraldas Kučinskai iš Veliuonos seniūnijos, trečiosios – Asta ir Ričardas Girdžiai iš Girdžių seniūnijos.

Lina ir Jonas Liubancai savo ūkininkavimo kelią pradėjo 2001 metais Jono tėviškėje Sniegoniškės kaime, Eržvilko seniūnijoje. Dar visai neseniai ūkyje buvo vykdoma mišri žemės ūkio veikla, vyraujant augalininkystei, bet šiuo metu ūkininkų šeima pasirinko intensyvinti augalininkystės šakos vystymą, todėl likvidavo pienininkystės ūkį ir investavo į augalininkystės ūkio modernizavimą: pasistatė grūdų džiovyklą, grūdų ir technikos sandėlius, įgijo modernią žemės dirbimo techniką ir priemones. Šiuo metu ūkyje dirbama daugiau nei 250 ha žemės, auginami tradiciniai žemės ūkio augalai. Kasdieniuose darbuose ūkininkams padeda dvi jų dukros. Tėvų joms įskiepyta meilė žemei nenuėjo per niek – jos nemano, kad gyventi kaime sunku ir nepatrauklu, su malonumu sektų savo tėvų pėdomis, tęsdamos ūkininkavimo tradicijas.

Vilmos ir Džeraldo Kučinskų ūkis įkurtas 2005 metais Tamošių kaime, Veliuonos seniūnijoje. Tai specializuotas augalininkystės ūkis. Kasmet deklaruojama apie 240 ha žemės ūkio naudmenų. Auginami tradiciniai žemės ūkio augalai – kviečiai, rapsai, miežiai. Šeimos galva Džeraldas ūkininkavimo tradicijas ir norą dirbti žemę paveldėjo iš savo darbščių tėvų, kurie ir šiuo metu ūkininkauja Tamošių kaime. Vilma ir Džeraldas Kučinskai yra darbštūs, atsakingi bei aktyvūs ūkininkų bendruomenės nariai, savo seniūnijoje kasmet organizuoja vietinius žemdirbius vienijančią šventę. Šeima augina dukrą Adriją ir sūnų Pijų.

Asta ir Ričardas Girdžiai ūkininkauti pradėjo prieš 19 metų, apsigyvenę savo protėvių sodyboje. Ūkis įsikūręs Kavolių kaime, Girdžių seniūnijoje. Šiuo metu ūkyje laikoma 16 raguočių. Kaip ir dauguma, ūkininkauti pradėjo atgavę nuosavybės teisę į žemę, ūkis vis plėtėsi ir šiuo metu yra dirbama 250 ha žemės, buvo atstatyti ir rekonstruoti gamybiniai pastatai, pritaikyti žemės ūkio reikmėms. Šie darbštūs ūkininkai spėja ne tik visus žemės ūkio darbus laiku nudirbti, bet ir kiekvieną savo sodybos kampelį prižiūrėti ir išpuoselėti. Šeimoje užaugo dvi dukros ir namuose tėvus dar džiugina sūnus.

Kiekvienais metais seniūnijos ir bendruomenės šio konkurso Komisijai teikia vis daugiau siūlymų ir kitoms šio konkurso nominacijoms. Nominacija „Už netradicinės žemės ūkio šakos vystymą“ šiemet atiteko Sigitai Tūrovaitei iš Jurbarkų seniūnijos, „Už sodybos aplinkos puoselėjimą“ – Daliai ir Arvydui Bakanams iš Veliuonos seniūnijos, „Už ūkyje išaugintos žemės ūkio produkcijos inovatyvų perdirbimą“ – Nerijui Blažiui iš Jurbarkų seniūnijos, „Jaunasis ūkininkas“ – Tadui Meškauskui iš Jurbarkų seniūnijos.

Nominacijoje „Už bendruomeniškumą“ apdovanojimai skirti net 13 rajono žemdirbių. Iš Eržvilko seniūnijos: Alvydui Vilčinskiui, Alfonsui Liubancui, Žilvinui Oberauskui, Janinai ir Tomui Mačiuliams. Iš Raudonės seniūnijos: Virgilijui Palaičiui, Gitanai ir Rolandui Kačiukams. Iš Smalininkų seniūnijos: Arvydui Gavėniai, Gintai ir Vytautui Rimašauskams. Iš Šimkaičių seniūnijos: Algiui Dobilui, Aurelijai Gedminienei. Iš Juodaičių seniūnijos – Leonui Butkui, Jurbarkų – Vytautui Giedraičiui, Skirsnemunės – Aldonai ir Edmundui Štulams. Apdovanojimus nominantams įteikė Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuro vadovė Kristina Gakienė. Negalėjusiems dalyvauti renginyje, apdovanojimai bus įteikti vėliau.

Komisijos nariai dėkoja seniūnijų seniūnams, žemės ūkio specialistams ir itin aktyviems bendruomenių nariams, kurie vertina tokių savo bendruomenės narių darbštumą ir bendruomeniškumą.

Renginyje netrūko sveikinimų ir padėkos žodžių mūsų krašto žemdirbiams. Juos sveikino ne tik Jurbarko rajono savivaldybės, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuro, Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos atstovai, bet ir kiti šio renginio svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų Jurbarko r. savivaldos organizatorė Rūta Misevičienė, UAB „Dainiai“ direktorius Kasparas Jurevičius, UAB „Naftrus“, „Baltic technika“ atstovai. Muzikinius kūrinius susirinkusiems dovanojo atlikėja Evelina Sašenko su grupe.

DAUGIAU RENGINIO AKIMIRKŲ RASITE ČIA.