PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2018 m. Balandžio 25 d. 18:00

Pagerbti chorų vadovai bei miesto bibliotekų atstovai

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


35789

Šiandien į Šiaulių miesto savivaldybę sugužėjo miesto kultūros puoselėtojai. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino garbingus apdovanojimus pelniusių kolektyvų vadovus, o po iškilmingos pradžios, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga, vyko susitikimas ir su Šiauliuose veikiančių bibliotekų atstovais. Tiesa, susitikime ne tik džiaugtasi pasiekimais, bet iškeltos ir problemos, sopuliai, kuriuos išsprendus rezultatai būtų dar geresni.

kultura03.jpg

Dviems chorams – garbingiausi apdovanojimai

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ bei jų meno vadovas ir dirigentas, miesto garbės pilietis Remigijus Adomaitis – tikras Šiaulių miesto pasididžiavimas, o paskutiniai metai jiems tikrai neeiliniai.

Už 2017 metų pasiekimus berniukų ir jaunuolių choras pelnė Lietuvos muzikų sąjungos apdovanojimą „Auksinis diskas“. Balandžio 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko baigiamasis Didžiosios muzikų šventės koncertas ir „Auksinio disko“ prizo laureatų apdovanojimų ceremonija.

Dar vienas į Šiaulius atskridęs apdovanojimas - „Aukso paukštė“. Šiaulių universiteto mišriam chorui „Studium“, kurio meno vadovė ir dirigentė Birutė Janonienė, įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė“, kolektyvas nominuotas kategorijoje „Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas“.

„Vertinu asmeniškai ir visa kultūros bendruomenė tai vertina. Šiauliai šioje vietoje skamba. Visuomet palaikysiu kultūrą, nes tai yra dėl ko mes esame. Leiskite jums įteikti simbolines dovanas, pagarbos ženklelius už jūsų darbą. Neužmirškime, jog meras kalba ne tik savo, bet ir visų šiauliečių, gyventojų vardu. Tad priimkite gyventojų padėką“, - chorų vadovams sakė miesto meras Artūras Visockas.

kultura06.jpg

Pirmas toks apdovanojimas aukštajai mokyklai

Choras „Studium“ egzistuoja jau 44-erius metus, intensyviai dirba, stengiasi, tačiau toks apdovanojimas jiems – pirmasis.

„Mūsų choras, ne taip kaip „Dagilėlis“, jis yra specifinis. Remigijus gali auginti kartą, o mūsų karta kiekvienais metais keičiasi. Tad ir ši paukštė specifinis dalykas. Mūsų choras yra kaip choro studija. Užgaidos ir ambiciniai dalykai, kad tas choras būtų. Universitete choro studija būtina tam, kad būsimieji mokytojai mokytųsi diriguoti, dainuoti. Todėl turi daryti dvigubą darbą – mokyti studentus ir rengti koncertines programas. Noriu pasakyti, kad nei viena aukštoji mokykla, kaip choro studija, nėra gavusi „Aukso paukštės“, - džiaugėsi Šiaulių universiteto mišraus choro „Studium“ vadovė Birutė Janonienė.

Džiaugdamasis tokiu studentų ir jų vadovės pasiekimu, miesto meras pakvietė „Studium“ artimiausiame Šiaulių miesto savivaldybės posėdyje, kartu su tarybos nariais sugiedoti himną.

Beje, išgirdęs, jog už tokį apdovanojimą choro vadovei skirta premija siekia vos 600 eurų, A. Visockas žadėjo pagalvoti, kaip įteisinti ir iš biudžeto paskirti papildomų lėšų už miesto vardo garsinimą respublikos mastu.

„Žinot, aš kiekvieną premiją vertinu autobusais. Jei 500 eurų turiu sumokėti už autobusą, tai čia viena kelionė iki Šilutės ir atgal“, - juokais skaičiavo B. Janonienė.

kultura07.jpg

Koncertuos popiežiui

„Dagilėlio“ vadovas Remigijus Adomaitis pasakojo, jog į Vilnių garbingo apdovanojimo vyko pasiimti ne vienas, o su visu choru ir dovanojo ten koncertą.

„Ukmergės degalinėje jau mus gerai pažįsta“, - juokėsi R. Adomaitis, dažnai su choru koncertuojantis sostinėje, įvairių iškilmingų renginių metu.

Berniukų ir jaunuolių choro vadovas pasidžiaugė, jog vienintelis iš visų Šiaulių chorų gavo pakvietimą koncertuoti ir popiežiaus vizito į Lietuvą metu.

„Kuomet buvo „Dagilėlio“ koncertas vyriausybėje, mano darbotvarkė buvo susidėliojusi Vilniuje ir turėjau galimybę dalyvauti. Man buvo didžiulė laimė, o ir ta salė tokio koncerto nebuvo mačiusi. Visi mane sveikino, o aš sakiau, kad visi chorai Šiauliuose tokie. Geras jausmas, kai iš pasididžiavimo esi pakylėtas pusę metro nuo kėdės. Kiekvienas norėtų būti tokio miesto meru“, - chorą gyrė meras Artūras Visockas.

kultura02.jpg

Bibliotekų savaitė Šiauliuose – su galybe veiklų

Be chorų vadovų susitikime su miesto meru dalyvavo ir keturių mieste veikiančių bibliotekų vadovai. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos vadovas Bronius Maskuliūnas, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė, Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Javita Lapinskaitė bei Šiaulių universiteto bibliotekos direktorė Aušra Mingailienė buvo apdovanoti knygomis ir gėle bei pakviesti papasakoti kaip gyvena, kokių renginių turi bibliotekų skyriuose.

„Bibliotekos tampa tokiais centrais, kur gali ateiti su šeima, ne tik pasiimti knygą, bet ir pasiklausyti muzikos, mokytis kalbų. Jei buvo laikmetis, kai knyga ir muzika buvo atsiskyrusi, tai dabar vėl glaudžiamės į bendrystę. Biblioteka su sėdmaišiais, su arbata tampa tam tikra oaze, kur miela pabūti“, - džiaugėsi meras A. Visockas.

Miesto vadovas gyrė bibliotekų filialus, kurie mielai įsileidžia Šiaulių renginius, iš pirmo žvilgsnio niekaip nesusijusius su biblioteka. Kaip sakė A. Visockas, tokius sprendimus įtakoja besikeičianti visuomenė, technologijos ir pačių vadovų atviras požiūris.

kultura04.jpg

Šiaulių universiteto bibliotekos vadovė džiaugėsi bibliotekoje besilankančiais moksleiviais, norinčiais susipažinti su tokia profesija ir atskleidė, jog dėl universiteto jungtuvių su Vilniaus universitetu daug planuoti negali, tačiau buvo susitikusi su VU bibliotekos vadove ir mato bendrą viziją.

Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos vadovė taip pat pasidžiaugė, jog filialai modernėja, eina koja kojon su technologijomis, „Saulės“ filiale įkurtoje Šeimų erdvėje šeimos kviečiamos kartu žaisti, kurti, bendrauti, mokytis net septynių užsienio kalbų, o Rėkyvos filialas pripažintas netradicine 2017 metų biblioteka.

Kiek liūdniau vaizdą piešė Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Javita Lapinskaitė. Moteris pasakojo, jog skaitytojų amžius senėja, nors džiugu, kad jaunimas mažiau susiduria su regos problemomis. J. Lapinskaitė pasakojo, kad bibliotekoje gausu veiklų senjorams, jie susitinka, bendrauja, tačiau trūksta modernios aparatūros akliesiems skaityti. Problemą padėti išspręsti žadėjo Šiaulių miesto meras.

P. Višinskio bibliotekos vadovas Bronius Maskuliūnas susirinkusių į savivaldybę klausė, kiek jų manymu kasdien biblioteką aplanko žmonių.

„Pats į biblioteką atėjau iš akademinės veiklos ir niekada nemaniau, kad šitiek veiklų čia vyksta. Jei dabar jūsų paklausčiau, kiek žmonių per dieną ateina į biblioteką? Bibliotekų savaitę pradėjome šeimadieniais, sekmadienį biblioteką aplankė beveik 2000 žmonių. Vadinasi, miestui šito reikia“, - sakė B. Maskuliūnas.