Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
EtapliusŠaltinis: Etaplius.lt
Konferencija gimė iš bendro poreikio – kurti erdvę, kurioje žmogus gali būti išgirstas, priimtas ir padrąsintas. „Ši konferencija man yra apie norą dalintis, mokytis, augti kartu su tais, kurie nebijo būti tikri. Ir kartu – padrąsinti būti. „Padrąsinti būti“ – tai tęsinys to, kuo tikiu ir ką veikiu kasdien. Noriu kurti erdves, kuriose žmonės jaučiasi saugūs, išgirsti ir drąsūs būti savimi – su viskuo, ką jaučia, patiria ir išgyvena. Tikiu, kad bendrystėje mes esame stipresni. Tikiu, kad po šio renginio išeisime pasidrąsinę ne tik būti, bet ir veikti dėl šviesesnio rytojaus.“, – sako „Mėlynas mėnulis“ vadovė Greta.
Savanorystė kaip vidinis pašaukimas
Didžiulį indėlį į konferencijos organizavimą įneša ir savanoriai – žmonės, kuriems ši tema artima ir svarbi ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame kelyje. Savanoriai – skirtingo amžiaus, profesijų, gyvenimo patirčių žmonės, kuriuos vienija noras būti naudingu ir kurti prasmingą pokytį. Jie padeda renginio organizavimui, dalijasi idėjomis, o svarbiausia – žmogiška šiluma. Jų žodžiai kalba už save.
Savanorė Dovilė atvirauja: „Mano pažintis su „Mėlynas mėnulis” prasidėjo tapus šaule. Atėjus į Lietuvos šaulių sąjungą susipažinau su „Mėlyno mėnulio” įkūrėjais Greta ir Tomu. Šie žmonės iškart „papirko“ savo nuoširdumu, atvirumu ir nuolatiniuspindėjimu laime bei meile. Visada sekiau jų renginius, didžiavausi jų daromais darbais ir pamačius, kad šiai konferencijai ieškomi savanoriai nei sekundei nesudvejojau - aš privalau ten būti. Ne tik todėl, kad šiems, stebuklus kuriantiems žmonėms, reikia papildomų rankų, bet ir dar labiau pajusti Mėnulio dvasią. „Mėlynas mėnulis“ yra mano širdies namai.“.
Savanorė Giedrė teigia: „Tikiu ir palaikau visas „Mėlyno mėnulio“ iniciatyvas ir idėjas. Žinau, kad konferencijos tema labai aktuali mūsų visuomenei ir man asmeniškai. Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie šios konferencijos, nes man labai svarbu žmonių psichikos sveikata ir gerovė. Su nekantrumu laukiu konferencijos!“.
Savanorė Ineta, kuri pati patyrė sunkų kelią ieškodama pagalbos, sako: „Panorau dalyvauti šioje konferencijoje, nes pastaruoju metu asmeniškai ieškojau labai daug pagalbos iš įvairių specialistų. Ieškojau, psichologų, psichiatrų, jogos meistrų, meditacijos ir sąmoningo atsipalaidavimo profesionalų. Šis specialistų ieškojimas mane labai išvargino ir tada pagalvojau, kad aplink mus yra labai daug melagienos apie šių specialistų profesionalumą. Tokios psichologinės pažaidos žmogus kaip aš tiesiog jau galėjo nuleisti rankas ir nieko nebedaryti su savo sveikatos būkle ir nebeieškoti pagalbos. Labai džiaugiuosi atradusi „Mėlynas mėnulis“. Dalyvavau jų savipagalbos veiklose, atradau naujų galimybių. Dalyvavau ir miesto organizuojamose renginiuose psichologinės pagalbos tematika. Labai džiaugiuosi, kad ši konferencija išeis į dienos šviesą ir pasieks tuos asmenis, kurie yra pasimetę ir neranda pagalbos arba randa, bet nenaudingą ir tik komercinę.“.
Savanorė Miglė, susidūrusi su psichikos sveikatos sunkumais, priduria: „Kadangi pati esu susidūrusi su psichikos sveikatos sunkumais, žinau, kaip svarbu apie tai kalbėti garsiai. Žinios įgalina padėti sau ir kitiems. Jaučiu didelę prasmę dalyvaudama šioje konferencijoje ir padėdama skleisti žinutę, kad turėti psichikos sveikatos sunkumų - normalu.“.
Jonas, vienas iš savanorių, sako: „Kartu su bendraminčiais organizuodamas šią konferenciją noriu prisidėti prie prasmingos iniciatyvos, stiprinančios emocinę sveikatą, ir padėti kurti saugią erdvę augimui bei dalinimuisi. Mane čia atvedė noras būti tarp bendraminčių, norėjosi prisidėti ir kaip savanoriui, pamatyti, kaip tokie renginiai vyksta iš vidaus, įkvėpti save ateities iniciatyvoms bei būti naudingu. Taip pat tai proga mokytis ir augti kartu su kitais, panašiai mąstančiais žmonėmis.“.
Savanorė Jurgita atvirauja apie savo asmeninį augimą per savanorystę: „Dalindamasi savo patirtimi, žiniomis augu pati kaip asmenybė. Iš to, su kuriuo daliniesi, dažniausiai gauni dvasinių dovanų: dėkingumą, bendrystę ir naują pažintį ar draugystę. Kiekvienas atiduodamas dalelę savęs kitiems, galim sukurti nuostabių ir didelių dalykų. Tad visiems savanoriams, prisidėjusiems prie konferencijos organizavimo, noriu palinkėti būti atviriems nepatirtoms akimirkomis, pabūti jose ir išsinešti iš jų tik geriausias emocijas.“.
Savanorė Justina išgyvena konferencijos temą širdimi: „Prisidėti prie konferencijos man buvo natūralus žingsnis – tai tarsi širdies atliepas į kvietimą kurti erdvę, kurioje svarbu ne tik kalbėti apie psichikos sveikatą, bet ir iš tiesų būti vieniems su kitais, dalintis svarbia ir įkvepiančia patirtimi. Mane čia atvedė tikėjimas ir viltis, kad bendrystė, gyvas ryšys ir žmogaus buvimas, bendraujant akis į akį yra galinga jėga, galinti gydyti, įkvėpti ir kurti pokytį. „Mėlynas mėnulis“ bendruomenėje randu tikrumą – žmones, kuriems rūpi tikri santykiai, bendravimas akis į akį, esi vertinamas kaip asmenybė, o ne statusas. Todėl norisi ne tik dalyvauti panašiuose renginiuose, bet ir dalintis idėjomis, širdimi. Man ši konferencija – tai galimybė priminti sau ir kitiems, kad drąsa būti prasideda nuo mažų, bet labai tikrų žingsnių kartu, siekiant pasidalinti įvairia patirtimi ir būti suprastam.“.
Savanorė Asta teigia: „Psichinės emocinės sveikatos tema mano gyvenime tapo itin artima. Netekau brangaus žmogaus – jis išgyveno sunkumus, su kuriais kovoti buvo per sunku. Ši patirtis paliko gilią žymę, bet kartu atnešė ir suvokimą, kad apie emocinę sveikatą kalbėti reikia garsiai. Reikia drąsos ja rūpintis, ją puoselėti ir būti šalia kitų, kai jiems sunku. Kartais reikia patirti, išgirsti, pajausti, kad galėtume suprasti save ir kitus giliau. Esu čia kartu su „Mėlynas mėnulis“ ir būriu bendraminčių, nes turiu vilties, kad būryje galime sukurti aplinką, kurioje galėsime drąsiai kalbėtis apie rūpestį savimi, rūpestį kitais. Vienas žmogus gali daug, bet kartu – galime dar daugiau.“.
Prie konferencijos organizavimo prisijungia ir šeimos nariai – Nerilė su mama Dovile ir močiute Reda. Nerilė, savanoriaujanti kartu su mama, džiaugiasi galėdama stiprinti tarpusavio ryšį per bendrą veiklą, jos teigimu „Tapti „Mėlyno mėnulio“ savanore mane paskatino mama. Sutikau, nes manau, kad bendra veikla kartu su mama stiprina mūsų tarpusavio ryšį ir dar labiau suartina. Aš taip pat labai pritariu savanorystės idėjai - man tai bus puiki patirtis. Kol esu jauna - noriu viską išbandyti, patirti.“. Reda, Nerilės močiutė, pabrėžia: „Tokių šiltų ir atsidavusių savo veiklai žmonių kaip Greta ir Tomas – nedaug. Tai bus neįkainojama patirtis, nes psichologija – mano gyvenimo aistra.“.
Savanorei Rimai svarbi bendrystė: „Prisidėjau prie konferencijos „Padrąsinti būti“ organizavimo, nes man svarbu kurti erdvę, kurioje galima būti savimi – tikrai, gyvai, be kaukių. Mane atvedė noras dalintis, girdėti, būti kartu su žmonėmis, kuriems rūpi. „Mėlynas mėnulis“ – tai bendrystė, kuri įkvepia ir drąsina mane pačią.“.
Kiekvieno savanorio žodžiai primena, kad šioje konferencijoje susitinka ne tik specialistai ar organizacijos, bet – žmonės. Žmonės, kurie tiki pokyčio jėga, išklausymu, buvimu kartu. Ši konferencija daugiau nei renginys – tai bendrystės judėjimas. Konferencijos tikslas – ne tik dalintis žiniomis, bet ir kurti bendrystę, patirtį, mokytis vieniems iš kitų, padrąsinti būti. Tokie renginiai – tai ne tik žingsnis į profesinį tobulėjimą, bet ir žmogiškas ryšys, kuris, kaip sako viena savanorė, „gali gydyti, įkvėpti ir kurti pokytį“.
Drąsiai būti. Būti savimi. Būti kartu.
Straipsnio autorė: renginio organizacinės komandos narė, savanorė Asta Trijonienė
Renginio organizatorius: VšĮ „Mėlynas mėnulis“. Renginio informaciniai partneriai, rėmėjai, partneriai, paramos teikėjai: Europos sąjunga, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Kelmės švietimo pagalbos tarnyba, Etaplius, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių miesto savivaldybė, Honestbite, Ramybei.lt, Saviterapija.lt, Oranžinė sala, Oranžinė Daiva.