Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
JONAS BAREIKISŠaltinis: Etaplius.lt
Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos Molėtų skyrius, Molėtų dekanato dekanas-monsinjoras Kęstutis Kazlauskas bei Molėtų parapijos „Caritas“ penktadienį buvo sukvietę visus visus, jaunus ir senus, sveikus bei žmones su negalia į daugelį metų puoselėjamą, žmonių su negalia (ir ne tik jų) labai laukiamą (tą rodo susirenkančių gausa) kasmetinę šventę „Pabūkime kartu“.
Pagal Molėtuose gyvuojančią tradiciją, renginys prasidėjo Molėtų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje šv. Mišiomis Molėtų bažnyčioje, kurias aukojo Molėtų dekanas-monsinjoras Kęstutis Kazlauskas. Susirinkusieji malda dėkojo Aukščiausiąjam už globą, prisiminė palikusiuosius šį pasaulį...
Išklausę šv. Mišias aukojusio dekano gražaus pamokslo, priėmę šv. Komuniją, bei pasimeldę, tęsti šventės visi rinkosi į tradicinę vietą – Molėtų kultūros centrą.
Šiemet ilgų sveikinimo kalbų nebuvo. Susirinkusius dar kartą (ir tuos kurie nedalyvavo šv. Mišiose) sveikino monsinjoras K. Kazlauskas, sėkmės, susitelkimo ir be abejo, sveikatos, Dievo palaimos linkėjo Molėtų meras Stasys Žvinys.
Taip jau sutapo, jog šios šventės metu buvo minimas ne tik molėtiškiams žinomos Molėtų KŽNS humoro grupės „Molėtuvka“, vadovaujamos nenuilstančio Prano Pliuškos, veiklos jubiliejus.
Penkiolika metų – tai tiek laikas priskaičiavo šiai, daugelio mėgstamai, šmaikščiai grupei, kuri savo pasirodymais „gydė“ ne vienos salės žiūrovus.
P. Pliuška susirinkusiems priminė kolektyvo atsiradimo pradžią, ištakas. Pasak jo, „Molėtų krašto „marčią“ – Gemą Padribonienę drąsiai galima vadinti kolektyvo židinio įkūrėja. Tai ji, dirbdama Lietuvos radijuje, paragino molėtiškius sujungti kūrybines jėgas ir sudalyvauti konkurse „Pasijuokime visi kartu“.
G.Padribonienė penktadienį irgi buvo šioje šventėje, negailėjo pagyrimo žodžių „Molėtuvkai“ ir jos vadovui P. Pliuškai, kuris, turėdamas didelę regos negalią, būna dažno sceninio veikalo sumanytoju bei vienu iš personažų – dažnai pagrindiniu. Prano teigimu, prie sceninio kūrinio sukūrimo prisideda visi kolektyvo nariai.
Į klausimą, ką per penkiolika metų jis davė „Molėtuvka“ kolektyvo nariams, vadovas sakė, jog jis buvo nematomas gydytojas ne tik kolektyvo nariams, bet ir atėjusiems į jo pasirodymus. Kolektyvo nariams – tai depresijos „nuėmėjas“, teikiantis galimybę susieiti draugėn, tobulinti bendravimo įgūdžius ne tik gyvenime, bet ir scenoje, o žiūrovams tai „pagaminome ne vieną pūdą vitamino C – juk juokas jo šaltinis, o molėtuvkiečių bemaž kiekvieną pasirodymą lydėdavo, lydi ir tikėkimės lydės juokas.
Visi sveikinusieji linkėjo sėkmės ir naujų kūrybinių ieškojimų bei atradimų.
Gražu ir miela, jog Molėtuose vieni kitų sėkme moka džiaugtis. Todėl nestebino nieko, jog skyriaus narius ir jų kolektyvą sveikino silpnaregių muzikantai ir vadovė Genovaitė Šlepikienė (beje, šios sąjungos ilgamečiu vadovu buvo ir Pranas Pliuška), „Molėtų vilties“ – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos vadovė Irina Guobienė, Molėtų gausių šeimų bendrijos vadovė Svetlana Lesinskienė ir kiti.
Dainomis, šokiu susirinkusius „gydė“ Pranas Pliuška, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos ansamblis, vadovaujamas Daivos Staškunienės, Irenos Babelienės vadovaujamos Molėtų Solo linijinių šokių kolektyvas.
Sceniniais pasirodymais šventė nesibaigė. Prie šventinio stalo dar ilgai buvo bendraujama, skambėjo muzika, dainos, sukosi poros...
„Ką duoda tokios šventės?“ – paklausiau vienos šventės dalyvės. „Duoda labai daug: tai proga išsilaisvinti ir kasdienybės rutinos, proga pabendrauti, pasidalinti patirtimis, o muzika, dainos – tai vaistai, kuriems recepto pas šeimos gydytoją eiti nereikia“ – vertindama šiandienos realijas, sakė pašnekovė, pridurdama, jog jos draugai ir draugės taip ir dienas skaičiuoja – kiek dar liko iki kito tokio širdžiai ir sielai mielo susiėjimo.