PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2021 m. Gegužės 11 d. 11:11

Paaiškėjo, kuriose Jurbarko rajono mokyklose į klases grįžta vyresnių klasių mokiniai

Tauragė

BNS nuotr.

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


174637

Vienos mokyklos dirbs tik nuotoliniu būdu, kitos mišriu ir tik viena rajono ugdymo įstaiga dirbs ikikarantininiu režimu. Vienose rajono mokyklose į klases negrįš nė vienas 5-11 kl. auklėtinis, kitose – dalis mokinių ir tik dvi Jurbarko krašto švietimo įstaigos į klases grąžina visų klasių auklėtinius. Apie Jurbarko rajono mokyklų ugdymą nuo 2021 m. gegužės 10 dienos „Mūsų laiką“ informavo rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Gegužės 10 dienos duomenimis, nuotoliniu būdu mokysis visų didžiųjų Jurbarko miesto mokyklų (Jurbarko gimnazijos, Naujamiesčio bei Vytauto Didžiojo progimnazijų) auklėtiniai – didžioji dalis šių švietimo įstaigų tėvų (daugiau nei 60 proc) pasisakė prieš testavimą nuo Covid19, tad visų vyresnių klasių auklėtiniai mokslus tęs namie.

Nuotoliniu būdu mokysis ir Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai. Apytuštės bus ir Eržvilko gimnazijos klasės – visų vyresnių klasių auklėtiniai tęs mokslus taip pat nuotoliniu būdu.

Kitose rajono mokyklose situacija kiek kitokia. Mokiniai į klases grąžinami tik dviejose rajono ugdymo įstaigose. Viena jų - Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinė mokykla, į kurios klases grįžta visi 5-10 kl.  mokiniai, tik mokymo procesas bus organizuojamas mišriu būdu, derinant nuotolinį su kontaktiniu.  Vieną savaitę į klases grįš 5-7 klasių mokiniai, kitą savaitę - 8-10 klasių auklėtiniai.  Kita įstaiga- Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinė mokykla, į kurios klases taip pat grįžta visų klasių mokiniai, nes didžioji dalis šios įstaigos auklėtinių tėvų pritarė savo vaikų testavimui.

Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijoje į klases kol kas grįžta tik penktokų klasė; Viešvilės pagrindinėje - grįžta 7-8 klasių mokiniai; Klausučių S. Santvaro pagrindinėje mokykloje - 6-ų, 7-ų ir 8 klasių mokiniai. Seredžiaus S. Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras išsprendė savaip- pamokas organizuos mišriu būdu – dvi dienas per savaitę visos klasės mokysis atvirose erdvėse, kas reiškia, kad tuomet mokiniams nereikės atlikti greitųjų testų.

Manoma, kad ilgainiui turėtų situacija pasikeisti ir į klases mokyklose grįžti daugiau mokinių – tikimasi, kad persigalvos ir testavimui pritars kol kas abejojantys tėvai, kurių yra Eržvilko, Veliuonos gimanzijose ir kt.

Jurbarko rajono ugdymo įstaigoms užsakyta 2 tūkst. greitųjų Covid19 testų vienetų (dviem savaitėms), iš kurių jau penktadienį gauta ir paskirstyta mokykloms 500. Greitieji testai bus atliekami du kartus per savaitę – pirmadieniais ir ketvirtadieniais.

Priminsime, kad rajono savivaldybės administracijos direktorius gegužės 7 d. pasirašė įsakymą „Dėl mokinių ugdymo proceso organizavimo Jurbarko rajono savivaldybės mokyklose“, kuriuo rajono mokykloms leidžiama organizuoti mokinių ugdymą pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą mišriu būdu. Įsakymu nustatyta, kad mišriu būdu ugdomų mokinių ir mokyklose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų savanoriškas profilaktinis savikontrolės tyrimas bus atliekamas greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais. Penktadienį šie testai pristatyti į rajono mokyklas. Mokymo procesas gali būti vykdomas tik griežtai laikantis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytos tvarkos reikalavimų. Mokykloms pačioms suteikta teisė priimti sprendimą dėl ugdymo būdo.

Vyriausybė balandžio pabaigoje  priėmė taisyklės, kuriomis vadovaujantis 5-11 klasių mokiniai nuo gegužės 10 d. gali grįžti į kontaktinį ugdymą. Tačiau sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – savivaldybės turėjo priimti atskirai. Balandžio 29 d. vyko nuotolinis visų Jurbarko rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame ir buvo priimti sprendimai dėl nuotolinio ar mišraus mokymo organizavimo nuo gegužės 10 d. Jurbarko rajone.

Aptariant situaciją dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į klases, buvo išklausyti visų švietimų įstaigų vadovai. Mokyklose situacija kiek skiriasi: vienose didesnė dalis tėvų ir mokinių linkusi grįžti į kontaktinį ugdymą, kitose ši dalis – mažesnė. Visi direktoriai patvirtino, kad iki balandžio 28 dienos dar buvo jaučiamas tikslios informacijos  trūkumas, kuris turėjo didelę įtaką mokyklos bendruomenės apsisprendimui. Didelėse miesto mokyklose sudėtingiau valdyti srautus, todėl jose  grįžimas prie kontaktinio mokymo sukeltų nemažai problemų. Dauguma mažųjų kaimo mokyklų iš rudens turi patirties, kaip valdyti mokinių srautus, ir yra pasirengusios dirbti mišriu būdu. Susitikime Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistai kalbėjo, kad šiuo metu yra laukiama daugiau informacijos dėl konkrečių testų, kuriais sugrįžę į mokyklas 5-11 klasių mokiniai turėtų testuotis savarankiškai prieš įeinant į mokyklos patalpas. Kaip teisingai pačiam atlikti testą, visų mokyklų mokiniai bus apmokyti VSB specialistų, kurie patikino, kad testai yra visiškai neskausmingi ir nepavojingi. 

Vyriausybei priėmus taisykles, kurias įgyvendinus galima nuo gegužės 10 d. grįžti į kontaktinį arba mišrų mokinių ugdymą, mokyklos kartu su savo bendruomenėmis galutinį sprendimą priima savarankiškai. Susirinkimo metu buvo akcentuojama, kad mokinių grįžimas į klases neturi tapti mokyklos bendruomenės skaldymo priežastimi ir tikimasi, kad sprendimai bus priimti racionalių diskusijų būdu, vadovaujantis ekspertų rekomendacijomis.

Rajono meras Skirmantas Mockevičius balandžio 29 dienos pasitarimo metu pabrėžė, koks svarbus šiuo sudėtingu laikotarpiu  moksleiviams yra bendravimas su bendraamžiais,  socialiniai ryšiai, ir kokias sunkias pasekmes vaikų psichinei sveikatai gali sukelti užsitęsęs nuotolinis ugdymas.  Meras pažadėjo artimiausiu laiku pasitelkti  Kauno klinikų profesorių Rimantą Kėvalą, kitus šios klinikos gydytojus, kad jie iš pirmų lūpų moksleivių  tėvams, pedagogams papasakotų apie testavimą, vakcinaciją, padėtų išsklaidyti nepagrįstas baimes ir nuogąstavimus.

Išsamiau apie tai – „Mūsų laikas“ laikraštyje.