PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 28 d. 14:23

Opozicija nesutaria, ar inicijuos nepasitikėjimo Vyriausybe procedūrą: nors „darbiečiai“ tikina, esą yra pasirengę, kiti ragina neskubėti

Lietuva

Premjerė Ingrida Šimonytė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


252386

Žlugus užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio interpeliacijai, opozicija neatsitraukia nuo idėjos inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą visai Ingridos Šimonytės vadovaujamai Vyriausybei. Darbo partijos pirmininko Andriaus Mazuronio teigimu, opozicijai priklausantys parlamentarai šį klausimą ketina aptarti jau artimiausiu metu. Vis tik, panašu, kad tiek socialdemokratai, tiek Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai kol kas neturi aiškios pozicijos ir ragina neskubėti. Mat, pažymi jie, „daryti nepasitikėjimo procedūrą tik dėl darymo“ nėra prasmės – būtinas konkretus tolimesnis planas.

A. Mazuronis: jei opozicija galutinai patvirtins pritarimą – judėsime į priekį su teksto rašymu

A. Mazuronis pažymi, kad opozicija jau artimiausiu metu ketina tartis dėl „darbiečių“ iniciatyvos tolimesnių detalių.

„Galutinai planuojame susėsti arba šią savaitę, bet kadangi šią savaitę nėra Seimo posėdžių, tai gal kitą savaitę. Ir galutinai paskirti, kas atsakingas už teksto rašymą, ir pasiaiškinti, ar nepasikeitė pozicijos“, – Eltai teigė „darbietis“.

Pasak A. Mazuronio, praėjusią savaitę vykusių diskusijų metu visi opozicijai priklausančių frakcijų vadovai leido suprasti, kad „darbiečių“ iniciatyvai jie pritaria.

„Tai jei galutinai patvirtins pritarimą – judėsime į priekį su teksto rašymu. Bet tuo metu, kai kalbėjome, visi sakė, kad pritaria tokiai iniciatyvai. Ir socialdemokratai, ir valstiečiai, ir Skvernelio (frakcija – ELTA)“, – pažymėjo politikas.

A. Mazuronis pabrėžia, kad idėja inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą I. Šimonytės vadovaujamai Vyriausybei kyla dėl vis dažniau atsirandančių abejonių jau pusės ministrų darbu.

„Jei septyni ministrai stovi eilėje dėl interpeliacijų ir išlenda vis nauji ir nauji faktai, kaip ministro Kreivio „Ignitis“ nedeklaravimai, tai klausimas paprastas, ar interpeliuoti toliau atviru balsavimu tiek ministrų, ar vietoj jų tiesiog imtis nepasitikėjimo Vyriausybe procedūros ir pasinaudoti galimybe Vyriausybei pasitikrinti, ar turi politinį palaikymą parlamente“, – nurodė „darbietis“ kartu pridurdamas, kad abejonės ministrų darbu pastaruoju metu pastebimos ir valdančiojoje daugumoje.

S. Skvernelis inicijuojant nepasitikėjimo procedūrą ragina neskubėti: turime turėti alternatyvas

Vis tik, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis kol kas ragina sutelkti dėmesį į diskusijas ir ieškoti alternatyvų, kas galėtų pakeisti dabartinį Ministrų Kabinetą.

„Turi būti labai stiprus ir esminis sutarimas. Ir dėl to, kada daryti, ar daryti ir, svarbiausia – kokių tikslų siekti. Turime turėti alternatyvas, nes vien tik daryti dėl darymo tikrai nėra tikslo. Tikslas yra, kad Vyriausybė būtų pakeista. O dabar kokiu būdu gali būti pakeista, ar ta pati koalicija formuos kitą Vyriausybę, ar opozicija imsis iniciatyvos formuoti, tai čia reikalingas platus opozicijos sutarimas ir labai aiškus apsisprendimas“, – nurodė S. Skvernelis.

„Ir reikia ne vien frakcijų vadovybių, bet kiekvieno Seimo nario pritarimo. Kol tokių aiškumų nebus, bus tik diskusijos“,– pridūrė jis.

Vis tik, politikas neabejoja – poreikis pakeisti Vyriausybę yra. Anot jo, negana vien svarstyti apie interpeliacijas, kurios, pripažįsta S. Skvernelis, nepasiekia iškeltų tikslų.

„Dabar ministrai yra laikomi kaip įbetonuoti į savo kėdes ir tikrai net tie, kurie negali dirbti toliau, yra saugojami bet kokia kaina. Tai, manau, kad tai (nepasitikėjimo Vyriausybe procedūra – ELTA) yra realus būdas pakeisti Vyriausybės sudėtį“, – sakė jis.

O. Leiputė: nors kone visi ministrai kelia nepasitenkinimą, kol kas aiškios pozicijos frakcija neturi

Tuo tarpu Lieutvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Orinta Leiputė taip pat pažymi, kad frakcija nėra priėmusi galutinio sprendimo, ar palaikys „darbiečių“ inicijuojamą nepasitikėjimo Vyriausybe procedūrą.

„Mes esame tik apsikeitę nuomonėmis, bet nesame dar diskutavę galutinai ir mūsų pozicijos tokios aiškios negalėčiau išreikšti, nes nesame frakcijoje nusprendę“, – nurodė O. Leiputė.

Analogiškai kaip ir S. Skvernelis, O. Leiputė ragina nepriimti skubotų sprendimų ir įvertinti galimas pasekmes. Vis tik, nurodo politikė, poreikis inicijuoti nepasitikėjimą visa Vyriausybe yra.

„Nesame linkę šiame laikotarpyje skubėti ir tik išdiskutavę spręsime, kai jau įvertinsime pasekmes. Bet mes tikrai matome problemų Agnės Bilotaitės darbe, Aušrinės Armonaitės darbe, dėl Kreivio situacija nepasikeitusi. (...) Tai galime imti visus ministrus iš eilės ir beveik visi kelia tam tikrą nepasitenkinimą ir mums, ir visai Lietuvai“, – dėstė O. Leiputė.