Olimpinio medalio teks palūkėti: D. Rapšys finale užėmė 5 vietą

Lietuva

Danas Rapšys / Kipras Štreimikis / LTOK

Alfa.ltŠaltinis: ALFA.LT

311867

Pirmadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse plaukikas Danas Rapšys kovojo dėl pirmojo Lietuvos delegacijos medalio. „La Défense“ arenos baseine vyko vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas.

Trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinis finale nuotolį įveikė per 1 min. 45,46 sek. ir užėmė penktąją vietą. Tokią pat vietą iškovojo ir Vokietijos sportininkas Lukas Märtens, mat jo laikas – toks pat kaip ir lietuvio.

Aukso medalis, kaip ir tikėtasi, atiteko rumunui Davidui Popovici (1:44,72 min.).

Sidabro medaliu pasidabino britas Matthew Richardsas 1:44,74). Bronzą iškovojo amerikietis Luke`as Hobsonas (1:44,79 min.).

Šios rungties kvalifikacijoje 29-erių D. Rapšys užėmė antrąją vietą, laimėjęs savąjį atrankos plaukimą, kai finišavo per 1 min. 45,91 sek.

Pusfinalyje panevėžietis užfiksavo šeštą greičiausią rezultatą, 200 metrų nuplaukdamas per 1 min. 45,48 sek.

Ir atrankoje, ir pusfinalyje greičiausias buvo Rumunijos plaukikas D. Popovici (1:44,53).

D. Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 1 min. 44,38 sek.

Liepos 27-ąją Paryžiuje D. Rapšys startavo 400 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje. Čia jis nuotolį įveikė per 3 min. 46,27 sek. ir bendrojoje įskaitoje užėmė dešimtą vietą.

Panevėžietis Paryžiuje dar pasirodys 100 m laisvuoju stiliumi distancijoje ir komandinėje vyrų estafetėje 4 po 200 m laisvuoju stiliumi.