PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Rugsėjo 8 d. 13:29

Oficialiai įregistruota nauja gydymo įstaiga

Kaunas

E. Genio/LRT nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


144968

Antradienį paskelbtas naujas vardas dviem Kauno ligoninėms, kurios nuo šiol veiks kaip viena gydymo įstaiga – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė. Dviejų ligoninių dalininkai yra Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir LSMU.

ELTA primena, kad gydymo įstaigų parengtam administracijos ir medicinos paslaugas teikiančių padalinių struktūros projektui pritarė gegužę. Visą vasarą Kauno klinikinėje ir Respublikinėje Kauno klinikinėje ligoninėse buvo intensyviai rengiamasi ligoninių jungimuisi. 

Kaip anksčiau buvo skelbta, LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius yra buvusios Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas. Buvusios Respublikinės Kauno ligoninės vadovė doc. dr. Diana Žaliaduonytė tapo LSMU Kauno ligoninės direktore medicinai. 

Anot LSMU Kauno ligoninės atstovės Jūratės Kuzmickaitės, administracijos bei nemedicininių padalinių sujungimo procesas jau visiškai baigtas: abiejų ligoninių skyriai – tokie kaip Finansų ir ekonomikos, Personalo, Dokumentų valdymo, Juridinis, Viešųjų pirkimų, Medicinos technikos ir projektų vykdymo bei kiti – jau pradėjo bendrą darbą. Kai kurie LSMU Kauno ligoninės skyriai veiks buvusios Kauno klinikinės ligoninės, kiti – buvusios Respublikinės Kauno ligoninės patalpose. 

LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas mato daug naujų galimybių mokslui ir pacientams: „Sujungus svarbias Kauno regiono įstaigas bus stiprinama studijų kokybė, efektyviai diegiamos inovacijos ir tuo pačiu gerinama paslaugų kokybė pacientams.“

LSMU Kauno ligoninėje dirba per 3 tūkst. terapijos, diagnostikos, chirurgijos, traumatologijos ortopedijos, fizinės reabilitacijos, akušerijos ir ginekologijos, kitų medicinos sričių specialistų. Bendrai ligoninė turės apie 1,6 tūkst. lovų.

Dėl ligoninių reorganizacijos pacientai pokyčių nepajaus, - jie toliau gaus tas pačias paslaugas įprastais adresais tiek stacionaruose, tiek poliklinikose.Medicininių padalinių jungimui bus rengiamasi iki gegužės, šiam procesui numatyta apytikriai vieneri metai.

 „Buvusi Kauno klinikinė ligoninė turi stiprų infekcinių ligų gydytojų kolektyvą, kuris sėkmingai kovoja su viso pasaulio medicinos iššūkiu – koronavirusu, – pabrėžia LSMU Kauno ligoninės vadovas prof. A.Naudžiūnas. – Kuriamas Nacionalinis geriatrijos centras, stiprinama vaikų tuberkuliozės gydymo bazė, darbuojasi patyrę traumatologai, chirurgai, vaikų ligų gydytojai, stipri akušerija-ginekologija, veikia LSMU klinikos, kur vykdoma akademinė veikla.“ 

 LSMU Kauno ligoninės direktorės medicinai doc. dr. D.Žaliaduonytės teigimu, buvusioje Respublikinėje Kauno ligoninėje stipri psichiatrijos bazė, chirurgija – bendroji ir angiochirurgija. Čia sėkmingai vystomos specialistų teikiamos konsultavimo paslaugos dėl vaikų raidos, visos terapinės medicininės paslaugos, veikia didelė Slaugos klinika. Ligoninėje ruošiami Kauno kolegijos, LSMU studentai, – pabrėžia ji.

Abiejų sujungtų Kauno ligoninių buvę vadovai yra tikri, kad pradėjus dirbti bendrai, pajėgos dar labiau sustiprės, o LSMU Kauno ligoninė taps patraukli ES investicijoms į infrastruktūrą, žmogiškąjį, medicininį, techninį potencialą, paslaugų kokybės gerinimą.

Oficialiai darbą pradėjusi LSMU Kauno ligoninė pristato savo logotipą. Moderniame logotipo simbolyje užkoduotos kelios reikšmės – medicininis kryžius, K ir L inicialai, besikartojančios L raidės, kurios perteikia ligoninės kompleksiškumą ir ligoninių susijungimą.

ELTA yra skelbusi, kad Kauno klinikinė ligoninė buvo įsteigta sujungus Raudonojo Kryžiaus bei Kauno 2- ąją ligonines. O prieš kelerius metus į vieną Kauno miesto polikliniką buvo sujungtos penkios didelės poliklinikos, ir šis modelis sėkmingai veikia. Tad nuo šiol Kaunas turės ir vieną didelę jungtinę ligoninę.

Sveikatos apsaugos ministro prof. Aurelijaus Verygos nuomone, tai galima vertinti kaip Kauno tapsmą pirmuoju dideliu šalies miestu, kuriame sistemiškai sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra.

ELTA