PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 24 d. 16:56

„NVO socialiniai pusryčiai“ Naujojoje Akmenėje: lėšų trūkumas ir sunkumai su ataskaitomis

Akmenė

A. Rutkausko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


252130

Paskutinis „NVO socialinių pusryčių“ susitikimas įvyko viename iš aktyviausių nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių Šiaulių regiono miestų – Naujojoje Akmenėje. Kaip ir anksčiau aplankytuose miestuose, nevyriausybininkai pasidalino panašiomis problemomis ir iššūkiais, su kuriais susiduria vykdant šią veiklą.

Pasak VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro projektų koordinatorės ir psichologės Agnės Raubaitės-Eigirdienės, socialinių pusryčių projektas skirtas ne tik nevyriausybinėms organizacijoms ir bendruomenių atstovams diskutuoti, pasidalinti patirtimi, problemomis ir pasiekimais, bet ir padėti jiems įsitraukti į bendradarbiavimą.

„Mūsų pagrindinis tikslas yra inicijuoti susitikimus, kad ne tiek patys būtumėme organizatoriai, bet ir paskatintume žmones tapti aktyvesniais ir labiau įsitraukti į bendradarbiavimą“, – sako A. Raubaitė-Eigirdienė.

Trūksta lėšų

Naujosios Akmenės nevyriausybininkai diskusijos metu bendrai sutarė – viena iš pagrindinių problemų yra finansai. Jų teigimu, dažnai tenka stipriai taupyti ir net prisidėti iš savo lėšų.

Ypatingai renginio dalyviams skaudu, kad finansavimo trūksta net kultūriniams renginiams, kurių žmonės itin laukia. Nors bendruomenės stengiasi kaip galėdamos, tačiau teigia, kad rankos kartais tiesiog nusvyra.

Akmenės rajono savivaldybės žemės ūkio kaimo plėtros skyriaus vedėja Gražina Gauronskienė sako, kad situacija dėl lėšų jau seniai žinoma problema, kurią savivaldybė vis bando spręsti.

„Žinome šią problemą, prieš kokius 5 metus padidinome finansavimą, bet dabar girdime, kad bendruomenėms vėl neužtenka lėšų“, – pasakoja G. Gauronskienė.

Sunkumai dėl ataskaitų ir projektų rašymo

Bendruomenės turi mažai buhalterinių žinių, todėl dažnai susiduria su sudėtingu ataskaitų pildymu ir projektų rašymu. Tai dar viena itin svarbi problema Naujosios Akmenės regiono nevyriausybininkams.

„Finansinių ataskaitų teikimas ir tvarkymas – pagrindinis mūsų galvos skausmas. Kaip centralizuotai pateikti, buhalterinių žinių bendruomenės neturi, o kai yra įgyvendinami Europos Sąjungos projektai, viskas turi būti labai tvarkinga“, – apie bendruomenių sunkumus pasakoja Jūratė Garolienė, Daubiškių gyvenvietės bendruomenės ir Akmenės rajono kaimų bendruomenės sąjungos pirmininkė.

Akmenės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Rūta Brazlauskaitė sako, kad nevyriausybinės organizacijos susiduria su ta pačia ataskaitų pildymo problema.

„Daugelis NVO laikosi iš projektų, todėl svarbu žinoti kaip tinkamai pildyti paraiškas, vykdyti projektus, rengti finansines ataskaitas ir buhalterines apskaitas“, –teigia R. Brazlauskaitė.

Akmenės rajono savivaldybės žemės ūkio kaimo plėtros skyriaus vedėja pritaria, kad gerai parašyti projektą ir gauti finansavimą nėra taip lengva.

„Visų pirma, bendruomenės susiduria su projektų rašymo problema. Joms tai didelis iššūkis – parašyti projektą ir gauti finansavimą. Tai nėra taip paprasta“, – sako G. Gauronskienė.


Foto galerija:

RTK02550.jpg
RTK02535.jpg
RTK02528.jpg
RTK02513.jpg

Džiugina bendruomenių vienybė

Bendruomenių atstovai didžiuojasi, kad pavyksta vieniems su kitais bendrauti, bendradarbiauti ir dalintis informacija, kuri yra taip reikalinga.

„Labai gelbėja kitų bendruomenių pirmininkai, kurie dalinasi savo patirtimi. Vieni per kitus gauname informaciją“, – pasakoja Akmenės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė.

Daubiškių gyvenvietės bendruomenės ir Akmenės rajono kaimų bendruomenės sąjungos pirmininkė J. Garolienė teigia, kad kaimo bendruomenėse nesijaučia jokios konkurencijos, visi vieni kitiems padeda ir stengiasi palengvinti darbą.

„Kaimo bendruomenės stengiasi pasidalinti informacija, socialiniame tinkluose turim savo grupę, įdedame informaciją ir paskatiname rašyti, dalinamės parašytais ir įgyvendintais projektais, kad būtų lengviau, nes pirmininkai keičiasi ir žinių naujam lyderiui trūksta“, – sako J. Garolienė.

Kiekvienas susitikimas yra naudingas

Bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai teigia, kad socialinių pusryčių susitikimas itin reikalingas ir reikėtų tą daryti daug dažniau.

ŽISPB projektų koordinatorė ir psichologė A. Raubaitė-Eigirdienė sako, kad labai džiugu girdėti nevyriausybininkų iniciatyvą ir matyti norą akyse.


Foto galerija:


Reklama