PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Lapkričio 13 d. 16:21

Nuvilnijo jau antrasis respublikinis profesionalių ir mėgėjų teatrų festivalis „Tegyvuoja Giraitė“

Varėna

Etaplius.ltŠaltinis: Varėnos rajono savivaldybės informacija


283373

Spalio pabaigoje pasibaigus Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivaliui Varėnoje, lapkritį vėl mėgaujamės mėgėjų bei profesionalų teatru Matuizų kultūros centre.

Keturias dienas, nuo lapkričio 9 iki 12 dienos, Matuizose vyko jau antrasis respublikinis profesionalių ir mėgėjų teatrų festivalis „Tegyvuoja Giraitė“, skirtas Dainavos metams paminėti.

Šiemet žiūrovai turėjo galimybę pamatyti 10 skirtingų, įvairioms amžiaus grupėms skirtų spektaklių bei dalyvauti kūrybinėje laboratorijoje.

Lapkričio 11 d. paminėtas ir Matuizų teatro „Giraitė“ 25 metų jubiliejus (vadovė ir režisierė Irena Čeplikienė). Šventinį vakarą dzūkiška tarme pradėjo Livija Lenkevičiūtė, kuri paporino dzūkiškas baikas „Kytra smercis“ ir „Cinginys sūnus“. Po teatro „Giraitė“ premjeros „Trys mylimos“ (pagal Žemaitės apsakymą) aktoriai ir režisierė sulaukė daugybės sveikinimų ir nuoširdžių palinkėjimų.

Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys, Seimo narys Robertas Šarknickas, Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Alvydas Verbickas, Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrai Miglita Kašėtienė, rajono tarybos nariai, Matuizų seniūnijos seniūnas Mindaugas Matuiza, Matuizų kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Sausaitis, Matuizų liaudiškų šokių grupė „Aglaitė“, sodybos „Grikucis“ savininkė Laima Mačionienė ir kt.

Varėnos rajono savivaldybės vicemeras A. Verbickas dėkojo gerbiamai I. Čeplikienei už neįkainojamą ir ilgametį indėlį į Varėnos krašto kultūrą, už atkaklumą ir už tai, kad kiekvieną kartą scenoje kuria stebuklus: „Linkime Jums kūrybinės sėkmės, naujų idėjų, klestėjimo ir ilgaamžiškumo“.

Iššūkių šiek tiek sukėlė pasikeitęs paskutinės festivalio dienos scenarijus, nes teatras „Labas“ dėl rimtų priežasčių negalėjo atvykti, tačiau per parą pavyko surasti kitą teatrą – Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatrą, kuris ir vainikavo festivalį su spektakliu „Kraučius Motiejus“ pagal K. Binkio satyrą.

Festivalio rengėja I. Čeplikienė džiaugiasi, kad žiūrovai galėjo iš arti pabendrauti su teatrų aktoriais, susipažinti su naujomis ir interaktyviomis teatrų formomis, kuomet patys žiūrovai įtraukiami į spektaklio procesą („Knygos teatras“ tokia forma supažindino Varėnos „Ąžuolo“ ir Valkininkų gimnazijų 12 klasės mokinius su Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėliais“).

„Alytaus miesto teatro spektaklis, paremtas tikrais įvykiais, stipriai palietė kiekvieną iš mūsų, išmokom apsikabinti ir nebijoti pasakyti „myliu“. Esu maloniai nustebinta, kad į „Giraitės“ jubiliejaus minėjimo šventę ir spektaklį „Trys mylimos“ susirinko pilna salė žiūrovų, kurie liko sužavėti aktorių vaidyba ir pačiu spektakliu. Manau, kad šis spektaklis yra kitoks. Išgirdau labai daug komplimentų, kokie mes nuostabūs. Ačiū visiems“, – džiaugėsi režisierė.

Anot I. Čeplikienės, festivalis tikrai pavyko. „Surengti tokį festivalį kainuoja daug jėgų, finansų bei pastangų. Visiems sudaroma galimybė pamatyti pačius geriausius mėgėjų, profesionalų spektaklius kaimelyje, mėgautis nemokamais teatrais, kai nereikia niekur važiuoti nei į Vilnių, nei į kitus miestus. Norėtųsi daugiau aktyvumo iš rajono gyventojų. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie myli teatrą, domisi, yra neabejingi. Juk teatras mus išlaisvina nuo susivaržymų, moko gražių dalykų, ugdo kūrybiškumą“, – pažymėjo festivalio sumanytoja ir režisierė I. Čeplikienė.