Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Prabėgo pirmoji nuotolinio mokymo/mokymosi savaitė. Kokia ji buvo? Nelengva, tačiau darbinga, kūrybiška. Įgalinusi ne tik mokyti, bet ir mokytis. Paskatinusi dar daugiau bendradarbiauti, dalintis, kalbėtis ir susikalbėti. Ne tik su žmonėmis, bet ir su technologijomis, informacijos srautais. Paprašiusi dar labiau susitelkti, į daug ką pažvelgti tolerantiškiau, kantriau.
Neturėtume pamiršti, kad ugdymui nuotoliniu būdu pasiruošta per labai trumpą laiką – tam teturėjome tik dvi savaites, o normaliomis sąlygomis tokiam pasirengimui, kaip teigia švietimo ekspertai, būtų prireikę ne mažiau pusės metų.
Šiandien jau turime kad ir labai mažytę – vos vienos savaitės – nuotolinio ugdymo patirtį ir ja galime remtis, galime kai ką pridėti, kai ką atmesti, kai ką kantriai tobulinti. Juk bet kokiems įgūdžiams susiformuoti, bet kokiai sistemai susidėlioti reikalingas laikas.
Taigi visose rajono mokyklose toliau vyksta ugdymas nuotoliniu būdu. Mokyklų pedagogai ieško geriausių metodų, tinkančių tokiam ugdymui. Besibaigiant pirmajai savaitei, visos mokyklos atliko refleksiją: daugelyje mokyklų buvo atsižvelgta į bendruomenės narių išsakytus pasiūlymus dėl mokymosi krūvio mažinimo, pateikiamų užduočių kiekio, mokymosi aplinkų pasirinkimo – sumažinimo, padidinimo ar pakeitimo. Mokyklos naudojamas elektroninis dienynas išlieka pagrindiniu įrankiu nuotoliniame procese, kuriame vis tik jaučiamas gyvo ryšio bei mokymosi drauge su kitais poreikis, todėl ir mokinių, ir jų tėvelių yra ypač vertinamos gyvos pamokos per Zoom programėlę. Vėlgi atsiradus nenumatytiems techniniams trikdžiams, mokytojui tenka pasinaudoti ir alternatyviu pamokos planu. Nuolat vyksta mokyklų administracijų, mokytojų ir tėvų, švietimo pagalbos specialistų bendradarbiavimas, tuo pačiu mokytojai aktyviai bendradarbiauja ir tarpusavyje: padeda ir konsultuoja vieni kitus.
plans2-46985.jpg
Praėjusią savaitę penkias mūsų rajono mokyklas pasiekė projekto „Mokykla namuose“ dovana – 80 planšetinių kompiuterių, aprūpintų interneto ryšiu 3 mėnesiams („Ežio“ mobilios kortelės su 50 Gb duomenų kiekiu) – skirta jauniausiems mokinukams. Ši įranga nuotolinio ugdymo laikotarpiui bus išdalinta socialiai remtinų ar daugiavaikių šeimų vaikams, kad jie turėtų galimybes sėkmingai ugdytis namuose. Pasibaigus nuotoliniam ugdymui, kompiuterinė įranga sugrįš į mokyklas ir bus naudojama ugdymo procese. Už paramą esame dėkingi organizacijoms – VŠĮ „Lietuvos Junior Achievement“, AB „Telia Lietuva“ – bei savanoriams, pristačiusiems šią įrangą į savivaldybę.
plans3-46986-s350x470.jpg
Kaip pagalba šeimoms, nuotoliniu būdu vykdomas ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas. Nuotoliniu būdu tėvams teikiamos rekomendacijos, medžiaga ugdymui, konsultacijos vaikų ugdymo klausimais.
Turiningam ir prasmingam mokinių laisvalaikiui organizuoti nuotoliniu būdu vykdomos formalųjį švietimą papildančios programos, neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programos. Šias programas nuotoliniu būdu įgyvendina Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Ignalinos kultūros ir sporto centro pedagogai, bendrojo ugdymo mokyklų pedagogai. Vykdydami projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ 7 NVŠ tiekėjai tęsia programas nuotoliniu būdu.
Švietimo pagalbos tarnybos specialistai konsultacijas teikia irgi nuotoliniu būdu. Psichologas konsultuoja telefonu, el. paštu, Skype programa. Pagalbos specialistų darbo laikas, kontaktai paskelbti švietimo pagalbos tarnybos interneto svetainėje.
Dėkojame visų mokyklų vadovams bei pedagogams už susitelkimą, kantrybę, už ieškojimą kuo veiksmingesnių mokymo būdų, taip pat nuoširdžiai dėkojame ir tėveliams, ypatingai daug prisidedantiems prie vaikų ugdymo. Na, o svarbiausiems ugdymo proceso dalyviams – mūsų mokiniams – linkime įdomių pamokų, greito interneto ir gerų emocijų.